amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen Altın Bileklikler

Altın Bileklik Modelleri

Altın parıltısı ile göz kamaştıran, güzelliğin ışığını taşıyan, her biri özenle hazırlanan altın bileklik modelleri, Ariş Pırlanta’nın geniş bileklik koleksiyonunda sizinle buluşuyor. İster günlük yaşamda ister özel davetlerde kadınların en çok tercih ettiği aksesuarlardan biri olan altın bileklikler, stili ortaya koymanın en etkin yollarından biri. Stilinizi öne çıkaracak, zarif bileklerde göz kamaştıracak birbirinden şık altın bileklikleri yüzyılı aşan deneyimin ışığında size sunuyoruz. Klasik çizgiler taşıyan vazgeçilmez modellerden modern tasarımlı trendy altın bileklik modellerine, altın ve değerli taşlarla birlikte hazırlanan gösterişli modellerden ipli altın sembol bileklik modellerine pek çok seçeneği Ariş’te bulabilirsiniz.

Altın kelepçe bilekliklerden şans getiren altın charm bilekliklere, genç ve dinamik altın zincir bilekliklerden otantik altın şahmeran bilekliklere yüzlerce altın bileklik modeli seçeneği tarzınızı tamamlamak için sizi bekliyor. Kıyafet kombininize uygun olarak, ister tek başına ister birden fazla takabileceğiniz altın bileklikler, son yılların öne çıkan mücevher trendlerinden biri... Özellikle evrensel sembollerin yer aldığı altın sembol bileklikler, her yaştan kadının tercih ettiği trend bileklikler arasında yer alıyor.

Geçmişi bundan 7000 yıl öncesine, Mısır, Çin ve Mezopotamya’ya dayanan bileklikler, tarih boyunca süslenme, ayırt etme, itibar ve güç aracı olmuştur. Önceleri taş, kemik, ağaç ile yapılan bileklikler yüzyıllar geçtikçe değerli madenlerden yapılarak kullanılmıştır. Formu, tasarımı değişse de altın bileklikler her devirde kadınların en çok tercih ettiği aksesuarlar arasında yer almıştır.

Zarif ve Şıklıktan Hoşlananlar İçin Gösteriş ve Sadelik Bir Arada

Altın bileklik, antik çağlardan günümüze değin kadınların gözdesi olmayı başarmıştır. Çünkü altın, ışıltının estetik bir ifadesidir ve bileklik tasarımlarına zarafet katar. Ayrıca ölümsüzlük, sonsuz aşk ve bağlılık gibi birçok özel duyguyu en estetik şekilde ifade eder. Ariş Pırlanta dokunuşuyla tasarlanan altın bileklik modelleri, zarif görünüm ve şık bir kombin arzulayan kadınlar için son derece ideal seçenekler arasında yer alır. Barış meleği, altın ok, kelebek, yonca ve daha pek çok sıra dışı figürlerle tasarlanan altın bileklikleri; kombinlerinize renk ve dinamizm katmak için kullanabilirsiniz.

Geniş ve zengin bir mücevher çeşitliliğine sahip olan ve altın bileklik fiyatları konusunda her bütçeye hitap edebilen tasarımları kullanıcılarla buluşturan Ariş Pırlanta; istediğiniz modellere güvenilir ödeme yöntemleriyle ulaşmanızı sağlıyor. Altın bileklik 14 ayar tasarımları, altın kolyeler, 14 ayar altın bileklik fiyatları ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için Ariş Pırlanta ile iletişim kurabilirsiniz.  

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

En Çok Tercih Edilen Altın Bileklikler Neler?

Altın bileklik modelleri arasında en çok tercih edilenler sıra dışı figürler kullanılarak tasarlanan modellerin yanı sıra renkli taşların merkezde bulunduğu tasarımlardır. Renkli taşlar, doğanın sadeliğine vurguda bulunduğu için daha çok sade ve zarif tasarımların oluşmasını sağlar. Bu tür tasarımlarda renkli taşların zarif duruşuna katkıda bulunan figürler de yer alabilir.

Bileklik altın modelleri arasında sıra dışı figürlerin yer aldığı tasarımlar son derece dikkat çekicidir. Bileklik modelleri altın tasarımlarda çoğunlukla dostluk, altın, şans sembolü melek, yonca, aşk ve nazar sembolleri kullanılır. Bu tür sembollerin yer aldığı tasarımlar zarif ve estetik bir görünümü müjdelediği gibi çok özel duyguların da temsilcisidir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Bileklik Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Altın bileklik satın alırken bileklikte kullanılan altının ayarı, gerçekliği, gramı ve tasarımın niteliklerine dikkat edilmelidir. Altın bileklik kadın için son derece özel bir mücevher çeşidi olduğundan; altın bilekliklerin tasarımsal özellikleri her zaman ön planda tutulmalıdır.

Hareketli altın bileklik, kalın altın bileklik, sade ve zarif detaylara sahip bileklik modelleri ve daha fazlası; farklı tarzlara ve zevklere hitap edebilen detaylarla dinamizm kazanır. Altın bilekliklerin tasarımı kadar ayarı da önemlidir. Genellikle 14 ayar altın bileklikler tercih edilir. Altının ayarı arttıkça altının saflığı da artış gösterir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Bileklik Stilleri Nelerdir?

Bilekliğin en önemli özelliklerinden biri boyutlandırmadır. Bilezik formunda kapalı daire şeklinde bileklik tercih ediliyorsa ne elden kayacak kadar büyük, ne de bileğin etrafına sığmayacak kadar küçük olmalıdır. Zincir şeklinde veya kelepçe model açılıp kapanan bilekliklerde de tasarımın boyutu önemlidir. Açık bilekliklerde geçmeli, menteşeli ve bağlantılı olmak üzere üç değişik birleşme modeli vardır.

Son yıllarda altın bileklik trendlerinde altın bir figür veya sembol ile hazırlanan, tılsım bileklik olarak da adlandırılan ipli altın bileklikler öne çıkmaktadır. İpli altın bileklikler tek başına veya çoklu olarak kullanılabilmekte, altın zincir bilekliklerle kombinlenebilmektedir. Altın bileklik denildiğinde çoğunlukla bileğe takılan bileklikler, bilezikler akla gelse de dirseğin üzerine takılan kol bilezikleri (kolçak bileklik), ayak bileğine takılan halhallar da bileklik kategorisinde yer almaktadır.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Altın Bileklik Nasıl Temizlenir?

Altın bilekliğinizi temizlemek ve parlaklığını sağlamak istiyorsanız ılık deterjanlı suda bilekliğinizi 5-10 dk bekletin. Bekledikten sonra bilekliğinizi yumuşak bir diş fırçasıyla nazikçe temizleyip ardından durulayıp yumuşak bir bezle silerek parlatabilirsiniz. Dilerseniz bilekliğinizi Ariş mağazalarına getirerek destek alabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta