amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

Altın Yüzük Modelleri

Altın yüzük yüzyıllar öncesinden günümüze taşınmış, sevgi, aşk, bağlılık, güç, statü sembolü aksesuarlardandır. Her dönemin değerlisi altın, eski çağlardan bu yana mücevhere hayat vermektedir. Altın mücevher her zaman kadınlar için ayrıcalıklı ve özeldir. Altın yüzük modelleri, her kadında var olan güzelliğe ışıltıyla eşlik etmektedir. Güneşten bir parça gibi ışıldayan altın ile hazırlanan yüzük modelleri, en mutlu gününüzde, günlük yaşamınızda, özel davetlerde, çeşitli alternatiflerle günün her anında sizinle olabilir.

Vazgeçilmez değerli aksesuarlar arasında yer alan altın yüzükler, Ariş’in mücevher sektöründe yüzyılı aşan deneyimiyle, özenli işçiliği ve ustalığı ile, gerçek kalite doğru fiyat güvencesiyle sunuluyor. Klasikten moderne, sade çizgiler taşıyan minimal tasarımlardan ihtişamlı modellere, hayalinizdeki ve hayallerinizin ötesindeki altın yüzük modelleri, Ariş farkıyla sizinle buluşuyor.

Doğum günü, evlilik yıldönümü ve sevgililer günü gibi pek çok farklı günde sevdiklerine ışıltılı bir hediye sunmak isteyenler için bir seçenek olan altın yüzükler, sevgi bağının bir yansıması olarak mutlu günleri unutulmaz kılacaktır. Sevdiğiniz kişiye ona olan hislerinizi anlatmak ve onun sizin için ne kadar değerli olduğunu hissettirmek için Ariş’in zengin çeşitlilikte altın yüzük modellerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Altın Yüzük Fiyatları

Altın yüzük fiyatları; kullanılan altının özellikleri, kaç gram altın kullanıldığı, yüzük tasarımının özellikleri başta olmak üzere birçok hususa göre belirlenir. Zarafet ve şıklığı sembolize eden altın yüzük tasarımlarında kullanılan altının güncel piyasadaki değeri değişiklik gösterebilir. Bu durum, fiyatların belirlenmesindeki en önemli kriterler arasında yer alır. Yüzük modellerinin tasarım özellikleri fiyatları belirleyen bir diğer unsurdur.

Ariş Pırlanta dokunuşuyla tasarlanan altının merkezde yer aldığı yüzük modellerinde klasik ve modern çizgiler bir arada yer alabilir. Bunun yanı sıra Renkli Taşlı Altın Yüzük modelinde olduğu gibi altına renkli taşlar da eşlik edebilir. Sıra dışı figürlerin yer aldığı, özel günlerin vazgeçilmezi olarak değerlendirilebilen altın yüzüklerin tasarımsal farklılıklarının yanı sıra altının özellikleri de fiyatların belirleyen unsurlar arasında yer alır. Altının gramı, rengi başta olmak üzere birçok özellik; yüzük fiyatlarının geniş bir yelpazede değerlendirilmesine neden olabilir.

Altın gibi ışıltılı değerli bir taş olan pırlanta kullanılarak tasarlanan yüzük modelleri, Ariş Pırlanta’nın eşsiz koleksiyonunda yer alıyor. Tasarımsal özellikleri farklılık gösteren pırlanta yüzük fiyatları da geniş bir aralıkta olup farklı bütçelere hitap edebilecek seçenekler Ariş Pırlanta tarafından sunulur.

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Yüzük Nasıl Anlaşılır?

Altın yüzük modelleri kapsamında yer alan tasarımlarda kullanılan altının gerçekliği; altının ayarı, gram ağırlığı kontrol edilerek anlaşılabilir. Altın yüzükler çoğunlukla 24 ayardan daha düşük ayarlarda tasarlanır. Çünkü 24 ayar, saf altını ifade eder. Bu nedenle yüzük tasarımlarında 14 ayar altın kullanılır. Bunun yanı sıra yüzük modelleri altın tasarımlarında altının gram ağırlıkları farklılık gösterebilir. Gerçek altınların ağırlıkları sahte altınlara göre daha fazladır. Bu nedenle yüzüğün ağırlığını kontrol ederek gerçekliğini belirleyebilirsiniz.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Altın tektaş yüzük gibi eşsiz modeller ile hareketlilik kazanan yüzük tasarımlarını satın alırken yüzük modelinin tasarımı, kullanılan altının gramı, yüzüğün fiyatı başta olmak üzere çeşitli hususlara dikkat etmelisiniz. Yüzük altın modelleri tasarımları farklılık gösterdiğinden tarzınıza uygun tasarımlar arasından tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca Ariş Pırlanta dokunuşuyla tasarlanan pırlanta yüzük modellerini inceleyebilir, çok özel tasarımları Ariş Pırlanta güvencesiyle satın alabilirsiniz. 
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Yüzüklerde Hangi Renk Tercih Edilmeli?

Altın yüzükler genellikle pembe (rose), sarı ve beyaz altın olmak üzere üç farklı renkte hazırlanmaktadır. Son yılların yükselen trendi olarak sıklıkla görülen rose altın yüzük modelleri, trendy modellerde öne çıkarken, alyanslarda, evlilik yüzüklerinde, fantezi yüzüklerde altının klasik rengi sarı ve özellikle pırlantalı altın yüzüklerde beyaz altın tercih edilmektedir. Altın yüzük rengini seçerken ten rengi de dikkate alınabilir. Genellikle buğday ve esmer cilt rengine sahip olanlar için rose altın daha fazla ışıltı verirken, beyaz tenlilere sarı altın daha iyi giderken, kumrallara beyaz altın ve renkli taşların uyumu uygun olabilmektedir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Yüzük Nasıl Temizlenir?

Altın yüzükler kullanım süresine ve koşullarına bağlı olarak parlaklığını kaybedebilir. Altın yüzüğü parlatmak için yumuşak bir bez veya havlu ile silebilirsiniz. Temizlik işlemi için ise altın yüzüğü ılık deterjanlı suda 5-10 dakika bekletip yumuşak bir diş fırçasıyla temizleyebilir, ardından durulayarak yumuşak bir havlu ile kurulayabilirsiniz. Ayrıca altın yüzüğünüzün temizlenmesi için Ariş mağazalarına getirerek profesyonel temizleme işlemlerinden geçmesini sağlayabilirsiniz. Altın yüzükte kullanımdan kaynaklanabilecek çizikler bulunuyorsa cilalama işleminden geçirilmesi gerekmektedir. Ariş mağazalarında cilalama işlemi ile ilgili destek alarak altın yüzüğün çiziklerinin giderilmesini sağlayabilirsiniz.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzük ölçüsü almak için iki yöntemi kullanabilirsiniz. Birinci yöntemde daha önceden takmış olduğunuz bir yüzük varsa onu elinize alın. Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun. Yüzüğü yatay olarak masaya koyup boydan boya yüzüğün iç çapını ölçün. Ölçme işleminde yüzüğün metal kısmını dikkate almayınız. Bu işlemi yaparken yüzüğün en geniş kısmını ölçtüğünüze emin olun. Cetvelden milimetreyi okuyun. Sitemizde bulacağınız yüzük ölçüm tablosundan çap değerine karşılık gelen ölçü yüzük ölçünüzdür.

İkinci yöntemde ise elinize bir parça tel veya şerit halinde bir parça kağıt alın. Kağıt şeridi parmağınıza sarın, iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyin. Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun ve kağıdın işaretlediğiniz yere kadar olan kısmını ölçün. Bu değer parmağınızın çevresinin uzunluğunu verecektir. Sitemizde bulacağınız yüzük ölçüm tablosundan çevre değerine karşılık gelen ölçü yüzük ölçünüz olacaktır. Bunun dışında Ariş mağazalarına gelerek yüzük ölçünüzün tam olarak belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta