• KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen Klasik Alyans

Klasik Alyanslar

Alyans modellerinde de diğer mücevherlerde olduğu gibi trendler, yenilikler olsa da modası hiç geçmeyen alyans modeli klasik alyanslardır. Çeşitlilik açısından zengin seçenekleri bulunan klasik alyans modelleri, bombeliden düze, inceden kalına, gümüşten altına, altın seçiminde ise 14 ayardan 22 ayar atına çeşitli alternatifler sunuyor. Klasik alyans modellerini tercih etmek her zaman kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Modası hiç geçmeyen klasik alyansları her zaman kullanabilir, hem günlük hayatınızda hem özel davetlerde rahatlıkla takabilirsiniz. Klasik alyans modellerinde ne çok tercih edilen altın rengi sarı altındır. Klasik çizgilerden vazgeçmeyenlerin seçimi genellikle klasik bombeli alyans modeli olup, sarı altın olması tercih edilmektedir.

Evlenecek çiftlerin klasik alyans modelleri arasında en çok tercih ettiği bombeli alyanslar, 2mm’den başlayan çeşitli kalınlıklarda olabilmektedir. İnce bombeli altın alyans modelleri kullanım açısından daha kolay olmakla birlikte, kalın bombeli altın alyans modelleri görünüm açısından daha zengin durmaktadır. Alyans tercihi yaparken seçiminiz klasik modellerden ve altından yana olacaksa akıllara şu soru gelir; ‘Alyans kaç ayar olmalı?’ Altın ayarı, yüzüğün dayanıklılığı açısından önem taşımaktadır. Altın ayarı düştükçe sertliği arttığından alyanslarda genellikle 18 ve 14 ayar altın tercih edilmektedir. Çizilme, eğrilme, vuruk gibi etkenlere karşı dayanıklı olabilen 14 ve 18 ayar alyanslar, uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz alyanslardır.

Alyans Modelleri Nasıl Olmalı?

Alyans bir evliliğin en güzel ve anlamlı sembollerinden biridir. İki insanın bir araya gelmesi, hayatlarını birleştirmesi ile alyans kullanımı da kişilerin hayatlarına katılmaktadır. Özellikle beyler için yepyeni bir deneyim olmaktadır. Çünkü çoğu erkek alyans kullanmadan önce başka bir yüzük kullanmamıştır ya da kullansa dahi devamlı takmamıştır. Bu nedenle alyans seçerken sürekli kullanıma uygun bir model tercih edilmelidir. Burada çiftlerin parmak yapısı, zevkleri ve günlük çalışma rutinleri oldukça önemlidir. Uzun süre kullanılacağı için çiftler genellikle modası geçmeyen klasik modeller üzerinde durmaktadır. Klasik alyanslarda ise altın rengi, kalınlık, genişlik, desen gibi bir çok değişken özellik vardır. Burada en önemli konu uzun yıllar kullanılacak olan siz müşterilerimizi rahat ettirecek modelleri tercih etmenizdir.

Çiftler Aynı Model Alyans Mı Tercih Etmeli?

Alyanslar ezelden beri çiftlerin birbirlerine bağlılığını simgeleyen ölümsüz ürünlerdir. Çiftler çoğunlukla birbirlerine bağlılıklarını ifade etmek için seçecekleri alyans için ortak bir noktada uzlaşarak belirli bir model tercih ediyorlar. Fakat bayanların ve bayların alyans modellerinde tercihleri kimi zaman parmak yapılarındaki farklılık, mesleki durum ve ya kişisel tercih nedeniyle farklılık göstermektedir. Bu durumlarda çiftler farklı model ve renk alyansları tercih edebilmektedir. Değişen trendler nedeniyle günümüzde bayanlar pırlantalı alyans modellerine oldukça rağbet göstermektedir. Baylar ise aynı modelin pırlanta taşsız şeklini tercih edebilmektedir. Ariş pırlanta olarak beğendiğiniz alyans modelini altın rengi, taş seçenekleri, kalınlık gibi özelliklerle kişiselleştirebilmenizi ve çiftlerin aynı modelin farklı versiyonlarını kullanarak hem ortak bir model üzerinde hem de alyanslarınızı kişiselleştirmenize imkan sağlıyoruz.

Alyansların İçine Ne Yazılır?

Alyansların içine yazılacak yazılar tamamen kullanacak kişilerin kişisel tercihleriyle alakalıdır. Ancak genellikle çiftler birbirlerine olan aşklarını hatırlamak ve bağlılıklarını kalıcı hale getirmek için yüzüklerin içine birbirlerinin isimlerini ve kendileri için önemli olan evlilik, söz, nişan ya da tanışma tarihlerini yazdırmaktadırlar. Ariş pırlanta evlilik alyanslarından tercih edeceğiniz tüm modellerin içine istediğiniz yazıyı yazabiliyoruz.

Alyansların Kalınlığı Nasıl Olmalı?

Alyans kalınlığı kullanacak kişilerin parmak yapısına bağlıdır. Alyans kalınlıkları genellikle 2 mmden başlar 7 mm kadar gider. En çok tercih edilen kalınlıklar ise 3mm ve 4mm kalınlığa sahip modellerdir.

Alyanslar Hangi Parmağa Takılmalı?

Söz alyansları sağ parmağın yüzük parmağına takılır. Evlilik alyansları ise sol parmağın yüzük parmağına takılır. Bazı çiftler söz yüzüklerini evlilik yüzüğü olarak da kullanır. Ariş pırlanta altın alyans koleksiyonumuzu mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta