amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen Tamtur Yüzükler

Tamtur Yüzük

Sonsuzluk halkası olarak adlandırılan tamtur pırlanta yüzükler, genellikle evlilik yıldönümü hediyesi, bir çocuğun doğumunun kutlanması gibi özel ve unutulmaz günlerin kutlama hediyesi olarak tercih edilmektedir. Birbiri ardına dizilmiş pırlantalar veya safir, zümrüt, yakut gibi diğer değerli taşlarla hazırlanan yüzükler, tercihe göre alyansla birlikte de kullanılabilir. İlişkilerde sevgiyi kuvvetlendirdiğine, mutluluk getirdiğine inanılan, ‘Sonsuzluk Yüzüğü’ olarak da anılan tamtur yüzükler, Ariş Pırlanta’nın koleksiyonlarında farklı karat, renk, kesim, berraklık alternatifleriyle ve farklı değerli taşlarla hazırlanan modelleriyle sizi bekliyor. Ariş’in ustalıkla, ince elişçiliğiyle hazırlanan, gerçek kalite doğru fiyat güvencesiyle sunulan tamtur yüzükleri, sade, zarif modellerden modern çizgilere, gösterişli modellerden renkli tamtur yüzüklere kadar pek çok seçenekten oluşuyor.

Tamtur Yüzük Modelleri 

Tamtur yüzük modelleri birçok farklı seçeneğe sahiptir. Tek taş tamtur, üç taş tamtur, tek sıra tamtur, pırlanta tamtur gibi birçok tasarım vardır. Aynı zamanda beştaş modelleri de son dönemlerde oldukça fazla beğenilen modeller arasındadır. Kişi, kendi zevkine göre istediği modelleri tercih edebilir. Tamtur yüzükler, her yaştan ve her zevkten kadına hitap eder. Günlük hayatta sık kullanılabildiği gibi özel günlerde de zarifliğin tamamlayıcıları olarak kullanılabilir. Tamtur yüzükler, birçok bütçeye ve zevke de hitap edebildiği için kadınların tercih ettiği modeller arasında yer alır.

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tamtur Yüzük Nasıl Ortaya Çıktı?

Tarihçilere göre, bilinen ilk sonsuzluk yüzüğü Eski Mısırlılara aitti. MÖ 2000 yıllarında sevdiklerini onurlandırmak için, tarihte ve mitolojide sonsuz yaşamı, sonsuz sevgiyi temsil eden halkaları kullanan Eski Mısırlılar, sonsuzluk halkalarıyla aşklarını ölümsüzleştiriyorlardı. Sonsuzluk halkaları da denilen yüzükler bugünkü tamtur yüzüklere gelene kadar çağlar boyunca değişime uğradı. Sonsuzluk yüzükleri 18. yüzyılda değerli taşlar kullanılarak bugünkü tamtur yüzüklere benzeyen bir hale gelmeye başladı. İlerleyen yıllar ile birlikte pırlantaların popülaritesi arttıkça günümüz tamtur yüzükleri özellikle evlilik, doğum veya yıldönümü hediyesi olarak kullanılmaya başlandı.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tamtur Yüzük Çeşitleri Nelerdir?

Tamtur yüzüklerde genellikle yuvarlak kesim pırlantalar kullanılmaktadır. Yuvarlak kesim pırlantalar, tamtur yüzüğün kullanımını daha kolay hale getirmektedir. Aynı şekilde yüzüğün montür ve tırnak yapısı parmağın rahat hareket edebilmesi açısından önemlidir. Tamtur yüzüklerde klasik tırnaklı modelde genellikle 4 tırnak bulunur. Minimum metalin göründüğü bu modelde taş ön plandadır. Işıltılı ve parlak bir duruş sağlamaktadır.

Tamtur yüzüklerdeki bir diğer montür ise kanal tipi montürdür. Metal kanal içine yerleştirilmiş pırlantalardan oluşmuştur. Kanal montür dış darbelere karşı daha koruyucu olması adına avantajlıdır. Ancak taşlar içeride olduğundan parlaklık, tırnaklı modele göre daha az olabilmektedir. Çerçeve montür ise her bir pırlantanın metal yuvaya yerleştirilip bu yuvaların birleştirilmesiyle oluşur. Çok fazla aralık, boşluk olmadığından temizliği açısından kolaylık sağlar. Taşlar kanal montür çeşidinde olduğu gibi içeriye yerleşmiş olduğundan takılma, dış darbelere maruz kalma açısından koruyucudur.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Tamtur Yüzük Nasıl Kullanılır?

Pırlanta tamtur yüzüğü, tektaş yüzüğünüzle veya alyansınızla birlikte kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta pırlanta tamtur yüzük ve pırlanta tektaş yüzüğün, pırlanta kesimi ve yüzük montürü açısından birbiriyle uyumlu olmasıdır. Alyans ile kullanılacaksa yüzüklerden birinin daha ince olması daha estetik görünüm sağlayacaktır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tamtur Yüzük Nasıl Temizlenir?

Tamtur yüzüğünüzü ilk günkü ışıltısına kavuşturmanın en iyi yolu profesyonel temizleme işlemi yaptırmaktır. Size en yakın Ariş Pırlanta mağazasında pırlanta tamtur yüzüğünüzün ve diğer mücevherlerinizin temizlik, bakım işlemlerini yaptırabilirsiniz. Evde ise ılık su ve bulaşık deterjanını karıştırarak nazikçe temizleyebilirsiniz. Tamtur yüzüğü parlatmak ve ışıltısını artırmak için yumuşak bir bez veya havlu yardımıyla silebilirsiniz.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tamtur Neden Takılır? 

Tamtur yüzükler, kadınların beğenerek taktığı yüzük modelleri arasında yer alır. Tamtur pırlanta yüzük pırlantalarla bezenmiş eşsiz bir yüzük modeli olduğu için hayatın her alanında tercih edilir. Genelde özel günlerde nişan, söz gibi durumlarda ve sürpriz tekliflerde hediye olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra gündelik hayat içinde kombinlere estetik bir dokunuşta bulunmak için de tamtur pırlanta yüzükler tercih edilebilir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tamtur Yüzük Hangi Ele Takılır? 

Tamtur yüzükler genelde romantik ilişkileri temsil ettiği için yüzük parmağında tercih edilir. Sağ ya da sol ele takılması ise isteğe bağlıdır. Genelde sol elde tercih edilse de alışkanlıklara göre sağ elde de kullanılabilir. 
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Tamtur Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tamtur yüzük seçerken modelin, yüzüğün montürünün nasıl olacağına karar vermek, pırlanta taş kesiminin hangisi olacağını belirlemek ve her şeyden önemlisi yüzük ölçüsünün çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Tamtur yüzükler tamamen pırlantalarla hazırlandığından daraltma, büyütme işlemleri sıkıntı yaratabilmektedir. Bu nedenle tamtur yüzük alırken yüzük ölçüsünün çok iyi bilinmesi, ölçü alınacaksa da çok dikkatli bir şekilde alınması gerekmektedir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tamtur Yüzük Ne Zaman Takılır?

Tamtur yüzük, genelde düğün töreni sırasında takılır. Bu nedenle derin ve özel bir anlama sahiptir ve bu anlamını ömür boyu korur. Nişan süresi boyunca takılan tamtur yüzük, sonsuz bağlılığın ve aşkın ifadesidir.  Tamtur yüzük modelleri arasından tercih yapılarak gelin adayı için en özel ve en estetik model düğün sırasında takılır. Ancak evli olan ya da evli olmayan kadınlara da sevgilileri tarafından hediye olarak takılabilir. Tamtur yüzükler sağ ya da sol ele takıldığında da herhangi bir anlam ifade etmez. Eskiden sağ ele nişanlıyken, sol ele de evliyken takıldığına inanılsa da günümüzde alışkanlığa göre bu durum değişmektedir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Tamtur Yüzük Kullanışlı Mı?

Tamtur yüzükler, genellikle ayarlanabilir bir tasarıma sahiptir ve her yaşa ve zevke hitap edebilir. Bu yüzden de oldukça kullanışlıdır. Ayarlanabilme özellikleri sayesinde de her parmağa takılabilir. Aynı zamanda birçok farklı materyalden de üretilebildiği için oldukça fazla çeşide sahiptir. Ancak tamtur yüzükler, genellikle estetik, dayanıklılık ve rahat kullanım gibi faktörler göz önüne alınarak tasarlandığı için çoğu kişi tarafından kullanışlı bulunurlar. Pırlanta tamtur yüzük modelleri tercih eden kadınlar, zarafete düşkün olan, asilliği de bir arada bulunduran kadınların sık yaptığı tercihler arasında yer alır. 

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta