Elmas Kolyeler

Elmas Kolyeler

Elmas Miracle Kolyeler

Elmas Miracle Kolyeler

Elmas Yüzükler

Elmas Yüzükler

Elmas Miracle Yüzükler

Elmas Miracle Yüzükler

Elmas Küpeler

Elmas Küpeler

Elmas Miracle Küpeler

Elmas Miracle Küpeler

Elmas Bileklikler

Elmas Bileklikler

Elmas Gerdanlıklar

Elmas Gerdanlıklar

ELMAS

Elmas mücevherin zamansız ışıltısı Elmaslar mücevher klasikleri arasındadır.  Elmas kolye, küpe, yüzük ve bileklik modeller kadınlar için en çok tercih edilen aksesuarlardandır. Özellikle klasik, geleneksel ve otantik mücevherlerden hoşlanan kadınların tarzına hitap etmektedir. Elmas mücevherde en geniş koleksiyona, en fazla çeşitliliğe sahip olan Ariş, elmasın klasik ve modern yorumlarıyla her zevke, her yaşa hitap eden elmas modeller sunuyor.

Ariş Pırlanta, her dönemin yıldızı elmas mücevherdeki farkını göz alıcı tasarımlarla ortaya koymaktadır. Elmas kesimin harikulade ışık oyunlarını taşıyan tasarımlar,  renkli değerli taşların da eşlik ettiği muhteşem mücevherlere dönüştü. İhtişamlı ve bir o kadar zarif yüzüklerin, çarpıcı kolyelerin ve küpelerin yer aldığı Ariş Elmas Koleksiyonu sizi sevgiyle hatırladığınız anlara götürecek.

Elmas Mücevher Nedir?

Elmas mücevher, doğadan çıkan elmasın gül kesim (rose cut) olarak kesilmesinden ortaya çıkmıştır. Elmas iki anlamda kullanılmaktadır; hem pırlantanın işlenmemiş hali “elmas” olarak adlandırılmıştır, hem de gül kesim (rose cut) uygulanan elmas ile hazırlanan mücevherlere isim vermiştir.  57 fasetli pırlanta kesim dışında ham elmasa şekil vermek üzere yapılan kesime gül kesim adı verilir.

Fasetlerinin, bir gül tomurcuğunda açılan yapraklara benzetildiğinden gül kesim olarak anılmaktadır. Rose Cut elmasların üstü kubbeli, tabanı düz olup, sivri uçlu üst kısmı gülün yayılan yaprakları gibi kendine özgü üçgen fasetlerle kaplıdır. Ülkemizde elmas kesim olarak da anılan bu faset sayısı 12 ile 37 arasında değişmektedir. Alt kısmı düze olduğundan ışığı yansıtacak herhangi bir yüz olmadan oldukça şeffaf bir görünüm sağlar. Ayrıca gül kesim tüm karar ağırlığını üst kısımda taşıdığından yukarıdan bakıldığında karatından büyük göstermektedir.

1.00 karatlık bir gül kesim pırlantayı, 1.00 karatlık pırlanta kesimin koyarsanız, gül kesim pırlanta daha büyük görünür. Gül kesim ışığın taşın içinden geçmesine izin vererek daha şeffaf bir ışıltı ve ince bir parlaklık sağlar. Alt kısmı düz olduğundan mücevherde tenle teması daha fazladır.

Elmasın tenle temasının artması, oldukça etkili olduğu düşünülen enerjisinden de daha fazla faydalanmayı sağlamaktadır. Gül kesimli elmaslar, sembolik olarak tarihi, bilgeliği ve direnci temsil eder. Geçmişten geleceğe yadigar olarak kabul edilen gül kesim elmas mücevherler, yaşam döngüsünü, devamlılığı ve sonsuzluğu, derin duyguları, güzelliği ve mutlu anıları temsil ediyor.

Gül Kesim Elmaslar Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Modern mücevherlerde antika kesim pırlanta her dönem ilgi görmektedir. Gül kesimi 1500’lü yıllarda keşfedilmiştir. 18. Yüzyılda Georgian ve Victorian dönemlerde yaygınlaşmıştır.

Elmas Mücevher

Nostaljik mücevherleri sevenler, antika ve tarih hayranları için gül kesim kolyeler, yüzükler, küpeler, bileklikler oldukça cazip. Gül kesim, modern teknoloji ve elmas kesmenin çok geliştiği günümüzden çok önce gelen dönemde keşfedilen bir kesim olarak, zamanın testinden başarıyla geçti.

Her dönemde ilgi çekmeyi başaran elmas mücevher, Ariş Pırlanta’da modern yorumlarıyla da bulunuyor. Klasik sevenler için hazırlanan elmas mücevher modelleri tüm ihtişamıyla göz kamaştırırken, gençlerin tercih ettiği elmas modeller, klasik çizgilerle trendlerin başarılı uyumunun bir yansıması olarak hayranlık uyandırıyor.

Elmas Mücevher Nasıl Temizlenir?

-Elmas mücevherler her mücevher gibi özenli bir bakım ister. Gül kesimden dolayı kubbesi dışarı doğru uzandığından, elmasın en hassas noktaları olan faset noktaları boyunca hasar görmesi veya yontulması mümkündür.

-Mücevherinizi saklarken kilitli poşetlerde saklayabili veya saklamak için yumuşak bir beze sarabilirsiniz.

-Gül kesim elmas mücevherlerinizin herhangi bir yerine parfüm, vücut spreyi, boya veya başka herhangi bir kimyasal püskürtmeyin.

-Elmas mücevherinizi Ariş mağazalarına getirerek profesyonel bakım ve temizlik işlemlerinden geçmesini sağlayabilirsiniz. Evde ise mücevherinizi nemli bir bez yardımıyla nazikçe temizleyebilirsiniz.

-Mücevherinizi temizlemek için kuvvetli deterjanlar kullanmayın.

Gamze D.
Genellikle 3 dakika içinde cevap verir

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta