Tüm Türkiye'ye Geçmiş Olsun

Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Kilis , Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır başta Olmak üzere, pek çok ilimizi etkileyen deprem sebebiyle kaybettiğimiz
vatandaşlarımıza rahmet, Yakınlarına başsağlığı yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Evlilik Alyansları

Evlilik Alyansları

Klasik Alyans

Klasik Alyans

Söz Nişan Yüzüğü

Söz Nişan Yüzüğü

Alyanslar

Zevkinize uygun alyans modelleri gerçek kalite doğru fiyat güvencesiyle Ariş Pırlanta’da… Evlilik yolunda ilk adımları atarken ihtiyacınız olan en önemli detaylardan biri olan alyanslar, hayatınızın bu özel döneminde mutluluğunuza ışıltı katacak. Klasikten moderne pek çok alternatifi bulabileceğiniz Ariş alyans modelleri, kusursuz işçilik, tasarım çeşitliliği, en uygun fiyat ve gerçek kalite güvencesiyle sizinle buluşuyor.  Düğün gününüzün unutulmaz detayları arasında yer alacak olan Ariş alyans modelleri, ömür boyu sürecek aşkınızın bir sembolü olacak.

Alyans Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Bir olmuş kalplerin geleceğe uzanan evlilik yolculuğu mücevherle taçlanır. Bitmeyen sevginin mührü sonsuzluk halkaları alyanslar, aşıkların sonsuzluğa sözüdür. Alyansın ilk örnekleri Antik Mısır'da görülmüştür. Eski Mısır'da, çember sonsuzluğun bir sembolü olarak kabul ediliyor ve alyans  eşe duyulan sonsuz sevgiyi ifade ediyordu. Eski bir Mısır inanışına göre, sol elin dördüncü parmağındaki bütün damarlar, doğrudan kalbe bağlı ve alyans kalben bağlılığı simgeliyor. Eski Romalılar da sol elin dördüncü parmağından geçen vena amoris’in (aşk damarı) doğruca kalbe gittiğine inanırlardı. Alyans modellerinin yuvarlak oluşu ise sürekliliğin ve ruhların birleşmesinin işareti sayılır.

Alyansınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir ömür boyu parmağınızdan çıkarmak istemeyeceğiniz, günün her saatinde rahatlıkla kullanabileceğiniz alyans modelleri Ariş’in bir asırı aşan deneyimi, ustalığı ve yenilikçi bakış açısıyla sizinle buluşuyor. Şık olmasının yanında özenli tasarımlarıyla rahat kullanım olanağı da sunan alyans modelleri beyaz altın, sarı altın ve rose (pembe) altın seçenekleriyle her zevke hitap ediyor. Kadın ve erkek için ayrı şekilde tasarlanan çift alyans modelleri sonsuz sevginizi zarafetle taçlandıracak. Fiyat, kalite, model konusunda araştırma yapmak; ne istediğini bilerek alışverişe çıkmak, sertifikalı ürün olmasına dikkat etmek, mücevher alışverişine makul bir zaman ayırmak öncelikli öneriler olarak sayılabilir. Alyans seçerken günün her saatinde sizinle olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Hem gözünüze hoş gelecek hem de rahatlıkla parmağınızda taşıyacağınız bir model olması her şeyden önemlidir. Alyans stilleri gelenekselden moderne çok çeşitlidir. Farklı beğenilere, farklı yaş gruplarına hitap edebilen zengin çeşitlilikteki alyans modelleri arasında minimal çizgiler taşırken şıklıktan ödün vermeyen alyans modelleri de sizleri bekliyor. Söz, nişan ve düğün törenlerinin vazgeçilmez parçası olan söz nişan alyans modelleri arayanlar, aşkını zarif alyanslarla taçlandırmak isteyenler, siz de Ariş Pırlanta’nın alyans modellerine göz atarak kendiniz ve sevdiğiniz için en uygun alyans çiftine sahip olabilirsiniz. Alyans fiyatları, seçeceğiniz alyansın modeline, kullanılan metale ve ağırlığına, alyansta pırlanta kullanılıp kullanılmadığına göre değişmektedir. Altın alyans modelleri Günümüzde diğer metaller de mücevherde popüler hale geldiyse de altın tahtını diğerlerine kaptırmıyor. Sıcak renkleri, parlaklığı ve dayanıklılığı ile altın, kadın ve erkeğin ilgisini çekmeye devam ediyor. Altının hem değeri ve ışıltısı, hem de renk seçenekleriyle her ten rengine uyum sağlaması, onun geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmasını sağlıyor. Sembolik olarak da dayanıklılığı ve değerli oluşu, aşkın gücünü temsil ediyor.

Alyans Kaç Ayar Olmalı?

Alyans seçiminde altın, platin veya gümüş alternatifleriniz olduğu gibi, tercihiniz altından yana olduğunda da beyaz, sarı ve rose altın seçenekleri sözkonusu olacaktır. Altın, ayar (karat) cinsinden ölçülür ve altın için en yüksek derecelendirme 24 ayardır. % 100 altın demektir. Ancak 24 ayar mücevherde kullanıldığında oldukça yumuşaktır. Altının ayar değeri düştükçe sertlik artar. 22 ayar altının %91,6 saf altın, %8,4’ü diğer metallerden oluşur. 18 ayar beyaz, sarı ve pembe altın elde etmek için% 75 altın, metalin rengini sertleştirmek ve değiştirmek için % 25 diğer metallerle alaşımlanır. 14 ayar altında ise %58,3 düzeyinde saf altın bulunur. Bu şekilde alyans her gün takabileceğiniz ve dış etkenlerden korunacak sertlikte, dayanıklılıkta olur. Bu nedenle alyanslar için ideal altın ayarı 18 ayar veya tercihe göre 14 ayardır. Beyaz altın alyans 18 ayar beyaz altın, platinin rengi ve parlaklığı ile altın hissini yaşamak isteyen modern gelin ve damatlara hitap ediyor. Görünümü platinle hemen hemen aynı olan beyaz altın, parlak beyaz bir görünüm vermek için rodyum ile kaplanmıştır. Rose (pembe) altın alyans 18 ayar rose (pembe) altın, renk tonuyla sıcak bir etki uyandıran, özellikle tüm cilt tonlarında oldukça iyi görünen bir seçenektir. Rose altın alyanslar son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Sarı altın alyans 18 ayar sarı altın, değerli metal seçeneklerinin en gelenekseli ve bilinenidir. Sarı altın alyans, geleneksellik duygusunu korurken, ihtişamı ve gücü hissetmek isteyenlere de hitap ediyor.

Alyans Genişliği Nasıl olmalıdır?

Bir alyansın genişliği, yüzüğün duruşunu, görünümünü etkileyen en önemli unsurlardandır. Kadın alyansları genellikle 2 mm ila 4 mm ve erkek alyansları için 3 mm ila 6 mm arasında değişmektedir.  Özel tercihlere göre alyansları istediğiniz genişlikte yaptırmanız da mümkündür. Alyansınızın kalın ve tok durmasını istiyorsanız alyans genişliğinizi fazla seçebilirsiniz. Zarif, ince yüzükleri tercih ediyorsanız, 3 mm’nin altında bir seçim yaparak severek kullanabileceğiniz bir alyans modeline sahip olabilirsiniz. Alyans bakımı nasıl yapılır? Alyanslar zaman içinde hava şartları, kullanım gibi etkenlerle eski parlaklığını yitirebilir. Alyansın parlaklığını yeniden kazanabilmesi için profesyonel bakımdan geçmesi ve cilalama yöntemi ile temizlenmesi mümkündür. Ariş mağazalarında dilediğiniz zaman mücevherlerinizin bakımını yaptırabilirsiniz. Bunun yanında alyans ve diğer mücevherler için evde de bakım uygulayabilirsiniz.  Ilık suya bir miktar bulaşık deterjanı ilave edilerek elde edilecek karışımda klasik alyansınızı birkaç dakika bekletip diş fırçası ile nazikçe fırçalayabilir, ardından soğuk suda durulayabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta