amazon

Pırlanta Ve Alyans Genel Konular

Pırlantalar

Pırlanta Renkleri Ne Anlama Gelir?

Pırlanta renkleri pırlanta ve alyans genel konular dendiğinde dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Bir pırlantanın renginin bakıldığında beyaz ya da beyazdan sarıya doğru giden kendine has bir rengi vardır. Dünyada geliştirilen derecelendirme kriterleri esasına göre pırlantalar kesim işlemleri yapılmadan önce renklerine göre derecelendirilir. Bu renkler D harfinden başlayıp Z harfine kadar gider. D renk pırlantalar bembeyaz bir renge sahiptir. Dünyada bulunan en beyaz renktir. D harfinden Z’ye gittikçe pırlanta rengi sararır.

Hangi Renk Pırlanta Daha Değerlidir?

Pırlanta renk dereceleri D harfinden başlayıp Z’ye kadar gitmektedir. D rengi, dünyada bulunan en beyaz taştır. Bu nedenle D rengi pırlantalar diğer renklere göre doğada daha nadir bulunurlar ve daha değerlidirler.

Hangi Renk Pırlanta Tercih Etmeliyiz?

Pırlanta alırken özellikle tektaş seçiminizde hangi renk tercih edilmesi gerektiği aslında kullanacak kişiye bağlıdır. Burada iki tane parametre ön plana çıkar. Bunlar tercih edeceğiniz pırlanta tektaşın büyüklüğü ve renk ve taşın berraklık özellikleridir.

Pırlanta Alırken Dikkat Edilecekler?

Pırlanta satın alırken öncelikle güvenilir bir markadan alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz. Pırlanta ve kuyum işi güven esasının ön planda olduğu bir konudur. Kullanılan altının ayarı, pırlantaların doğal pırlanta olup olmaması, pırlantaların beyan edilen değerlemelere sahip olup olmaması tamamen satıcı firmanın sorumluluğundadır. Bu nedenle pırlanta alırken güvenilir marka kimliğine sahip adresleri tavsiye etmenizi tavsiye ederiz. Bu bağlamda bilinçli bir tercih yapabilmek adına tüketicinin Pırlanta satın alırken bakması gereken özellikler ise 4C şeklinde beyan edilir. Pırlantaların renk, berraklık, karat ve kesim özelliklerini dikkate alarak alışverişinizi gerçekleştirmelisiniz.

Pırlantada Sertifika Neden Önemlidir?

Pırlanta, tüketicinin sınırlı bir uzmanlık bilgisine sahip olduğu ender ürünlerdendir. Bu nedenle pırlanta alırken mutlaka satın alınan yerden ya da tarafız üçüncü bir kuruluş tarafından verilmiş sertifikaları da satın aldığınız yerden istemelisiniz. Ariş pırlanta olarak tüm pırlantalı ürünlerimizde kullanılan pırlantalar özel eğitimli gemologlarımız tarafından derecelendirilip bu dereceler Ariş pırlanta sertifikalarında tüketicilere beyan edilmektedir. Özellikle 0.30 karat ve üzeri tektaş satın alımlarınızda uluslar arası geçerliliğe sahip HRD, GIA ve IGI tüm dünyada geçerliliğe sahip sertifikalı taşları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Pırlanta Tektaş Fiyatları Ne Kadardır?

Pırlanta tektaş fiyatları tercih edilecek pırlanta özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Ariş pırlanta olarak her bütçeye uygun seçeneklerimiz mevcuttur. 1000 Tlden başlayan fiyatlarla pırlanta tektaş yüzüklere sahip olabilirsiniz. Pırlanta fiyatları taşın boyutuna, rengine, temizliğine bağlı olarak birkaç parametre ile belirlenir. Ariş pırlanta sitesinde pırlanta tektaşlar bölümünden kendinize en uygun tektaş pırlantayı seçebilirsiniz.

Alyanslar

Alyans Modelleri Nasıl Olmalı?

Alyans bir evliliğin en güzel ve anlamlı sembollerinden biridir. İki insanın bir araya gelmesi, hayatlarını birleştirmesi ile alyans kullanımı da kişilerin hayatlarına katılmaktadır. Özellikle beyler için yepyeni bir deneyim olmaktadır. Çünkü çoğu erkek alyans kullanmadan önce başka bir yüzük kullanmamıştır ya da kullansa dahi devamlı takmamıştır. Bu nedenle alyans seçerken sürekli kullanıma uygun bir model tercih edilmelidir. Burada çiftlerin parmak yapısı, zevkleri ve günlük çalışma rutinleri oldukça önemlidir. Uzun süre kullanılacağı için çiftler genellikle modası geçmeyen klasik modeller üzerinde durmaktadır. Klasik alyanslarda ise altın rengi, kalınlık, genişlik, desen gibi bir çok değişken özellik vardır. Burada en önemli konu uzun yıllar kullanılacak olan siz müşterilerimizi rahat ettirecek modelleri tercih etmenizdir.

Çiftler Aynı Model Alyans Mı Tercih Etmeli?

Alyanslar ezelden beri çiftlerin birbirlerine bağlılığını simgeleyen ölümsüz ürünlerdir. Çiftler çoğunlukla birbirlerine bağlılıklarını ifade etmek için seçecekleri alyans için ortak bir noktada uzlaşarak belirli bir model tercih ediyorlar. Fakat bayanların ve bayların alyans modellerinde tercihleri kimi zaman parmak yapılarındaki farklılık, mesleki durum ve ya kişisel tercih nedeniyle farklılık göstermektedir. Bu durumlarda çiftler farklı model ve renk alyansları tercih edebilmektedir. Değişen trendler nedeniyle günümüzde bayanlar pırlantalı alyans modellerine oldukça rağbet göstermektedir. Baylar ise aynı modelin pırlanta taşsız şeklini tercih edebilmektedir. Ariş pırlanta olarak beğendiğiniz alyans modelini altın rengi, taş seçenekleri, kalınlık gibi özelliklerle kişiselleştirebilmenizi ve çiftlerin aynı modelin farklı versiyonlarını kullanarak hem ortak bir model üzerinde hem de alyanslarınızı kişiselleştirmenize imkan sağlıyoruz.

Alyansların İçine Ne Yazılır?

Alyansların içine yazılacak yazılar tamamen kullanacak kişilerin kişisel tercihleriyle alakalıdır. Ancak genellikle çiftler birbirlerine olan aşklarını hatırlamak ve bağlılıklarını kalıcı hale getirmek için yüzüklerin içine birbirlerinin isimlerini ve kendileri için önemli olan evlilik, söz, nişan ya da tanışma tarihlerini yazdırmaktadırlar. Ariş pırlanta evlilik alyanslarından tercih edeceğiniz tüm modellerin içine istediğiniz yazıyı yazabiliyoruz.

Alyansların Kalınlığı Nasıl Olmalı?

Alyans kalınlığı kullanacak kişilerin parmak yapısına bağlıdır. Alyans kalınlıkları genellikle 2 mmden başlar 7 mm kadar gider. En çok tercih edilen kalınlıklar ise 3mm ve 4mm kalınlığa sahip modellerdir.

Alyanslar Hangi Parmağa Takılmalı?

Söz alyansları sağ parmağın yüzük parmağına takılır. Evlilik alyansları ise sol parmağın yüzük parmağına takılır. Bazı çiftler söz yüzüklerini evlilik yüzüğü olarak da kullanır. Ariş Pırlanta altın alyans koleksiyonumuzu mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu yazımızda sizler için pırlanta ve alyans genel konular başlığına değindik..

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta