• KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

Altın Yüzükler

Altın yüzük en yüzyıllar öncesinden günümüze taşınmış, sevgi, aşk, bağlılık, güç, statü sembolü aksesuarlardandır. Her dönemin değerlisi altın, eski çağladan bu yana mücevhere hayat vermektedir. Altın mücevher her zaman kadınlar için ayrıcalıklı ve özeldir. Altın yüzük modelleri, her kadında var olan güzelliğe ışıltıyla eşlik etmektedir. Güneşten bir parça gibi ışıldayan altın ile hazırlanan yüzük modelleri, en mutlu gününüzde, günlük yaşamınızda, özel davetlerde, çeşitli alternatiflerle günün her anında sizinle olabilir.

Vazgeçilmez değerli aksesuarlar arasında yer alan altın yüzükler, Ariş’in mücevher sektöründe yüzyılı aşan deneyimiyle, özenli işçiliği ve ustalığı ile, gerçek kalite doğru fiyat güvencesiyle sunuluyor. Klasikten moderne, sade çizgiler taşıyan minimal tasarımlardan ihtişamlı modellere, hayalinizdeki ve hayallerinizin ötesindeki altın yüzük modelleri, Ariş farkıyla sizinle buluşuyor.

Doğum günü, evlilik yıldönümü ve sevgililer günü gibi pek çok farklı günde sevdiklerine ışıltılı bir hediye sunmak isteyenler için bir seçenek olan altın yüzükler, sevgi bağının bir yansıması olarak mutlu günleri unutulmaz kılacaktır. Sevdiğiniz kişiye ona olan hislerinizi anlatmak ve onun sizin için ne kadar değerli olduğunu hissettirmek için Ariş’in zengin çeşitlilikte altın yüzük modellerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Altın Yüzüklerde Hangi Renk Tercih Edilmeli?

Altın yüzükler genellikle pembe (rose), sarı ve beyaz altın olmak üzere üç farklı renkte hazırlanmaktadır. Son yılların yükselen trendi olarak sıklıkla görülen rose altın yüzük modelleri, trendy modellerde öne çıkarken, alyanslarda, evlilik yüzüklerinde, fantezi yüzüklerde altının klasik rengi sarı ve özellikle pırlantalı altın yüzüklerde beyaz altın tercih edilmektedir. Altın yüzük rengini seçerken ten rengi de dikkate alınabilir. Genellikle buğday ve esmer cilt rengine sahip olanlar için rose altın daha fazla ışıltı verirken, beyaz tenlilere sarı altın daha iyi giderken, kumrallara beyaz altın ve renkli taşların uyumu uygun olabilmektedir.

Altın Yüzük Nasıl Temizlenir?

Altın yüzükler kullanım süresine ve koşullarına bağlı olarak parlaklığını kaybedebilir. Altın yüzüğü parlatmak için yumuşak bir bez veya havlu ile silebilirsiniz. Temizlik işlemi için ise altın yüzüğü ılık deterjanlı suda 5-10 dakika bekletip yumuşak bir diş fırçasıyla temizleyebilir, ardından durulayarak yumuşak bir havlu ile kurulayabilirsiniz. Ayrıca altın yüzüğünüzün temizlenmesi için Ariş mağazalarına getirerek profesyonel temizleme işlemlerinden geçmesini sağlayabilirsiniz. Altın yüzükte kullanımdan kaynaklanabilecek çizikler bulunuyorsa cilalama işleminden geçirilmesi gerekmektedir. Ariş mağazalarında cilalama işlemi ile ilgili destek alarak altın yüzüğün çiziklerinin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Altın Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzük ölçüsü almak için iki yöntemi kullanabilirsiniz. Birinci yöntemde daha önceden takmış olduğunuz bir yüzük varsa onu elinize alın. Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun. Yüzüğü yatay olarak masaya koyup boydan boya yüzüğün iç çapını ölçün. Ölçme işleminde yüzüğün metal kısmını dikkate almayınız. Bu işlemi yaparken yüzüğün en geniş kısmını ölçtüğünüze emin olun. Cetvelden milimetreyi okuyun. Sitemizde bulacağınız yüzük ölçüm tablosundan ÇAP değerine karşılık gelen ölçü yüzük ölçünüzdür.

İkinci yöntemde ise elinize bir parça tel veya şerit halinde bir parça kağıt alın. Kağıt şeridi parmağınıza sarın, iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyin. Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun ve kağıdın işaretlediğiniz yere kadar olan kısmını ölçün. Bu değer parmağınızın çevresinin uzunluğunu verecektir. Sitemizde bulacağınız yüzük ölçüm tablosundan ÇEVRE değerine karşılık gelen ölçü yüzük ölçünüz olacaktır. Bunun dışında Ariş mağazalarına gelerek yüzük ölçünüzün tam olarak belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta