amazon
Suyolu Bileklikler

Suyolu Bileklikler

Tasarım Trend Bileklikler

Tasarım Trend Bileklikler

Kelepçe Bilezik

Kelepçe Bilezik

Gümüş Bileklikler

Gümüş Bileklikler

Renkli Bileklikler

Renkli Bileklikler

 

Pırlanta Bileklik Modelleri

Pırlanta bileklik, kusursuz bir güzelliğin en özel yansımasıdır. Ariş Pırlanta dokunuşuyla tasarlanan pırlanta bileklik modelleri, zamansız giyim ürünlerinin merkezinde yer alır. Renkli taşlarla muhteşem bir ahenk yakalayan bileklikler, suyolu motifinin ilgi çekici hikayesini üzerinde taşıyan suyolu bileklikler ve nazar, sonsuzluk gibi sembollerle dinamizm yakalayan bileklik modelleri; sizlere bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Kadın bileklik tasarımlarıyla stilinize uygun dokunuşlarda bulunabilir, göz alıcı görünümünüzün her ortamda ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Pırlanta bileklikler, herhangi bir kıyafetin görünümüne farklılık katabilir. Günlük yaşamda, ofiste kullanılabilecek uygun aksesuarlardan biridir. En popüler pırlanta bileklik modelleri suyolu bileklikler, zincir bileklikler, kelepçe bileklikler, charm bileklikler, çerçeve bilekliklerdir.

Bilekliklerin geçmişi yaklaşık 7000 yıl öncesine dayanmaktadır.  Eski Mısırlılar, Mezopotamyalılar ve Yunanlılar bugünkü gibi değerli taşlardan olmasa da bitkilerden, kabuklardan bileklikler kullanırlardı. Daha sonra bilekliklerde altın kullanılmaya başlandı. Eski Mısır’da değerli taşlar kullanılarak bileklikler mücevher haline dönüştü. Bir güç, zenginlik ve statü sembolü haline gelen bileklikler, günümüzde kadınların güzelliğini tamamlamak dışında bazı kültürlerde sembolik olarak nazardan koruyucu, evliliğin sembolü veya dini amaçlı kullanılıyor.

Su yolu pırlanta bileklik modelleri, tasarım bileklikler başta olmak üzere yenilikçi Ariş Pırlanta tasarımlarını inceleyebilir; çok özel pırlanta bileklik fiyatları ile satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Zarif ve yenilikçi tasarıma sahip pırlanta bileklikle, arzu ettiğiniz görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Bileklik Nasıl Anlaşılır?

Pırlanta bileklik ve bilezik modelleri için pırlantanın gerçek olup olmadığını anlamak için pırlantayı bir ışık altında tutun ve ışık yansımalarını inceleyin. Eğer pırlanta gerçekse ışık farklı yönlere dağılacaktır. Bunun temel nedeni, pırlantanın güçlü kırılma niteliklerine sahip olmasıdır. Pırlantanın gerçekliğini anlamanın bir diğer yöntemi ise taşın içini incelemektir. Eğer taşın içinde dairesel bir görüntü bulunuyorsa o pırlanta gerçek değildir. 
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Hangi Pırlanta Bileklik Modelini Seçmeli?

Model seçiminde tercihiniz suyolu bileklik olacaksa en çok tercih edilen yuvarlak kesim pırlantalı modellerdir. Mücevher klasiği haline gelen pırlanta suyolu bileklikler pırlantanın sonsuz ışığını bileklerde zarafetle yansıtıyor. Zengin çeşitliliği ile dikkat çeken pırlanta suyolu bileklik modelleri arasında özel tasarımlar, klasik modeller, modern yorumlar yer alıyor. Tasarımıyla, fiyatıyla size en uygun suyolu bileklik modelleri için koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz.

Son dönemde pırlanta baget bileklikler de en beğenilen bileklik modelleri arasında yer alıyor. Çeşitli sembollerle hazırlanan altın ve pırlantalı bileklik modelleri ise charm bileklik modasına uygun. Günlük yaşamda çeşitli kombinlerle kullanılabilen pırlantalı sembol bileklikler hem şık hem de anlamlı seçenekler olarak tercih ediliyor. Pırlantalı altın bileklik satın almayı düşünüyorsanız, bileklikte kullanılan pırlantaların 4C (karat, kesim, renk, berraklık) özellikleri yanında bileklikte kullanılan altın rengi de önemlidir.  Rose (pembe) altın, açık renk tenlilere çok yakışan, modele göre hem modern görünüm sunan hem de vintage bir hava veren bir seçimdir. Klasik altın rengi olarak kabul edilen sarı ise hem koyu hem de açık ten rengine sahip kadınların kullanımına uygundur. Son yıllarda sarı altın trend mücevherlerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.  Beyaz altın bileklikler ise zamansızdır. Her zaman, her kombinle kullanılabilir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Bileklik Bakımı Nasıl Yapılır?

İnce bileklik, kalın bileklik başta olmak üzere farklı tasarımlara sahip pırlanta bilekliklerinize, ılık su içerisine koyduğunuz sıvı sabun ile bakım gerçekleştirebilirsiniz. Kullanacağınız deterjan içerisinde kimyasal bulunmaması son derece önemlidir.

Pırlantalı taşlı bileklik modelleri için de benzer bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Pırlanta bakımında farklı yöntemler bulunsa da uzman desteği talep etmek, pırlanta bakımının sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Bileklik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pırlanta bileklik seçerken modeli, bileklikte kullanılan pırlantaların karat, kesim, renk, berraklık özellikleri, altın ayarı, rengi seçilmelidir. Işıltısı ve parlaklığı ile dikkat çeken ve son derece eşsiz bir kullanım sunan pırlanta bileklik hediye olarak sunabileceğiniz tasarımlar arasında yer alır. Her zevke uyabilecek çeşitlilikte, istenirse kişiselleştirilebilir hale gelebilen, çok farklı modellerde çalışılabilmektedir. Adını tenisçi bilekliklerinden alan, bileği kavrayan pırlanta tenis bileklikleri,  pırlanta suyolu bileklikler, pırlantalı zincir bileklikler, charm bileklikler gibi çok çeşitli bileklik modelleri bulunuyor. 

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta