amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen Pırlanta Baget Yüzükler

Baget Yüzük

Güzelliğe ve şıklığa yakışan bir ışıltı tercih ediyorsanız Ariş baget yüzükler tam size göre… Günün her saatinde kullanabileceğiniz modellerden tasarımıyla çok uzaklardan fark edilen ihtişamlı modellere pek çok baget pırlanta yüzük seçeneği Ariş baget yüzük modelleri arasında sizi bekliyor. Mutlu günlerinizi, özel kutlama törenlerini, unutulmaz bir hediye seçeneği ile taçlandırmak isteyen erkeklerin hiç düşünmeden tercih edebileceği pırlanta yüzük alternatifleri arasında yer alan baget pırlanta yüzükler, sıra dışı görünümüyle oldukça ilgi görüyor.

Pırlantanın özel kesimlerinden biri olan baget kesim, görünümüyle beğenilen, son dönemin aranılan kesimlerinden biridir. Pırlantanın en bilinen yuvarlak, zümrüt, prenses kesimlerinin yanı sıra dikdörtgen kesim formuyla baget, günümüzde oldukça tercih edilen bir kesim haline gelmiştir.

Geçmişten günümüze baget pırlanta modası son dönemin öne çıkan trendi baget pırlanta yüzük, evlilik tekliflerinde de öne çıkan bir seçenek haline geldi. Nitekim 1950’li yılların parlayan yıldızı Monaco Prensesi Grace Kelly, ünlü oyuncu Elizabeth Taylor ve ünlü bir avukat ve aynı zamanda George Clooney’in eşi Amal Clooney, model Gisele Bündchen, Mirand Kerr, Melania Trump gibi isimler nişan yüzüğü olarak baget pırlantalı tektaş yüzük tercih eden ünlüler arasında yer alıyor.

Baget Pırlanta Yüzük Modelleri

Zarifliğin ve şıklığın göstergesi olan baget pırlanta yüzük modelleri, kadınlar tarafından en çok tercih edilen modeller arasındadır. Baget yüzük modelleri, genellikle tek taş olarak kullanılır. Ayrıca baget pırlanta yüzüklerin baget kolye ya da bileklikler ile kullanımı da oldukça yaygındır. Baget pırlanta tek taş yüzükler, kanallı yüzükler ve eternity yüzükler, şıklığı ve zarafeti birleştirmeye yarayan eşsiz tamamlayıcılardır. Ariş Pırlanta pırlanta severlere, zevkine ve bütçesine aynı anda hitap edebilecek olan modeller arasından tercih yapma imkânı sunmaktadır. 

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Baget Yüzük Evlilik Yüzüğü Olabilir mi?

2000’li yıllarla birlikte nostaljik ve vintage esintili nişan yüzükleri giderek daha fazla talep gördükçe, baget pırlanta yüzükler de yeniden popüler hale gelmeye başladı. 1920’lerin Art Deco ve Art Nuevo akımlarının cesur tasarımlarıyla gündeme gelen 80’li yıllarda unutulmaya yüz tutmuşken son yıllarda yeniden parlayan baget pırlanta, evlilik tekliflerinin klasiği kare tektaş yüzük olarak da tercih ediliyor. Nişan yüzüklerinde kimi zaman merkezde yer alan baget pırlantalar, bazı modellerde ise merkezde yer alan yuvarlak ya da başka kesim pırlantayı vurgulamak amacıyla kullanılmaktadır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Baget Yüzük Nedir?

Baget yüzük nedir sorusu kapsamında baget yüzük, genellikle pırlanta veya diğer değerli taşlarla tasarlanan, dikdörtgen kesimli bir yüzüktür. Sıralı olarak dizilen değerli taşlardan oluşan baget yüzükler, minimalist ve modern bir görünüme sahiptir. Bu tür yüzükler, zarif görünüme sahip olmak isteyen kadınlar için eşsiz bir seçimdir. Özellikle son dönemlerde her yaştan kadının özel günlerde de sıklıkla tercih ettiği baget yüzüklerin modası geçmediği için uzun süreli kullanımı mümkündür.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Baget Yüzük Özellikleri Nelerdir? 

Baget yüzükler genellikle kare veya dikdörtgen kesime sahip olan yüzüklerdir. Baget yüzüklerin en genel özelliklerinden biri kesimleridir. Keskin bir dikdörtgen, kare ya da oval bir görünüme sahip olabilir. Taş yönünden ise baget yüzükler genellikle büyük taşlar içerir. Özellikle kesimlerinde değerli taşlar kullanılır. Zümrüt, yakut ve pırlanta gibi değerli taşları içerir.

Zariflik ise baget yüzüklerin en temel özellikleri arasında yer alır. Yan taşlar ise genelde baget yüzüklerde kullanılmaz. Tam orta ise baget yüzüklerin tam ortasında yer alan büyük ve değerli taşı gösterir. Bu da baget yüzüklerin temel özelliklerindendir. Vintage tarz ise baget yüzüklerin bir diğer yönleridir. Bu yönleri sayesinde de asil ve zarif bir görünüm sunarlar. Yüksek parlatma ise baget yüzüklerin temel parlaklık özelliğidir. Baget yüzük modelleri çeşitliliğinin yanı sıra temel özellikleri ile de ön planda olmaya devam etmektedir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Baget Yüzük Neyi Temsil Eder?

Baget yüzükler, ışıltısıyla göz kamaştırmasının yanı sıra asil bir görünüm de sağlamanıza yardımcı olur. Baget yüzükler, genelde romantik ilişkileri temsil eder. Evlilik teklifi ya da sevgililer günü gibi özel günlerde kadınlara alınabilecek şahane hediyelerden biri olan baget yüzüklerle, hayatınızdaki insana olan sevginizi en zarif şekilde gösterebilirsiniz. Genelde evli ya da nişanlı kadınlar baget yüzük takıyor olsa da isteğe bağlı olarak gündelik hayat içinde de baget yüzükler tercih edilebilir. Özellikle abiye kıyafetlerle harika bir tamamlayıcı olmalarından dolayı da kadınların tercihleri arasında da yer alır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Baget ve Tektaş Arasındaki Fark Nedir?

Baget pırlanta yüzük ve tektaş özellikle kuyumcularda en çok aranan modeller arasında yer alır. Her ikisi de kadınların en çok sevdiği ve kullandığı mücevher türleri olsa da aslında aralarında bazı farklar da vardır.

Öncelikle baget, dikdörtgen veya kare şeklinde olan kesime sahipken, tektaş genellikle yuvarlak kesime sahip olmaktadır. Baget yüzükler genellikle bir baget taşına ve minimal tasarıma sahiptir. Tektaş yüzükler ise merkezinde tek bir büyük taşa sahiptir ve daha belirgindir. Baget yüzüklerde genellikle tek bir baget taş vardır ancak tektaş yüzüklerde tek büyük taşın yanı sıra daha küçük yan taşlar da olabilir. Maliyetleri, modellere göre değişse de genel olarak baget yüzüklerde tercihe bağlı olarak fiyatlar belirginleşir. Tektaş modellerde, özellikle taşın karatı arttıkça fiyat da artar. Her ikisinde de elmas kullanılsa da fiyatlar arasında farklar olabilir.

Sonuç olarak, baget ve tektaş arasındaki farklar, taşların şekline, merkezine ve tasarımlarına göre farklılık gösterir. Ortak özellikleri olsa da farkları da oldukça fazladır. Her ikisi de kadınlara oldukça yakışan ve tercih edilen modellerdir. 
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Baget Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Her şeyde olduğu gibi yüzük alırken de dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır. Yüzüğün boyutu ilk bakılması gereken yöndür. Yüzüğünüzün parmağınıza tam uyması oldukça önemlidir. Aksi takdirde bol ya da dar olur, bu da size rahatsızlık verir. Bunun için önceden ölçü aldırmanız ya da deneyerek almanız gerekebilir. Kullanılan malzeme açısından bakıldığında yüzükler genellikle altın, gümüş, platin veya beyaz altın gibi değerli metallerden yapılır. Kendi tarzınıza göre malzeme seçiminiz değişebilir. Yüzüğün üzerinde taşlar olabilir. Yüzük tercih ederken bu taşların kalitesine ve dizilimine, eksik olup olmadığına dikkat etmek gerekir.

Yüzüklerin dayanıklı ve uzun ömürlü olması oldukça önemlidir. Bu yüzden dikkatli alım yapılmalıdır. Yüzük alırken, güvenilir bir marka seçmek en önemlisidir. Garantisi olan ve gerçek olan yüzükler hem uzun ömürlü olacak hem de kaliteli olacaktır. Diğer önemli nokta ise bütçeye uygunluğudur. Baget yüzük fiyatları son derece çeşitlidir. Birçok bütçeye ve zevke hitap edebilen baget yüzükleri tercih ederek zarifliğinizle siz de göz doldurabilirsiniz. Son olarak, kendinize veya sevdiklerinize uygun olan bir stil seçin. Yüzük, kişinin tarzını ve zevkini yansıtmalıdır. Bu faktörleri dikkate alarak, sizin için en uygun yüzüğü seçebilirsiniz.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Baget Kesim Yüzük Nasıl Olur? 

Baget yüzük pırlanta kesimi, kare, dikdörtgen ya da yuvarlak kesime sahip olabilir. Bu modeller parmaklarda hem zarif hem de modern bir görünüme sahip olduğu için son derece popülerdir. Baget yüzük dikdörtgen modeller ise en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Baget Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Baget pırlanta modeller, genelde romantizmi simgeler ve sol elin yüzük parmağına takılır. Ancak alışkanlık ya da tercih gereği sağ ele de takılabilir.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta