Tüm Türkiye'ye Geçmiş Olsun

Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Kilis , Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır başta Olmak üzere, pek çok ilimizi etkileyen deprem sebebiyle kaybettiğimiz
vatandaşlarımıza rahmet, Yakınlarına başsağlığı yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen Pırlanta Baget Yüzükler

BAGET YÜZÜKLER

Baget Pırlanta Yüzük Modelleri

Güzelliğe ve şıklığa yakışan bir ışıltı tercih ediyorsanız Ariş baget yüzükler tam size göre… Günün her saatinde kullanabileceğiniz modellerden tasarımıyla çok uzaklardan fark edilen ihtişamlı modellere pek çok baget pırlanta yüzük seçeneği Ariş baget yüzük modelleri arasında sizi bekliyor. Mutlu günlerinizi, özel kutlama törenlerini, unutulmaz bir hediye seçeneği ile taçlandırmak isteyen erkeklerin hiç düşünmeden tercih edebileceği pırlanta yüzük alternatifleri arasında yer alan baget pırlanta yüzükler, sıra dışı görünümüyle oldukça ilgi görüyor.

Pırlantanın özel kesimlerinden biri olan baget kesim, görünümüyle beğenilen, son dönemin aranılan kesimlerinden biridir. Pırlantanın en bilinen yuvarlak, zümrüt, prenses kesimlerinin yanı sıra dikdörtgen kesim formuyla baget, günümüzde oldukça tercih edilen bir kesim haline gelmiştir.

Geçmişten günümüze baget pırlanta modası Son dönemin öne çıkan trendi baget pırlanta yüzük, evlilik tekliflerinde de öne çıkan bir seçenek haline geldi. Nitekim 1950’li yılların parlayan yıldızı Monaco Prensesi Grace Kelly, ünlü oyuncu Elizabeth Taylor ve ünlü bir avukat ve aynı zamanda George Clooney’in eşi Amal Clooney, model Gisele Bündchen, Mirand Kerr, Melania Trump gibi isimler nişan yüzüğü olarak baget pırlantalı tektaş yüzük tercih eden isimler arasında yer alıyor.

Baget Yüzük Evlilik Yüzüğü Olabilir mi?

2000’li yıllarla birlikte nostaljik ve vintage esintili nişan yüzükleri giderek daha fazla talep gördükçe, baget pırlanta yüzükler de yeniden popüler hale gelmeye başladı. 1920’lerin Art Deco ve Art Nuevo akımlarının cesur tasarımlarıyla gündeme gelen 80’li yıllarda unutulmaya yüz tutmuşken son yıllarda yeniden parlayan baget pırlanta, evlilik tekliflerinin klasiği kare tektaş yüzük olarak da tercih ediliyor. Nişan yüzüklerinde kimi zaman merkezde yer alan baget pırlantalar, bazı modellerde ise merkezde yer alan yuvarlak ya da başka kesim pırlantayı vurgulamak amacıyla kullanılmaktadır.

Baget Pırlanta Yüzükler Pahalı mı?

Baget pırlanta yüzük satın almayı düşünüyorsanız, ‘Baget pırlanta diğer pırlantalara göre pahalı mı?’ sorusu aklınıza gelebilir.  Pırlantanın fiyatını belirleyen 4C özellikleridir.  Baget pırlanta yüzük alırken de 4C kriterleri yani kesim, renk, karat ve berraklık özellikleri belirleyici olacaktır. Baget pırlantalar genellikle kesiminden, şeklinden dolayı daha küçük karatlarda olmaktadır. Ariş Pırlanta Baget Koleksiyonu’nda farklı tasarımlarıyla her zevke uygun baget pırlanta yüzük modelleri yer almaktadır. Baget kesim pırlantaların minimal çizgilerle buluştuğu gözalıcı modeller, zarafetiyle pırlantanın ışığını muhteşem bir şekilde yansıtıyor. Özel kesimli baget yüzüklerin birbirinden etkileyici modellerine hayran olacaksınız.

Prenses Kesim Tektaş Yüzük Nedir?

Parıltısı ve belirgin hatlarıyla dikkat çeken prenses kesim tektaş yüzük modelleri, yuvarlak kesim tektaş yüzüklerden sonra en çok aranan tektaş modellerindendir. Prenses kesim, faset sayısının çok olmasından dolayı, oldukça yoğun bir ışıltıya sahiptir. Gözalıcı ışıltısı onu evlilik tekliflerinde tercih edilen yüzükler arasında ilk sıralara taşımıştır.

Prenses Kesimin Özellikleri Nelerdir?

Prenses kesim pırlantanın geçmişine baktığımızda günümüzden yaklaşık 60 yıl öncesine uzandığını görürüz. İngiltere'de 1960’ların başında Arpad Nagy adlı bir pırlanta kesim uzmanı tarafından bulunmuştur. Popüler hale gelmesi ise yıllar sonra 80’lerin başında mücevherci ve tasarımcı Ygal Perlman, Betzalel Ambar ve İsrail Itzkowitz tarafından olmuştur. Prenses kesim, pırlantanın net bir şekilde tüm çizgileriyle görüldüğü, modern ve klasik görünümün başarıyla buluştuğu, şık, zarif bir seçimdir. Prenses kesim pırlanta tektaş yüzüklerde yer aldığı gibi kolye, bileklik ve küpe modellerinde de tercih edilmektedir.

Prenses Model Tektaş Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Prenses kesimde faset sayısı 78’dir. Prenses kesim pırlanta tektaş yüzükler, olağanüstü bir ışıltı ile sofistike görünümün birleştiği özel kesim tek taş yüzükler arasında yer alır. Prenses kesim tektaş yüzük modelleri merkezde yer alan genellikle kare veya dikdörtgen şeklinde kesilmiş pırlanta ile hazırlanmaktadır. Prenses kesim pırlantaya bakarken kare gibi görünebilirler, ancak yandan bakıldığında ters çevrilmiş bir piramidi andırırlar.

Tercihiniz kare kesim pırlanta ile hazırlanmış bir prenses kesim tektaş ise oran 1 ile 1,05 arasında olmalıdır. Dikdörtgen tercih ediyorsanız, 1,10'dan daha büyük olan uzunluk-genişlik oran 1.10’dan büyük olmalıdır.  Prenses kesim tektaş yüzükler tek başına kullanılabildikleri gibi beştaş ve tamtur yüzük modelleriyle birlikte de kullanılabilmektedir.

Prenses kesimi elde etmek için pırlanta kesilirken ham taşın %80’i kullanıldığından özellikle benzer kesim yuvarlak pırlantaya kıyasla çok yüksek bir yüzdesi kullanılabildiğinden daha uygun fiyatlı olması mümkündür. Bütçeye uygun ve kaliteli, şık bir tektaş yüzük seçimi yapmak isteyenler için prenses model tektaş yüzük uygun bir tercih olabilir. Genel olarak 1 karat prenses kesim tektaş yüzük, diğer özellikleri belirleyici olmakla birlikte 0.80 karat yuvarlak pırlanta ile aynı fiyatta olabilmektedir.

Prenses kesim tektaş yüzükler, her yaştan kadın tarafından sevilen popüler yüzük tarzlarından biridir. Prenses kesim pırlantanın net hatları ve simetrik çizgileri, tektaş yüzüğünüzü parlak ve çarpıcı hale getirmektedir. Zamansız bir prenses kesim tektaş yüzük seçtiğinizde, uzun yıllar zarif, şık, seçkin bir görünüme sahip yüzüğünüzle mutluluğunuzu taçlandırmış olursunuz.

Prenses kesim tektaş seçerken beyaz altın montür tercih ettiğinizde daha modern bir görünüm elde ederken, tercihiniz sarı olursa vintage esintiler taşıyan daha klasik bir tektaşa sahip olabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta