amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen Altın Kolyeler

Altın Kolye Modelleri

Mücevher dünyasının klasiği altın kolyeler

Altın kolyeler, modası hiç geçmeyen, klasik modellerin yanında trendlere uygun olarak değişim gösteren aksesuar seçeneklerindendir. Kadınların şıklıklarını ve güzelliklerini tamamlamak üzere seçtikleri, hediye seçeneği olarak da sevginin, değer vermenin, hatırlamanın bir ifadesi olan altın kolyeler, günün her saatinde kullanılabilmektedir.

Ariş’in sanatla, ustalıkla, kusursuz işçilikle hazırladığı altın kolye modelleri, yüzlerce seçeneğin bulunduğu oldukça geniş bir koleksiyonda yer alıyor. Koleksiyonda, evrensel semboller haline gelen sembollerle hazırlanan klasik kalp kolye, yonca kolye, sonsuzluk kolyesi, at nalı kolye, anahtar kolye, kelebek kolye gibi seçenekleri ile geometrik formların, farklı sembollerin kullanıldığı modern, trendy altın kolye modelleri de bulabilirsiniz. Ariş Pırlanta, özel tasarım altın kolyeler, altın bileklikler, dilediğiniz altın modeline sahip olmanızı da sağlar.

Her kadının stiline uyum sağlayabilen, günün her saatinde kullanılabilen altın kolye modelleri, klasikten moderne, minimal modellerden ihtişamlı seçeneklerle size sunuluyor. Kendinize veya sevdiklerinize şık, anlamlı ve bir mücevher seçmek istiyorsanız, Ariş’in altın kolye koleksiyonuna göz atabilir ve beğendiğiniz ürünlere gerçek kalite doğru fiyat güvencesi sunan Ariş ile sahip olabilirsiniz.

Altın Kolyeler ve Anlamları

Kolyeler tarih boyunca insanın kendini süslemek için kullandığı, statü, güç, zenginlik ifadesi olarak taşıdığı aksesuarlar olmuştur. Altın da sembolik olarak gücün, ihtişamın, güzelliğin ve bereketin ifadesi olduğundan altın kolyeler, çoğu zaman sözsüz iletişim araçları olmuşlardır.

Hem tarzını ortaya koymak isteyenler için, hem de şık, kıymetli, anlamlı bir hediye sunmak isteyenler için ideal bir seçim olan altın kolye modelleri, günün her saatinde kullanılabilmesi ve pek çok kombinle uyum sağlaması açısından tercih edilmektedir. Altın kolyeler tek başına bir figür, form ve sembol ile hazırlanabileceği gibi, pırlantalarla ve diğer değerli taşlarla süslenerek farklı tasarımlarla sunulabilir. En çok tercih edilen ve hediye seçeneği olarak değerlendirebileceğiniz altın kolyeler ve anlamları şöyle;

Altın sonsuzluk kolye, aşkın, sevginin, dostluğun, duyguların sonsuzluğunu anlatır. Sevdiklerinize bağlılığınızı anlatacak en güzel hediye seçeneklerinden biri olan altın sonsuzluk kolye ile duygularınızı sözsüz ifade edebilirsiniz. Sevgi, umut, servet getirdiğine inanılan altın yonca kolye ile kendiniz ve sevdikleriniz için her konuda şans dileyebilirsiniz.  Evrensel bir sembol haline gelmiş olan altın hayat ağacı kolye köklü olmayı, aile olmayı, ölümsüzlüğü ifade etmektedir. Altın at nalı kolye şansı, bereketi, altın kelebek kolye değişimi, başlangıçları, altın kalp kolye aşkı, sevgiyi, altın anahtar kolye sevgiyi, bereketi ve çözümü ifade eder. Daha fazla altın kolye seçeneği için Ariş altın kolye tasarımlarını ve sembol kolyeleri inceleyebilirsiniz.

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Kolye Nasıl Anlaşılır?

Altın kolye gerçek mi değil mi anlamak için sirke testini kullanabilirsiniz. Altın kolyenin üzerine birkaç damla sirke damlatıp 15 dakika bekledikten sonra altında renk değişikliği olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer altında renk değişikliği meydana geliyorsa altın kolyeniz sahtedir. Altının gerçekliğini test etmenin farklı yöntemleri de bulunur. Güvenilir markalardan satın almak, uzman görüşlerinden faydalanmak bu süreç hakkında tüm soru işaretlerini gidermenize yardımcı olacaktır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

En Çok Satılan Altın Kolye Modelleri Hangileri?

En çok satılan altın kolye modelleri arasında doğal taşlarla tasarlanan kolyeler, sıra dışı figürlerle hareketlilik kazanan tasarımlar, pırlanta ile süslenmiş kolye modelleri yer alır. Farklı zevk ve stillere hitap edebilecek zenginliğe sahip olan kadın altın kolye koleksiyonu, zarif ve estetik detayları sayesinde hayatın farklı alanlarında kullanılabilir.

Merkezde ametist taşının yer aldığı, çevresinin minimalist pırlantalar ile süslendiği kolye tasarımları, sade ve zarif kombinlerin hareketlilik kazanmasını sağlar. Çok daha sade bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar için fil, kalp, çiçek olmak üzere sıra dışı figürlerle tasarlanan kolye modelleri ideal olacaktır. Bu tür tasarımlarda pırlanta kullanılacaksa genellikle son derece küçük pırlantalara yer verilir.

Altın kolye çeşitleri arasında yer alan altın kolye zincir modelleri, çoklu stil adına farklı kolye tasarımlarıyla bir arada kullanılabilir. Sadece altın bir zincirden oluşan bu tür kolyeler, son derece sade ve estetik bir görünüme sahiptir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Kolye Nasıl Kullanılır?

Altın kolyeleri kombinlerin merkezinde tek başlarına kullanabildiğiniz gibi farklı kolye tasarımlarıyla bütünlüklü bir görünüm elde etmek için de tercih edebilirsiniz. Tarzına önem veren kadınların sıklıkla tercih ettikleri trend altın kolyeler, kıyafetlerin zarafetini vurgulama konusunda başarılı oldukları için hayatın her alanında kullanılabilir. Boyunda eşsiz bir görünümü mümkün kılan bu tür kolyeler sayesinde kombinlerinizin dinamizm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Eşsiz altın kolye ucu modelleri arasından istediklerinizi tercih ederek zarif zincirlerle birlikte kolye ucunu uyumlandırabilirsiniz. Stilinize uygun bir görünüm elde edebilmek için seçtiğiniz altın kolyeleri farklı tasarımlarla bir araya getirebilir ve çoklu stil oluşturabilirsiniz. Sıra dışı tasarımların büyüsüyle tarzınızı ön plana çıkarabilmek için bilgelik meleği, yonca, bilgi sembolü ve daha pek çok figürle tasarlanan altın kolyeleri tercih etmeniz olanaklıdır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Altın kolye satın alırken kolyenin gerçek altından üretilip üretilmediğine, altının ayarına, tasarımın detaylarına ve altının gramına dikkat etmelisiniz. Özellikle hediyelik altın kolye alırken kolyenin sertifikasının bulunuyor olması son derece önemlidir. Altının özelliklerinin detaylı bir şekilde yazdığı altın sertifikası, altının sahte olup olmadığını anlamanızı sağlar. Bunun yanı sıra altın kolye fiyatları için doğru bir değerlendirmede bulunmanıza da katkıda bulunur.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Kolye Kaç Ayar Olmalıdır?

Altın kolyenin ayarı değişiklik göstermekle birlikte 14 ayar ve üzeri altınların saflık oranı çok daha yüksek olacaktır. Altının ayarı düştükçe altının içinde bulunan katkı madenlerinin oranı artacaktır. Bu nedenle düşük ayarlı altın kolyelerin saflığı son derece azdır. Genellikle kolyeler tasarımları içinde 14 ayar altın kolye tercih edilir. Bunun yanı sıra 22 ayardan altın kolyelerin de tercih edildiğini belirtmek mümkündür.

Ariş Pırlanta dokunuşuyla tasarlanan ve zengin bir koleksiyon içinde sizlere sunulan altın kolyeler, kombinlerinize renk ve heyecan katmaya devam ediyor. Ariş Pırlanta tasarımlarını inceleyebilir ve Ariş Pırlanta’nın sizlere sunmuş olduğu kargo avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Şık, zarif ve yenilikçi bir görünüm Ariş Pırlanta ile mümkün!
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Kolye Nasıl Parlatılır?

Altın kolyenizi temizlemek ve parlaklığını sağlamak istiyorsanız ılık deterjanlı suda kolyenizi 5-10 dk bekletin. Bekledikten sonra kolyenizi yumuşak bir diş fırçasıyla nazikçe temizleyip ardından durulayıp yumuşak bir bezle silerek parlatabilirsiniz. 

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta