• KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen Altın Bileklikler

Altın Bileklikler

Altın parıltısı ile göz kamaştıran, güzelliğin ışığını taşıyan, her biri özenle hazırlanan altın bileklik modelleri, Ariş Pırlanta’nın geniş bileklik koleksiyonunda sizinle buluşuyor. İster günlük yaşamda ister özel davetlerde kadınların en çok tercih ettiği aksesuarlardan biri olan altın bileklikler, stili ortaya koymanın en etkin yollarından biri.

Stilinizi öne çıkaracak, zarif bileklerde göz kamaştıracak birbirinden şık altın bileklikleri yüzyılı aşan deneyimin ışığında size sunuyoruz. Klasik çizgiler taşıyan vazgeçilmez modellerden modern tasarımlı trendy altın bileklik modellerine, altın ve değerli taşlarla birlikte hazırlanan gösterişli modellerden ipli altın sembol bileklik modellerine pek çok seçeneği Ariş’te bulabilirsiniz.

Altın kelepçe bilekliklerden şans getiren altın charm bilekliklere, genç ve dinamik altın zincir bilekliklerden otantik altın şahmeran bilekliklere yüzlerce altın bileklik modeli seçeneği tarzınızı tamamlamak için sizi bekliyor.

Kıyafet kombininize uygun olarak, ister tek başına ister birden fazla takabileceğiniz altın bileklikler, son yılların öne çıkan mücevher trendlerinden biri... Özellikle evrensel sembollerin yer aldığı altın sembol bileklikler, her yaştan kadının tercih ettiği trend bileklikler arasında yer alıyor.

Mücevherde modası geçmeyen aksesuar: Altın Bileklikler

Geçmişi bundan 7000 yıl öncesine, Mısır, Çin ve Mezopotamya’ya dayanan bileklikler, tarih boyunca süslenme, ayırt etme, itibar ve güç aracı olmuştur. Önceleri taş, kemik, ağaç ile yapılan bileklikler yüzyıllar geçtikçe değerli madenlerden yapılarak kullanılmıştır. Formu, tasarımı değişse de altın bileklikler her devirde kadınların en çok tercih ettiği aksesuarlar arasında yer almıştır.

Altın Bileklik Stilleri Nelerdir?

Bir bilekliğin kullanılacağı yer genellikle el bileğidir. Bilekliğin en önemli özelliklerinden biri boyutlandırmadır. Bilezik formunda kapalı daire şeklinde bileklik tercih ediliyorsa ne elden kayacak kadar büyük, ne de bileğin etrafına sığmayacak kadar küçük olmalıdır. Zincir şeklinde veya kelepçe model açılıp kapanan bilekliklerde de tasarımın boyutu önemlidir. Açık bilekliklerde geçmeli, menteşeli ve bağlantılı olmak üzere üç değişik birleşme modeli vardır.

Son yıllarda altın bileklik trendlerinde altın bir figür veya sembol ile hazırlanan, tılsım bileklik olarak da adlandırılan ipli altın bileklikler öne çıkmaktadır. İpli altın bileklikler tek başına veya çoklu olarak kullanılabilmekte, altın zincir bilekliklerle kombinlenebilmektedir. Altın bileklik denildiğinde çoğunlukla bileğe takılan bileklikler, bilezikler akla gelse de dirseğin üzerine takılan kol bilezikleri (kolçak bileklik), ayak bileğine takılan halhallar da bileklik kategorisinde yer almaktadır.

Altın Bileklik Nasıl Temizlenir?

Altın bilekliğinizi temizlemek ve parlaklığını sağlamak istiyorsanız ılık deterjanlı suda bilekliğinizi 5-10 dk bekletin. Bekledikten sonra bilekliğinizi yumuşak bir diş fırçasıyla nazikçe temizleyip ardından durulayıp yumuşak bir bezle silerek parlatabilirsiniz. Dilerseniz bilekliğinizi Ariş mağazalarına getirerek profesyonel temizlik işlemlerinde geçmesini sağlayabilirsiniz.

Gamze D.
Genellikle 3 dakika içinde cevap verir

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta