• KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

Elmas Kolye Modelleri

Özel ve mutlu günlere yakışan, sevdiklerinize en güzel hediye seçeneği olarak göz kamaştıran elmas kolye modelleri, klasikten modern yoruma tüm tasarım seçenekleriyle Ariş Elmas Koleksiyonu’nda sizi bekliyor. Elmas mücevherde her beğeniye hitap eden çok çeşitli modelleriyle Türkiye’nin en geniş elmas koleksiyonuna sahip olan Ariş, kimi zaman klasik çizgilerle modern formları buluşturduğu, kimi zamansa tüm zamanların en çok tercih edilen klasik formlarını kullandığı elmas kolye modelleriyle benzersiz seçenekler sunuyor. 

Mücevher kutunuzun belki de yıldızı olacak en özel parçalarını elmas kolye tasarımları arasında bulacaksınız. Modernden klasiğe, minimalden ihtişamlıya, birbirinden şık elmas kolye modelleri ile tarzınıza göre en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Elmas Kolye Nedir?

Elmas kolyeler, alt kısmı düz olan, üst bölümü ise 12 ile 27 arasında değişen fasete (açı) sahip gül (rosecut) kesim olarak da bilinen elmas kesim pırlantalarla hazırlanmaktadır. Genellikle nostaljik bir görünüm sağlayan, antik mücevher duygusu uyandıran elmas kolye modelleri, günümüzde modern yorumlarıyla da dikkat çekmektedir.

Yaklaşık 500 yıllık bir geçmişe sahip olan elmas kesim, hayat verdiği elmas kolye modellerine vintage bir hava katarken, modern tasarımlarda ise değişimin ve yaratıcılığın ışığını yansıtıyor. Mücevher trendleri değişse de tahtını hiçbir akıma kaptırmayan elmas, şıklığınıza farklı bir ışık katacak.

Elmas Kolye Çeşitleri Nelerdir?

Geometrik tasarımlarla, evrensel sembollerle yorumlanan modern elmas kolye modelleri, klasikten uzaklaşan farklı görünümleriyle tercih edilmektedir. Klasik ve vintage görünümlü mücevherlerden hoşlananlar için ise, elmas kesimin klasik tasarımlarda hayat bulduğu seçenekler bulunuyor. Elmasların tek başına kullanıldığı modellerin yanında yakut, zümrüt gibi değerli taşlarla hazırlan renkli elmas kolyeler de saray ihtişamını yansıtan seçenekler arasında yer alıyor.

Nostaljik çizgilerin, vintage tasarımların, modern yorumların yer aldığı Ariş Elmas Koleksiyonu, gözalıcı elmas kolye tasarımları ile elmas mücevherden hoşlananlara eşsiz seçenekler sunuyor. Geçmişten geleceğe yadigar kabul edilen elmas kolye modelleri doğumgünü, yıldönümü, kutlama gibi özel günler için birbirinden şık hediye seçenekleri oluşturuyor.

Gamze D.
Genellikle 3 dakika içinde cevap verir

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta