Evlilik Alyansları

Evlilik Alyansları

Klasik Alyans

Klasik Alyans

Söz Nişan Yüzüğü

Söz Nişan Yüzüğü

 

Bağlılığınızın Sembolü Alyans

Zevkinize uygun alyans modelleri gerçek kalite doğru fiyat güvencesiyle Ariş Pırlanta’da… Evlilik yolunda ilk adımları atarken ihtiyacınız olan en önemli detaylardan biri olan alyanslar, hayatınızın bu özel döneminde mutluluğunuza ışıltı katacak. Klasikten moderne pek çok alternatifi bulabileceğiniz Ariş alyans modelleri, kusursuz işçilik, tasarım çeşitliliği, en uygun fiyat ve gerçek kalite güvencesiyle sizinle buluşuyor.

Alyans, aşkın ve bağlılığın sembolüdür. Sonsuz aşkı, bağlılığı ve sevgiyi estetik bir şekilde sembolize eden alyanslar, evlilik yüzüğü olarak kabul görse de evlenme teklifi sırasında nişan yüzüğü olarak da kullanılabilir. Ariş Pırlanta imzasıyla sizlere sunulan alyans modelleri ile mutlu birlikteliklerinize anlam katabilirsiniz.

Alyans seçimi, kişisel zevklerinizi ve özel anılarınızı yansıtmalıdır. Yenilikçi tasarımlara koleksiyonlarında yer veren Ariş Pırlanta; klasik alyans, evlilik alyansları ve söz nişan yüzüğü olmak üzere pek çok alyans kategorisini sizlerle buluşturuyor. Alyans fiyatları konusunda her bütçeye hitap eden seçenekler sunan Ariş Pırlanta, siparişi takip eden 6 ay içerisinde alyansta ölçü değişikliği hizmeti sunuyor. Ariş Pırlanta’nın alyans büyütme hizmetleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. En değerli anlarınızı taçlandıracak alyansı seçmeye hazır olun..

Alyans Modelleri

Alyans yüzük modelleri, çiftlerin tarzlarına ve tercihlerine göre geniş bir yelpazede sunulur. Klasik alyanslar, sadelikleri ile dikkat çeker ve geleneksel bir görünüm sunar. Daha modern ve gösterişli tasarımlar da bulunmakta olup bu tür tasarımlar, sıra dışı detaylara sahiptir. Alyanslar; beyaz altın, sarı altın, kırmızı altın gibi farklı renklerde sunulur. Bu nedenle alyans renkleri zengin bir çeşitliliğe sahiptir.

Klasik alyanslar daha çok sarı altın kullanılarak tasarlanır. Bunun yanı sıra alyans modellerinde yeni tasarımlarda kırmızı ve beyaz altına ağırlık verilir. Bu tür tasarımlar, klasik ve modern tasarımlara bir arada ulaşmak isteyen çiftler için son derece uygundur. Ariş Pırlanta’nın eşsiz alyans modellerinde genellikle 14 ayar altın kullanılır. Altın ayarları arasında yer alan 14 ayar altın ile klasik tasarımlar elde edilebilir. Klasik Bombeli Altın Alyans bunlar arasında yer alır. Öte yandan Kristal Lazer Kesim modeller de Ariş Pırlanta’nın koleksiyonunda kendisine özel bir yer bulur.

Ayrıca alyansların çapı, parmağın ölçüsüne göre değişiklik gösterebilir. 2 mm çapında yüzük modelleri bulunabildiği gibi 4 mm çapındaki yüzük tasarımları da mevcuttur. Eşsiz alyans modellerini satın almadan önce yüzüklerin çapını incelemeniz faydalı olacaktır.

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Hangi Alyans Kullanışlı?

Alyans seçiminde kullanışlılık önemlidir. Bu nedenle günlük yaşantınıza uygun bir alyans tercih etmelisiniz. İnce bir alyans, aktif bir yaşam tarzına sahip kişilerin daha çok tercih ettiği alyans türüdür. İhtişamlı alyanslar, özel günlerde eşsiz bir kombinin tamamlayıcı parçaları olarak kullanılabileceği için bu tür modeller de kadınların talep ettiği tasarımlar arasında yer alır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Alyans Hangi Ele Takılır?

Alyanslar geleneksel olarak sol elde yüzük parmağa takılır. Çünkü yüzük parmağı, kalbin doğrudan bağlı olduğu bir parmak olarak kabul edilir. Bu nedenle son derece anlamlı bir geleneğin parçasıdır. Ancak bazı kültürlerde sağ el tercih edilir. Söz yüzüğü olarak da değerlendirilebilen alyanslar, evlilik öncesinde sağ elin yüzük parmağına takılır. Evlilik sonrasında ise sol elin yüzük parmağında, eşsiz anlama sahip olacak şekilde kullanılır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Alyans İçine Ne Yazılır?

Alyans içinde kişisel bir dokunuş isterseniz, özel bir yazı veya tarih ekletebilirsiniz. İsimlerinizin baş harfleri, evlilik tarihiniz veya özel bir anlam taşıyan bir söz tercih edilebilir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Alyans Nasıl Temizlenir?

Alyanslarınızın özgün parlaklığını korumak için düzenli temizlik gerekir. Bir yumuşak fırça ve sabunlu su kullanarak alyanslarınızı temizleyebilirsiniz. Ancak değerli taşlar içeren alyansları temizlerken dikkatli olmalısınız. Bu nedenle uzman desteği talep edebilirsiniz.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Alyans Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Alyansın ilk örnekleri Antik Mısır'da görülmüştür. Eski Mısır'da, çember sonsuzluğun bir sembolü olarak kabul ediliyor ve alyans eşe duyulan sonsuz sevgiyi ifade ediyordu. Eski bir Mısır inanışına göre, sol elin dördüncü parmağındaki bütün damarlar, doğrudan kalbe bağlı ve alyans kalben bağlılığı simgeliyor.

Eski Romalılar da sol elin dördüncü parmağından geçen vena amoris’in (aşk damarı) doğruca kalbe gittiğine inanırlardı. Alyans modellerinin yuvarlak oluşu ise sürekliliğin ve ruhların birleşmesinin işareti sayılır. Bir olmuş kalplerin geleceğe uzanan evlilik yolculuğu mücevherle taçlanır. Bitmeyen sevginin mührü sonsuzluk halkaları alyanslar, aşıkların sonsuzluğa sözüdür. 
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Alyansınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir ömür boyu parmağınızdan çıkarmak istemeyeceğiniz, günün her saatinde rahatlıkla kullanabileceğiniz alyans modelleri Ariş’in bir asırı aşan deneyimi, ustalığı ve yenilikçi bakış açısıyla sizinle buluşuyor. Kadın ve erkek için ayrı şekilde tasarlanan çift alyans modelleri sonsuz sevginizi zarafetle taçlandıracak. Fiyat, kalite, model konusunda araştırma yapmak; ne istediğini bilerek alışverişe çıkmak, sertifikalı ürün olmasına dikkat etmek, mücevher alışverişine makul bir zaman ayırmak öncelikli öneriler olarak sayılabilir.

Alyans seçerken günün her saatinde sizinle olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Hem gözünüze hoş gelecek hem de rahatlıkla parmağınızda taşıyacağınız bir model olması her şeyden önemlidir. Alyans stilleri gelenekselden moderne çok çeşitlidir. Farklı beğenilere, farklı yaş gruplarına hitap edebilen zengin çeşitlilikteki alyans modelleri arasında minimal çizgiler taşırken şıklıktan ödün vermeyen alyans modelleri de sizleri bekliyor.

Söz, nişan ve düğün törenlerinin vazgeçilmez parçası olan alyansları arayanlar, aşkını zarif alyanslarla taçlandırmak isteyenler, siz de Ariş Pırlanta’nın alyans modellerine göz atarak kendiniz ve sevdiğiniz için en uygun alyans çiftine sahip olabilirsiniz.

Alyans fiyatları, seçeceğiniz alyansın modeline, kullanılan metale ve ağırlığına, alyansta pırlanta kullanılıp kullanılmadığına göre değişmektedir. Günümüzde diğer metaller de mücevherde popüler hale geldiyse de altın tahtını diğerlerine kaptırmıyor. Sıcak renkleri, parlaklığı ve dayanıklılığı ile altın, ilgileri çekmeye devam ediyor. Altının değeri ve ışıltısı, hem de renk seçenekleriyle her ten rengine uyum sağlaması, onun geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmasını sağlıyor. Sembolik olarak da dayanıklılığı ve değerli oluşu, aşkın gücünü temsil ediyor.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Alyans Kaç Ayar Olmalı?

Alyans seçiminde altın, platin veya gümüş alternatifleriniz olduğu gibi, tercihiniz altından yana olduğunda da beyaz, sarı ve rose altın seçenekleri söz konusu olacaktır. Altın, ayar (karat) cinsinden ölçülür ve altın için en yüksek derecelendirme 24 ayardır. % 100 altın demektir. Ancak 24 ayar mücevherde kullanıldığında oldukça yumuşaktır. Altının ayar değeri düştükçe sertlik artar. 22 ayar altının %91,6 saf altın, %8,4’ü diğer metallerden oluşur. 18 ayar beyaz, sarı ve pembe altın elde etmek için% 75 altın, metalin rengini sertleştirmek ve değiştirmek için % 25 diğer metallerle alaşımlanır. 14 ayar altında ise %58,3 düzeyinde saf altın bulunur. Bu şekilde alyans her gün takabileceğiniz ve dış etkenlerden korunacak sertlikte, dayanıklılıkta olur. Bu nedenle alyanslar için ideal altın ayarı 18 ayar veya tercihe göre 14 ayardır.

Beyaz altın alyans 18 ayar beyaz altın, platinin rengi ve parlaklığı ile altın hissini yaşamak isteyen modern gelin ve damatlara hitap ediyor. Görünümü platinle hemen hemen aynı olan beyaz altın, parlak beyaz bir görünüm vermek için rodyum ile kaplanmıştır. Rose (pembe) altın alyans 18 ayar rose (pembe) altın, renk tonuyla sıcak bir etki uyandıran, özellikle tüm cilt tonlarında oldukça iyi görünen bir seçenektir. Rose altın alyanslar son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Sarı altın alyans 18 ayar sarı altın, değerli metal seçeneklerinin en gelenekseli ve bilinenidir. Sarı altın alyans, geleneksellik duygusunu korurken, ihtişamı ve gücü hissetmek isteyenlere de hitap ediyor.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Alyans Genişliği Nasıl Olmalıdır?

Bir alyansın genişliği, yüzüğün duruşunu, görünümünü etkileyen en önemli unsurlardandır. Kadın alyansları genellikle 2 mm ila 4 mm ve erkek alyansları için 3 mm ila 6 mm arasında değişmektedir.  Özel tercihlere göre alyansları istediğiniz genişlikte yaptırmanız da mümkündür. Alyansınızın kalın ve tok durmasını istiyorsanız alyans genişliğinizi fazla seçebilirsiniz. Zarif, ince yüzükleri tercih ediyorsanız, 3 mm’nin altında bir seçim yaparak severek kullanabileceğiniz bir alyans modeline sahip olabilirsiniz.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Alyans Bakımı Nasıl Yapılır?

Alyanslar zaman içinde hava şartları, kullanım gibi etkenlerle eski parlaklığını yitirebilir. Alyansın parlaklığını yeniden kazanabilmesi için profesyonel bakımdan geçmesi ve cilalama yöntemi ile temizlenmesi mümkündür. Ariş mağazalarında dilediğiniz zaman mücevherlerinizin bakımını yaptırabilirsiniz. Bunun yanında alyans ve diğer mücevherler için evde de bakım uygulayabilirsiniz.  Ilık suya bir miktar bulaşık deterjanı ilave edilerek elde edilecek karışımda klasik alyansınızı birkaç dakika bekletip diş fırçası ile nazikçe fırçalayabilir, ardından soğuk suda durulayabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta