amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen 5 Taş Yüzükler

Beştaş Yüzük

Gerçek kalite doğru fiyat güvencesiyle pırlanta beştaş yüzükler Ariş Pırlanta’da…

Ariş Pırlanta’nın aşkla, sanatla, ustalıkla hazırladığı beştaş yüzükler, hem görünümüyle hem de anlamıyla en çok tercih edilen pırlanta yüzükler arasında yer alıyor. Farklı pırlanta kesimlerinde, farklı karat büyüklüklerinde, renk seçeneklerinde ve berraklık derecelerinde her biri özenle seçilmiş pırlantalarla hazırlanan Ariş beştaş yüzük modelleri, her zevke uygun seçeneklerden oluşuyor.

Beştaş Yüzük Modelleri

Beştaş yüzük genellikle yıldönümlerinde veya özel günlerde kullanılan bir yüzük türüdür. Beştaş yüzük nedir sorusu kapsamında beştaş yüzük, beş pırlanta ile tasarlanan yüzük modelleridir. Genelde ortadaki taş diğerlerinden daha büyüktür. Beştaş pırlanta yüzük anlamı açısından bakıldığında yarımtur yüzükler, baget yüzükler gibi romantizmi, bağlılığı temsil eder. Çoğunlukla evliliklerin beşinci yılında beştaş yüzük tasarımları tercih edilir. Bunun yanı sıra farklı dönemlerde de beştaş yüzüklerin tercih edilmeleri mümkündür. Aynı zamanda oldukça gösterişli olmalarından dolayı sık tercih edilir.

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Beştaş Yüzük Neyi Temsil Eder?

Beştaş yüzük, birlikteliğin veya evliliğin beşinci yılını temsil ettiği gibi, aşkın sembolü tektaştan sonra, birlikte geçen yılları, mutlu anıları ifade etmektedir. Sevgi, saygın, sadakat, samimiyet ve sağlıkla geçen yılların sembolü olan beştaş yüzük, beraberliğin evrelerini de anlatmaktadır. Tanışma, flört, nişanlanma, evlilik, çocuk sahibi olma gibi dönemleri ifade eden beştaş yüzükler, seven iki kişinin anılarının benzersiz bir temsili olarak önem taşır. Benzersiz bir beşinci yıl (veya beşin katları olabilir), ışıltılı bir doğum hediyesi arıyorsanız pırlanta beştaş yüzük şık ve anlamlı bir yüzük seçimi olacaktır.

Beşinci yıl veya doğum gibi özel günleri beklemeden, beraber geçirdiğiniz ışıltılı anıları taçlandırmak için düğün hediyesi olarak da sevdiğiniz kişiye beştaş yüzük alabilirsiniz. Beştaş yüzükler, nişan alyansı olarak da kullanılmaktadır. Beştaş yüzük tercihi genellikle pırlanta olduğu gibi safir, yakut, zümrüt gibi değerli taşlarla da hazırlanabilmektedir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Beştaş Yüzük Hangi Ele Takılır?

Pırlanta beştaş yüzük, her iki elde de taşınabileceği gibi genellikle, evlenmeden önce sağ elde, evlendikten sonra ise sol elde kullanılmaktadır. Beştaş yüzük tercihe göre, düz evlilik alyansının yanında, tek başına ve tektaş yüzükle olmak üzere farklı şekillerde kombinlenerek kullanılabilmektedir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

5 Taş Pırlanta Kaç Karat Olmalı?

5 Taş pırlanta yüzüklerde, her bir taş genelde 0.10-0.30 karat arasında olarak tercih edilir. Ancak bu tamamen isteğe bağlıdır. Daha büyük karatı olanlar da zevke göre tercih edilebilir. Bu sebepten beştaş yüzük fiyatları son derece fazla çeşitliliğe sahip olabilmektedir. Kadınların seveceği ideal hediyelerden olan beştaş pırlanta yüzükler, son derece popüler olarak kullanılmaya devam etmektedir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Beştaş Yüzük Kimlere Hediye Edilir?

Genellikle evlilikle, beraberlik ile ilişkilendirilse de, bir pırlanta beştaş yüzüğü, annenize doğum günü hediyesi olarak da tercih edebilirsiniz. Sizin için özel olan, hayatınızda değerli lan herkes için beştaş yüzüğü hediye alternatifi olarak düşünebilirsiniz.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Beştaş Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beştaş yüzük seçimi yaparken güvenilir bir yerden alışveriş etmek önceliğiniz olmalıdır. Güvendiğiniz bir markadan, sertifikalı ürün satın almanız iyi bir alışveriş yapmanızı sağlar. Beştaş modeli seçerken, önceden alınmış olan tektaş yüzük varsa tektaş modeli ile aynı veya yakın bir montür seçimi yapılması hoş bir görünüm sağlayacaktır. Beştaş yüzük için modellere bakarken belirtilen karat ağırlığı beş taşın toplam karat ağırlığıdır. 1.5 karatlık bir beştaş yüzükten bahsediliyorsa, beştaş yüzüğün her biri 0,30 karat olan tek taşlardan oluştuğunu gösterir. 
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Beştaş Yüzük Nasıl Temizlenir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Pırlanta beştaş yüzük temizliği tüm pırlantalı ürünlerde olduğu gibi özen isteyen bir işelmdir. Beştaş yüzüğünüzün profesyonel bir bakımdan ve temizlik aşamalarından geçmesini istiyorsanız Ariş mağazalarına getirebilirsiniz. Evde bakım uygulamak, yüzüğünüzü temizlemek istiyorsanız, ılık deterjanlı suda 5 dakika yüzüğünüzü beklettikten sonra bir diş fırçasıyla nazikçe temizleyip ardından durulayabilirsiniz. Durulama işleminden sonra yumuşak bir havlu yardımıyla silerek parlaklığını sağlayabilirsiniz.

Yüzüklerinizi temizlerken güçlü temizleyiciler veya kimyasallar kullanmaktan kaçının, çünkü bu pırlantanın zarar görmesine neden olabilir. Renklerinin solmasına, matlaşmasına ya da çizilmesine sebep olabilir. Ayrıca temizleme işlemi sırasında yüzüğünüzü yavaş hareketlerle temizlendiğinden emin olun, böylece pırlantanın yerinden çıkma ihtimalini azaltırsınız. Genel olarak narin bir şekilde bu işlemleri yaparsanız yüzüğünüz herhangi bir zarar görmez. Bu temizliği belirli aralıklarla yaptığınızda, pırlanta beştaş yüzükler taptaze ve ışıl ışıl görüntülerini korur.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta