Tüm Türkiye'ye Geçmiş Olsun

Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Kilis , Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır başta Olmak üzere, pek çok ilimizi etkileyen deprem sebebiyle kaybettiğimiz
vatandaşlarımıza rahmet, Yakınlarına başsağlığı yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

Montür

Pırlanta, kimi zaman dayanıklılığıyla gücü, kimi zaman da asaletiyle zarafeti simgeliyor. Kullananların vazgeçemeyeceği, yüzyılların eskitemediği bu taş, çeşitli aksesuarlar ve araçlar sayesinde, sahiplerine kendi özelliklerini geçirerek onların eşsiz, güçlü ve hükmedilemez olmalarını sağlıyor. Pırlantanın benzersiz parıltısının yanında kullandığımız, onların daha şık ve parlak görünmesine neden olmasını sağlayan araçlardan birisi de montür. 

Montür, taşların yerleştirildiği çerçeve anlamına geliyor. Montürler, pırlantanın güzelliğini ortaya çıkaran onların olduğundan daha büyük ve ışıltılı gözükmesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Eğer kusursuz bir pırlantanın montürü pırlantası kadar güzel değilse, yüzüğün bir bütün olarak güzel bir görüntüsü olmayacaktır. Kullanılan montür pırlantanızın büyüklüğü ve parlaklığıyla mükemmel bir uyuma sahip olmalı. Bunun yanı sıra, pırlantanın yüzükteki yerleşimi de montür tarafından sağlandığı için simetrisi de göze hitap etmelidir. Bu yüzden yalnızca pırlantaya değil kullanılan montüre de özen göstermek gerekir. 

İnce tırnaklı ya da kalın tırnaklı montürlerimizin yanında, düz ya da sarmal bir desenle pırlantasını sarmalayan, onun etkileyici görüntüsüne güç katacak birçok tasarım seçeneği sunuyoruz. Bunların yanı sıra, çok tırnaklı montür modellerimiz, pırlantasının çerçevesi de kendisi kadar orijinal olsun isteyenler için birebir!

Düzgün simetrik oranda olmayan ya da pırlantasıyla uyumu yakalayamayan montürler görsel olarak yeterince iyi gözükmemekle birlikte pırlantanın ışıltısını ve büyüleyici güzelliğini de etkilemektedir. Bu nedenle yüzük alışverişlerinizde montüre önem vererek usta ellerden yardım almalısınız. Ariş Pırlanta olarak, asırlık pırlanta sanatı tecrübemizle, müşterilerimiz için en doğru mücevherleri seçiyor ve mücevherlerin parıltısını, ihtişamını ve eşsizliğini en güzel şekliyle göstermesini sağlıyoruz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta