amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

Evlilik Alyansları

Klasikten moderne en çok tercih edilen evlilik alyans modelleri Ariş Pırlanta’da…

Sevgiyle buluşan kalplerin ömürlük yolculuğunu simgeleyen evlilik alyansları, sonsuz aşkın bir göstergesidir. Ariş Pırlanta altın alyans modelleri, mutluluğunuzu taçlandırmak, ömür boyu sevginizin bir ifadesi olmak için sizi bekliyor. Tasarımıyla, kalitesiyle, zengin çeşitliliğiyle dikkat çeken Ariş altın alyans modelleri, klasik alyans modellerinden modern ve sıra dışı alyans tasarımlarına pek çok seçenek sunuyor.

Ariş Pırlanta’nın bir aşırı aşan deneyimi, ustalığı ve yenilikçi bakış açısıyla hazırladığı en güzel evlilik alyans modelleri sizlerle buluşuyor. Evlilik yolunda ilk adımları atarken aklınıza gelen sorulardan biri de ‘Evlilik alyansı nasıl olmalı” sorusudur. Doğru alyans seçmenin yolları ve zengin alyans model çeşitliliği ile evlenecek çiftlere rehberlik eden Ariş Pırlanta, bu konuda işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Evlilik Alyansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aşkınızın ifadesi olacak alyans modelini seçerken, yüzüğün her an parmağınızda olacağını düşünerek rahat ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Günlük hayatınızda her an sizinle olacak alyansınızın elinizi, parmağınızı rahatsız etmemesi çok önemlidir. Alyansın estetik duruşu da seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken kriterlerden biridir. Parmaklarınızın yapısına uygun alyans modelini seçmeye de özen göstermelisiniz. Parmaklarınız uzunsa kalın alyans modellerini, kısaysa ince evlilik alyanslarını tercih edebilirsiniz.

Sevginizin ışıltısını ömür boyu yansıtacak olan Ariş Pırlanta alyans modelleri arasında birbirinden şık, etkileyici ve değerli alyans modelleri bulunuyor. Mutluluk hikayenizi sevenlere özel hazırladığı tasarımlarla süsleyen Ariş, deneyimiyle, ustalığıyla ve yenilikçi tasarım anlayışıyla sizin için büyük önem taşıyan alyans alışverişinizi güvenli ve keyifli hale getiriyor.

Hangi Alyans Modeli Olmalı?

Günümüzde alyans alınırken çiftler birebir aynı modeli seçebildikleri gibi, kadın ve erkek için benzer modeller de çift olarak seçilebilmektedir. Kadın alyansının pırlantalı olması, erkek alyansının düz olması gibi seçimler olabildiği gibi, parmak yapısı itibariyle kalınlık farkları da olabilmektedir. Pırlantalı evlilik alyans modellerinde tek bir pırlanta olabileceği gibi, aşkın dününü, bugününü ve yarınını temsil eden tria şeklinde üç pırlanta veya yarım tur pırlanta gibi seçenekler sözkonusu olabilir.

Alyans Ölçüsü Nasıl Alınır?

Alyans ölçüsü alırken evde uygulayacağınız koyla bir yöntem var. Parmağınıza (yüzüğün oturacağı yere) ince bir ip parçası sarıp birleşme yerini işaretleyebilirsiniz. Daha sonra ipi açarak ölçtüğünüz yerin kaç mm olduğuna bakarak ölçüyü belirleyebilirsiniz.

Başka bir yöntem ise; daha önce kullandığınız veya kullanmakta olduğunuz herhangi bir yüzüğü elinize alın. Milimetre ölçüsü olan bir cetvel yardımıyla ölçüm için kullandığınız yüzüğünüzü yatay bir şekilde düz bir zemine koyarak iç çapını belirleyin. Bu şekilde mm olarak ölçüyü tespit edebilirsiniz.

Yüzük ölçüsü fiziksel yapıya göre (boy, kilo, parmak yapısı) değişebilmektedir. Ülkemizde kadın yüzük ölçüsü en küçük ölçü olan 8'den başlar. Ortalama 14-15 ölçülerdedir. Erkeklerde ise en küçük ölçü 10 ile başlayıp ortalama ölçü 18-20 civarındadır.

Evlilik Alyansı Hangi Parmağa Takılır?

Söz ve nişan yüzüğü sağ elde yüzük parmağında taşınırken evlendikten sonra alyanslar sol elin dördüncü parmağına geçmektedir. Evlilik alyansı çoğunlukla sol elin dördüncü parmağına takılıyor olsa da alyansını sağ elde kullananlara da rastlanmaktadır.

Evlilik Alyansına Ne Yazılır?

Evlilik alyansınızın iç kısmına, isim, tarih veya dilediğiniz mesajı, sembolü yazdırabilir, sevgi bağınızı bu sayede ölümsüzleştirebilirsiniz. Kişiye özel tasarım alyans modelleri mevcut modelleri incelediğiniz halde hiçbir model tam olarak içinize sinmiyorsa veya birkaç modelin detaylarını bir arada istiyorsanız kendinize özel tasarım alyans yaptırmanız da mümkün. Dilediğiniz alyans modelini, sevginizi anlatacak semboller veya mesajlar ile tasarlatarak hayalinizdeki alyans modeline sahip olabilirsiniz. Özel tasarım alyans yaptırmak isteyenlerin üretim sürecinin istenen modele göre uzayabileceğini düşünerek sipariş vermeleri gerekmektedir.

Evlilik Alyansı Nasıl Temizlenir?

Evlilik alyansınızın ilk günkü gibi parlamasını isteseniz de her gün, her an sizinle olan altın alyanslar, gün içinde dış etkenlerden dolayı kirlenebilir, mat bir görünüm sergileyebilir.

Altın alyansınızın temizlenmesi ve bakım işlemi için öncelikle Ariş mağazalarına getirebilirsiniz. Zamanınızın olmadığı hallerde evde hızlı bir bakım işleminden geçirmek için ise alyansınızı sabunlu ılık suda biraz bekletip duruladıktan sonra yumuşak bir bezle silerek parlamasını sağlayabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta