amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen Tektaş Yüzükler

Pırlanta Tektaş Yüzük

Sevginin, bağlılığın, aşkın ifadesi pırlanta tektaş yüzükler, evlilik tekliflerinin sessiz ve ışıltılı tanığı olarak kadınların rüyalarını süslüyor. Pırlantanın değerini belirleyen 4C kriterlerine uygun olarak; farklı taş kesimleri, karat, renk ve berraklık özellikleriyle klasikten moderne yüzlerce tektaş seçeneği sunan Ariş Pırlanta, aşkınızı ömür boyu taçlandıracak tektaşınıza gerçek kalite doğru fiyat güvencesiyle sahip olmanızı sağlıyor. Aşkın evrensel sembolü haline gelen pırlanta tektaş yüzük, bir mücevherden çok daha fazlasıdır. Sevginin sonsuzluğunu, büyük bir bağlılığı ifade eder. 

Pırlanta Tektaş Yüzük Modelleri

Tektaş yüzük, merkezde tek bir taşa sahip olan yüzüktür. Ağırlıklı olarak tektaş yüzük pırlanta ile ilişkilendirilse de herhangi bir değerli taşın ortada yer aldığı yüzükler için de geçerlidir. Pırlanta tektaş yüzükler de tamtur yüzük, baget yüzük gibi, kadınlar tarafından en çok beğenilen takılar arasında yer alır. Birçok farklı modeli olan tektaş yüzük tasarımları arasından en çok tercih edilenler pırlanta rengi, karatı gibi durumlara göre değişmektedir. Tektaş yüzük kadınların şık bir davette, düğünde ya da kutlamada takabileceği zarif takılar olabilirken, günlük hayatta da kullanıma uygun olması oldukça avantaj sağlar.

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tektaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Tektaş pırlanta yüzükler genelde sol elin yüzük parmağında kullanılır. Ancak elbette alışkanlığa göre sağ elin yüzük parmağına da takılabilir. Büyük çoğunluk yüzük parmağında tercih ederken isteğe bağlı olarak orta parmaklarına takan kadınlar da olabilir. Tamamen tercihe kalsa da en yaygın sol el yüzük parmağı denebilir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tektaş Yüzüklerin Anlamı Nedir?

Hem dünyada hem de ülkemizde yaygın olan anlayışa göre tektaş yüzükler, bir ilişkiyi ve bağlılığı temsil eder. Tektaş yüzükler, genel olarak büyük ve değerli taşlara sahip olan yüzüklerdir. Safir, yakut, zümrüt gibi değerli olan taşları içeren tasarımları da bulunur. Tektaş yüzükler mutlaka yeni evlenirken ya da nişanlanırken alınmak zorunda değildir. Bazı kadınlar tektaşı şıklık ve zarafet göstergesi olarak da tercih edebilir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tektaş Yüzük Nasıl Anlaşılır?

Belge ve sertifikaları yardımıyla yüzüklerle ilgili temel bilgileri öğrenebilirsiniz. Gerçek tektaş yüzüklerin sertifikaları vardır. Burada karat bilgisi, taş bilgisi gibi detaylara da yer verilir.  Günümüzde tektaş yüzük konusunda oldukça fazla sahte ürünler de piyasaya sürülmüş durumdadır. Bu yüzden tektaş yüzük modelleri bakarken gerçek olduğundan da emin olmanız gerekir. 

Yüzüğün iç kısmında bulunan metal damgası ise ayarını belirtir. Bu damga aynı zamanda gerçekliğin sorgulanması için de kullanılabilir. Tektaş yüzüğün kesimi, gerçekliğini belirleyen faktörlerden biridir. Işığı net olarak yansıtması ve kusursuz kesime sahip olması gerekir. Gerçek bir tektaş yüzük ışıkta ışıl ışıl parlar. Gözle görülebilecek kusurlar da içermemesi gerekir. Sonuç olarak bu faktörleri göz önüne alarak tektaş yüzük almaya karar verirseniz sahte olan yüzüklerden de uzak durmuş olursunuz. 
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tektaş Yüzük ve Alyans Nasıl Takılır?

Sol elin yüzük parmağı olsa da çeşitli kişisel nedenlerden dolayı farklı parmak ve ele de takılabilir. Tektaş yüzük ve alyans takma işlemi genellikle nişan veya evlilik teklifi gibi özel anlarda gerçekleştirilir. Tektaş yüzük genelde alyans yüzükten sonra takılır. Birçok kadın her ikisini aynı parmakta kullanır. Ancak her ikisini ayrı göstermek isteyenler de olabilir. Onlar da bir eline alyans diğer eline tektaş takabilir. Yüzüklerinizi düşme veya kaybolma riskine karşı parmak ölçünüze uygun olduğundan da emin olmalısınız. Eğer büyük geliyorsa ayarını yaptırmanız gerekir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tektaş Yüzüklerin Kesim Türleri Nelerdir?

Tektaş yüzükler tek tip kesimden oluşmaz, kesimleri son derece çeşitlidir. Kesim şekli ise kişinin zevkine göre karar vereceği bir durumdur. En çok tercih edilen, yuvarlak kesimdir. Yuvarlak şekilde taşın ortası biraz daha bombelidir. Işığı en iyi yansıtma özelliğine sahiptir. Bu da daha çok parlamasına ve dikkat çekmesine sebep olur. Oval kesim ise taşın oval bir şekilde kesildiği ve daha uzun bir görünüm sağladığı bir kesim türüdür. Oval kesim, genelde parmak yapısını daha uzun gösterir.

Daha sonradan çıkan modellerden biri olan prenses kesim, kare veya dikdörtgen şeklinde bir taşı olan tektaş yüzüklerdir. Daha gençlerin ve modern ve farklı görünüm isteyenlerin tercih ettiği modeldir. Taşın kalp şeklinde kesildiği model ise kalp kesimdir. En romantik görünüme sahip olan modeldir. Zümrüt taşlar için kullanılan zümrüt kesim de son derece beğenilen modeller arasında yer alır. Modanın da kolaylıkla yenilenmesine bağlı olarak yüzük modelleri de her geçen gün yeni şekillerde karşımıza çıkmaktadır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tektaş Yüzük Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Zamansız bir mücevher olan tektaş yüzük, 1900’lü yıllardan itibaren tüm dünyada sevginin bir ifadesi, evlilik teklifinin vazgeçilmezi olarak kabul görmüştür. Bilinen tektaş yüzüklerin geçmişi Antik Roma'ya kadar uzanıyor. Araştırmalara göre Antik Roma'da kadınlara /'bir iş sözleşmesini belirtmek veya karşılıklı sevgi ve itaati onaylamak için/' fildişi, çakmaktaşı, kemik, bakır veya demirden yapılmış yüzükler veriliyordu. Evlilik yüzüğü olarak pırlanta tektaş, ilk olarak Avusturya Arşidük Maximilian tarafından müstakbel eşi Burgundyli Mary için 1477 yılında kullanıldı.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Tektaş Yüzükte Montür Nasıl Olmalıdır?

Yüzüklerde pırlantaların veya diğer taşların yerleştirildiği çerçeve, kasa, yuva montür olarak adlandırılır. Pırlantanın güzelliğini ve ışıltısını ortaya çıkaran möntürlerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. En çok rastlanılan ince montürlerdir. Pırlantanın altın montürden bağımsız gibi durduğu, dolayısıyla daha heybetli ve kusursuz göründüğü ince tırnaklı montürler, taşın öne çıkmasında etkilidir. İnce montürler sıklıkla 0.50 ve üzeri karatlarda tercih edilmektedir.

Pırlantanın kalın tırnaklarla desteklendiği montür çeşidi ise kalın montür olarak adlandırılır. Altın ışıltısının da pırlanta ışığını desteklediği bu modellerde taş küçük karatlarda gösterişli bir görünüm sağlamaktadır. İnce ve kalın montür olmasının yanında tektaş yüzükte tırnak sayısı da önemlidir. 2, 4 veya 6 tırnak sayısına sahip olabilen montürler arasında en çok tercih edilenlerden biri 6 tırnaklı montürlerdir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Tektaş Hangi Kesim Olmalı?

Pırlantanın 4C özellikleri arasında yer alan kesim, pırlantanın görünümünü etkileyen, ışıltısının artmasını sağlayan bir özelliktir. Pırlanta kesimleri arasında en çok bilinen ve tercih edilenlerin başında yuvarlak kesim gelir. Bunun yanında baget, prenses, damla, kalp, markiz, oval, zümrüt kesimler de popüler pırlanta kesimleri arasındadır. Tercihiniz klasik modellerden yana ise, tektaş yüzüğünüzün her kıyafet kombininizle ve diğer mücevherlerinizle, özellikle de alyansınızla uyum sağlamasını istiyorsanız, yuvarlak kesim pırlanta tektaş modellerini inceleyebilirsiniz.

Yuvarlak kesim pırlanta ışığı en iyi yansıtan kesimlerin başında gelmektedir. Son dönemin yükselen trendi baget kesim pırlantalar da tektaş yüzükte tercih edilmektedir. Baget pırlantanın geometrik kesimiyle farklı, asil ve vintage duruşu son yıllarda evlilik tekliflerinde, gelin adaylarının tercihlerinde baget pırlanta tektaş yüzüklerin öne çıkmasını sağlamıştır. Gelin adaylarının tercihlerinden biri de prenses kesim pırlanta tektaşlardır. Diğer kesim çeşitlerine göre daha yeni ve modern bir kesim olan, farklı bir görünüm sağlayan prenses kesim tektaş yüzük modelleri son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Tektaş Fiyatları Hangi Özelliklere Bağlıdır?

Pırlanta yüzük fiyatları beğendiğiniz modele, seçtiğiniz modeldeki pırlantanın 4C (kesim, karat, berraklık, renk) özelliklerine göre değişebilmektedir. Klasik tektaş modellerinden modern tasarım tektaşlara, her bütçeye uygun pek çok seçeneğe Ariş Pırlanta güvencesiyle ulaşabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta