amazon
Altın Kolyeler

Altın Kolyeler

Altın Bileklikler

Altın Bileklikler

Altın Küpeler

Altın Küpeler

Altın Yüzükler

Altın Yüzükler

Altın Zincir

Altın Zincir

Charm-Kolye Ucu

Charm-Kolye Ucu

ALTIN

Altın çok eski çağlardan bu yana kullanılan ve gelecekte de önemini yitirmeyecek bir madendir. MÖ 4000 yıllarında Orta Doğu ve Doğu Avrupa’da takı olarak işlenmeye başlamıştır. Çağlar boyunca zenginliğin, gücün, ihtişamın ve güçlü duyguların sembolü olan altın, Ariş’in zengin çeşitlilikteki tasarımlarında sizlerle buluşuyor. Altın takılar, her dönem kullanılabilen zamansız takılardır. Her kıyafetle kombinlenebilecek, takı modasına her şekilde uyum sağlayabilecek, her yaş için seçenekleri bulunan altın takılar ile stilinizi ortaya koyun. Altın bir klasik olmasına rağmen, takı trendleri yıllar içinde değişebilmektedir. En sevdiğiniz halka küpelerinizin veya altın kolyenizin modasının geçtiğini düşünüyorsanız mücevher koleksiyonunuzu trend altın kolyeler, bileklikler ve yüzüklerle güncellemeyi deneyebilirsiniz. Ariş, klasikten moderne geniş ürün çeşitliliği ile altın takı seçimlerinizi kolaylaştırıyor.

Altın Ayarı Ne Demektir?

Altının saflık oranı altın ayarı olarak isimlendirilir. Dünyada karat olarak bilinse de ülkemizde ayar olarak adlandırılır. Altın ayarı 8 ile 24 arasındadır. 24 ayar altın % 100 saf altını ifade eder. 22 ayar altın ise %91,6 oranında altın, 18 ayar altında %75 oranında, 14 ayar altın ise %58,3 oranında saf altın içeriyor, anlamına gelmektedir. Kuyumculuk sektöründe genellikle 18 ve 14 ayar altın kullanılmaktadır.

Altın Renkleri Nelerdir?

Sarı Altın, Beyaz Altın ve Rose Altın Nasıl Kullanılır?

Sarı altının içeriğinde altın, bakır ve gümüş bulunurken, beyaz altın içinde bakır bulunmayan altındır. Pembe altın (rose gold) ise altın, bakır ve gümüş içerir, ancak içindeki bakır oranı çok daha yüksektir. Doğal haliyle altın sarı renktedir. Sarı altının ayarı ne kadar yüksekse, rengi o kadar koyu olur. Sarı altın, ışıltılı küpelerden şık kolyelere ve bilekliklere kadar çeşitli takılara hayat verir. Sarı altın her kıyafetle kombinlenebilmekte, rengi itibariyle sıcaklık duygusu vermektedir. Mücevher trendleri değişse de sarı altın mücevher modasında her zaman varolmuştur. Modern, klasik, sade, gösterişli altın kolye, zincir, yüzük, küpe, bileklik modelleri daima kadınların ilk tercihleri arasında yer almıştır. Beyaz altın, beyaz tonu elde etmek için nikel, bakır ve çinko ile karıştırılmış altındır. Bazı beyaz altın, daha zengin ve daha parlak bir beyaz renk elde etmek için rodyum gibi bir metalle kaplanır. Nikele alerjisi olanlar beyaz altın kullanımına karşı hassas olabilmektedirler. Pırlanta beyaz altın yüzük, kolye, bileklik ve küpeler kadınların en beğendiği mücevherler arasındadır. Pembe altın olarak da adlandırılan rose altın, pembe bir ton elde etmek için içeriğinde bakır bulunan altındır. Çok bakır kullanılırsa daha kırmızı bir altın tonu oluşurken, daha az bakır daha pembe bir renk sağlamaktadır.Pembe altın kolyealtın bileklikaltın yüzük ve altın küpe modelleri son yılların trend altın takıları arasında yer almaktadır.

Altın Takılar Nasıl Temizlenir?

Altın takılar uzun süre kullanıldığında, dış etkenler sebebiyle zamanla matlaşabilir. Altın aksesuarlarınızı Ariş mağazalarına getirerek bakım yaptırabileceğiniz gibi evde uygulayabileceğiniz tekniklerle parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Altın nasıl parlatılır, altın takılar nasıl temizlenir sorusunun cevabı için altın parlatma yöntemleri ile ilgili önerilerimize göz atın. Bir kabın içine bulaşık deterjanı ve bir miktar sıcak su ekleyin. Altın takılarınızı bu karışımın içinde 5-10 dk kadar bekletin ve ardından kumaş ya da kağıt havlu ile nazikçe kurulayın. Bir diğer altın temizleme yöntemi ise deterjanlı veya sabunlu bez ile silip ardından yumuşak bir havlu ile parlatmaktır.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta