• KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

En Çok Tercih Edilen Elmas Yüzükler

Elmas Yüzük Modelleri 

Sarayların ihtişamını yansıtan elmas yüzük modelleri

Mücevher trendleri değişse de elmas yüzükler her zaman yerini koruyan bir mücevher klasiğidir. Türkiye’de elmas mücevheri en geniş koleksiyonla sunan Ariş’in elmas yüzük modellerinden biri mutlaka zevkinize uyacak.  Elmas mücevherin öncüsü Ariş, ihtişamıyla göz kamaştıran modellerden sade tasarımlara, vintage elmas yüzüklerden modern elmas yüzük modellerine birbirinden şık elmas yüzüklerle size pek çok seçenek sunuyor.

Elmas Yüzük Nedir?

Elmas yüzük, doğadan çıkan elmasın 12 ile 27 arasında değişen faset sayısında kesilerek işlendiği, gül kesim olarak da adlandırılan elmaslarla hazırlanan yüzük çeşididir. Sarayların ihtişamını yansıtan elmas yüzük modelleri, şık ve otantik mücevherleri tercih eden kadınlar için ideal seçeneklerdendir. Genellikle siyah rodajlanmış altın veya rose altın üzerine gül kesim elmasların yerleştirildiği elmas yüzükler, nesilden nesile aktarılan, güzelliği, gücü, ihtişamı, asaleti temsil eden mücevherlerdir. Elmas yüzük modelleri, evlilik hediyesi, yıldönümü hediyesi, doğum hediyesi gibi özel hediye arayışlarında şık ve anlamlı bir hediye seçeneği olacaktır.

Elmas Yüzük Çeşitleri Nelerdir?

Elmas yüzük denildiğinde akla ilk gelen vintage görünümlü, saray mücevherlerini andıran yüzükler akla gelse de günümüz tasarımlarında elmas mücevherin modern yorumları da yer almaktadır.  Yaklaşık 500 yıllık bir teknikle hazırlanan divanhane elmas yüzükler, damla elmas yüzükler nostaljik mücevherler olarak elmasla özdeşleşirken, Elmas Koleksiyonu’muzda yer alan modern elmas yüzük modelleri de genç tasarımlardan hoşlananlar için hazırlandı. Elmas yüzükler de tıpkı pırlanta kesim yüzüklerde olduğu gibi tektaş, beştaş, tamtur seçenekleri bulabilir, elmas tektaş, elmas beştaş, elmas tamtur modelleriyle bağlılığınızı nostaljik tasarımlarla taçlandırabilirsiniz.

Elmas Yüzük Nasıl Temizlenir?

Elmas yüzüğünüzü temizletmek ve bakım yaptırmak istiyorsanız Ariş mağazalarına getirebilirsiniz. Evde temizlemek ve parlaklığını sağlamak için ise ılık ve bulaşık deterjanı kattığınız suda 5-10 dakika kadar yüzüğünüzü bekletip ardından yumuşak bir bezle, havluyla kurulayarak parlatabilirsiniz. Sert fırça veya bez kullanmayınız. Elmas taşların ve altın kısımların yıpranmaması için yumuşak temizleme bezleri en uygun seçimlerdir.

Gamze D.
Genellikle 3 dakika içinde cevap verir

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta