Suyolu Bileklikler

Suyolu Bileklikler

Tasarım Trend Bileklikler

Tasarım Trend Bileklikler

Kelepçe Bilezik

Kelepçe Bilezik

Gümüş Bileklikler

Gümüş Bileklikler

Renkli Bileklikler

Renkli Bileklikler

PIRLANTA BİLEKLİK

Pırlanta bileklikler, herhangi bir kıyafetin görünümüne farklılık katabilir. Günlük yaşamda, ofiste kullanılabilecek uygun aksesuarlardan biridir. En popüler pırlanta bileklik modelleri suyolu bileklikler, zincir bileklikler, kelepçe bileklikler, charm bileklikler, çerçeve bilekliklerdir. Bilekliklerin geçmişi yaklaşık 7000 yıl öncesine dayanmaktadır.  EskiMısırlılar, Mezopotamyalılar ve Yunanlılar bugünkü gibi değerli taşlardan olmasa da bitkilerden, kabuklardan bileklikler kullanırlardı. Daha sonra bilekliklerde altın kullanılmaya başlandı. Eski Mısır’da değerli taşlar kullanılarak bileklikler mücevher haline dönüştü. Bir güç, zenginlik ve statü sembolü haline gelen bileklikler, günümüzde kadınların güzelliğini tamamlamak dışında bazı kültürlerde sembolik olarak nazardan koruyucu, evliliğin sembolü veya dini amaçlı kullanılıyor.

Pırlanta Bileklik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pırlanta bileklikler, her zevke uyabilecek çeşitlilikte, istenirse kişiselleştirilebilir hale gelebilen, çok farklı modellerde çalışılabilmektedir. Adını tenisçi bilekliklerinden alan, bileği kavrayan pırlanta tenis bileklikleri,  pırlanta suyolu bileklikler, pırlantalı zincir bileklikler, charm bileklikler gibi çok çeşitli bileklik modelleri bulunuyor. Pırlanta bileklik seçerken modeli, bileklikte kullanılan pırlantaların karat, kesim, renk, berraklık özellikleri, altın ayarı, rengi seçilmelidir.

Hangi Pırlanta Bileklik Modelini Seçmeli?

Model seçiminde tercihiniz suyolu bileklik olacaksa en çok tercih edilen yuvarlak kesim pırlantalı modellerdir. Mücevher klasiği haline gelen pırlanta suyolu bileklik modelleri pırlantanın sonsuz ışığını bileklerde zarafetle yansıtıyor. Zengin çeşitliliği ile dikkat çeken pırlanta suyolu bileklik modelleri arasında özel tasarımlar, klasik modeller, modern yorumlar yer alıyor. Tasarımıyla, fiyatıyla size en uygun suyolu bileklik modelleri için koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz. Son dönemde pırlanta baget bileklikler de en beğenilen bileklik modelleri arasında yer alıyor. Çeşitli sembollerle hazırlanan altın ve pırlantalı bileklik modelleri ise charm bileklik modasına uygun. Günlük yaşamda çeşitli kombinlerle kullanılabilen pırlantalı sembol bileklikler hem şık hem de anlamlı seçenekler olarak tercih ediliyor. Pırlantalı altın bileklik satın almayı düşünüyorsanız, bileklikte kullanılan pırlantaların 4C (karat, kesim, renk, berraklık) özellikleri yanında bileklikte kullanılan altın rengi de önemlidir.  Rose (pembe) altın, açık renk tenlilere çok yakışan, modele göre hem modern görünüm sunan hem de vintage bir hava veren bir seçimdir. Klasik altın rengi olarak kabul edilen sarı ise hem koyu hem de açık ten rengine sahip kadınların kullanımına uygundur. Son yıllarda sarı altın trend mücevherlerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.  Beyaz altın bileklikler ise zamansızdır. Her zaman, her kombinle kullanılabilir.

Gamze D.
Genellikle 3 dakika içinde cevap verir

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta