Ariş

BAGET YÜZÜKLER

Baget Pırlanta Yüzük Modelleri

Güzelliğe ve şıklığa yakışan bir ışıltı tercih ediyorsanız Ariş baget yüzükler tam size göre… Günün her saatinde kullanabileceğiniz modellerden tasarımıyla çok uzaklardan fark edilen ihtişamlı modellere pek çok baget pırlanta yüzük seçeneği Ariş baget yüzük modelleri arasında sizi bekliyor. Mutlu günlerinizi, özel kutlama törenlerini, unutulmaz bir hediye seçeneği ile taçlandırmak isteyen erkeklerin hiç düşünmeden tercih edebileceği pırlanta yüzük alternatifleri arasında yer alan baget pırlanta yüzükler, sıra dışı görünümüyle oldukça ilgi görüyor. Pırlantanın özel kesimlerinden biri olan baget kesim, görünümüyle beğenilen, son dönemin aranılan kesimlerinden biridir. Pırlantanın en bilinen yuvarlak, zümrüt, prenses kesimlerinin yanı sıra dikdörtgen kesim formuyla baget, günümüzde oldukça tercih edilen bir kesim haline gelmiştir. Geçmişten günümüze baget pırlanta modası Son dönemin öne çıkan trendi baget pırlanta yüzük, evlilik tekliflerinde de öne çıkan bir seçenek haline geldi. Nitekim 1950’li yılların parlayan yıldızı Monaco Prensesi Grace Kelly, ünlü oyuncu Elizabeth Taylor ve ünlü bir avukat ve aynı zamanda George Clooney’in eşi Amal Clooney, model Gisele Bündchen, Mirand Kerr, Melania Trump gibi isimler nişan yüzüğü olarak baget pırlantalı tektaş yüzük tercih eden isimler arasında yer alıyor.

Baget yüzük evlilik yüzüğü olabilir mi?

2000’li yıllarla birlikte nostaljik ve vintage esintili nişan yüzükleri giderek daha fazla talep gördükçe, baget pırlanta yüzükler de yeniden popüler hale gelmeye başladı. 1920’lerin Art Deco ve Art Nuevo akımlarının cesur tasarımlarıyla gündeme gelen 80’li yıllarda unutulmaya yüz tutmuşken son yıllarda yeniden parlayan baget pırlanta, evlilik tekliflerinin klasiği kare tektaş yüzük olarak da tercih ediliyor. Nişan yüzüklerinde kimi zaman merkezde yer alan baget pırlantalar, bazı modellerde ise merkezde yer alan yuvarlak ya da başka kesim pırlantayı vurgulamak amacıyla kullanılmaktadır.

Baget pırlanta yüzükler pahalı mı?

Baget pırlanta yüzük satın almayı düşünüyorsanız, ‘Baget pırlanta diğer pırlantalara göre pahalı mı?’ sorusu aklınıza gelebilir.  Pırlantanın fiyatını belirleyen 4C özellikleridir.  Baget pırlanta yüzük alırken de 4C kriterleri yani kesim, renk, karat ve berraklık özellikleri belirleyici olacaktır. Baget pırlantalar genellikle kesiminden, şeklinden dolayı daha küçük karatlarda olmaktadır. Ariş Pırlanta Baget Koleksiyonu’nda farklı tasarımlarıyla her zevke uygun baget pırlanta yüzük modelleri yer almaktadır. Baget kesim pırlantaların minimal çizgilerle buluştuğu gözalıcı modeller, zarafetiyle pırlantanın ışığını muhteşem bir şekilde yansıtıyor. Özel kesimli baget yüzüklerin birbirinden etkileyici modellerine hayran olacaksınız.

Gamze D.
Genellikle 3 dakika içinde cevap verir

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al
×