• KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen 5 Taş Yüzükler

Beştaş Yüzük

Gerçek kalite doğru fiyat güvencesiyle pırlanta beştaş yüzükler Ariş Pırlanta’da…

Ariş Pırlanta’nın aşkla, sanatla, ustalıkla hazırladığı beştaş yüzükler, hem görünümüyle hem de anlamıyla en çok tercih edilen pırlanta yüzükler arasında yer alıyor. Farklı pırlanta kesimlerinde, farklı karat büyüklüklerinde, renk seçeneklerinde ve berraklık derecelerinde her biri özenle seçilmiş pırlantalarla hazırlanan Ariş beştaş yüzükler modelleri, her zevke uygun seçeneklerden oluşuyor.

Beştaş Yüzük Neyi Temsil Eder?

Beştaş yüzük, birlikteliğin veya evliliğin beşinci yılını temsil ettiği gibi, aşkın sembolü tektaştan sonra, birlikte geçen yılları, mutlu anıları ifade etmektedir. Sevgi, saygın, sadakat, samimiyet ve sağlıkla geçen yılların sembolü olan beştaş yüzük, beraberliğin evrelerini de anlatmaktadır. Tanışma, flört, nişanlanma, evlilik, çocuk sahibi olma gibi dönemleri ifade eden beştaş yüzükler, seven iki kişinin anılarının benzersiz bir temsili olarak önem taşır.

Benzersiz bir beşinci yıl (veya beşin katları olabilir), ışıltılı bir doğum hediyesi arıyorsanız pırlanta beştaş yüzük şık ve anlamlı bir yüzük seçimi olacaktır.

Beşinci yıl veya doğum gibi özel günleri beklemeden, beraber geçirdiğiniz ışıltılı anıları taçlandırmak için düğün hediyesi olarak da sevdiğiniz kişiye beştaş yüzük alabilirsiniz. Beştaş yüzükler, nişan alyansı olarak da kullanılmaktadır. Beştaş yüzük tercihi genellikle pırlanta olduğu gibi safir, yakut, zümrüt gibi değerli taşlarla da hazırlanabilmektedir.

Beştaş Yüzük Hangi Ele Takılır?

Pırlanta beştaş yüzük, her iki elde de taşınabileceği gibi genellikle, evlenmeden önce sağ elde, evlendikten sonra ise sol elde kullanılmaktadır. Beştaş yüzük tercihe göre, düz evlilik alyansının yanında, tek başına ve tektaş yüzükle olmak üzere farklı şekillerde kombinlenerek kullanılabilmektedir.

Beştaş Yüzük Kimlere Hediye Edilir?

Genellikle evlilikle, beraberlik ile ilişkilendirilse de, bir pırlanta beştaş yüzüğü, annenize doğum günü hediyesi olarak da tercih edebilirsiniz. Sizin için özel olan, hayatınızda değerli lan herkes için beştaş yüzüğü hediye alternatifi olarak düşünebilirsiniz.

Beştaş Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beştaş yüzük seçimi yaparken güvenilir bir yerden alışveriş etmek önceliğiniz olmalıdır. Güvendiğiniz bir markadan, sertifikalı ürün satın almanız iyi bir alışveriş yapmanızı sağlar. Beştaş modeli seçerken, önceden alınmış olan tektaş yüzük varsa tektaş modeli ile aynı veya yakın bir montür seçimi yapılması hoş bir görünüm sağlayacaktır. Beştaş yüzük için modellere bakarken belirtilen karat ağırlığı beş taşın toplam karat ağırlığıdır. 1.5 karatlık bir beştaş yüzükten bahsediliyorsa, beştaş yüzüğün her biri 0,30 karat olan tek taşlardan oluştuğunu gösterir. 

Pırlanta Beştaş Yüzük Nasıl Temizlenir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Pırlanta beştaş yüzük temizliği tüm pırlantalı ürünlerde olduğu gibi özen isteyen bir işelmdir. Beştaş yüzüğünüzün profesyonel bir bakımdan ve temizlik aşamalarından geçmesini istiyorsanız Ariş mağazalarına getirebilirsiniz. Evde bakım uygulamak, yüzüğünüzü temizlemek istiyorsanız, ılık deterjanlı suda 5 dakika yüzüğünüzü beklettikten sonra bir diş fırçasıyla nazikçe temizleyip ardından durulayabilirsiniz. Durulama işleminden sonra yumuşak bir havlu yardımıyla silerek parlaklığını sağlayabilirsiniz.

Gamze D.
Genellikle 3 dakika içinde cevap verir

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta