amazon
Tektaş Kolyeler

Tektaş Kolyeler

Tasarım Trend Kolyeler

Tasarım Trend Kolyeler

Anne-Çocuk Kolyeler

Anne-Çocuk Kolyeler

Zümrüt Kolyeler

Zümrüt Kolyeler

Safir Kolyeler

Safir Kolyeler

Yakut Kolyeler

Yakut Kolyeler

Renkli Kolyeler

Renkli Kolyeler

İnci Kolyeler

İnci Kolyeler

Çakra-Sembol Kolyeler

Çakra-Sembol Kolyeler

Hayvan Figürlü Kolyeler

Hayvan Figürlü Kolyeler

Dini Kolyeler

Dini Kolyeler

Harf ve İsim Kolyeler

Harf ve İsim Kolyeler

Gümüş Kolye

Gümüş Kolye

Gerdanlıklar

Gerdanlıklar

Broş

Broş

 

Pırlanta Kolyeler

Zarafetle ışıldayan, güzelliğinize pırlantanın benzersiz ışığını katan pırlanta kolyeler, Ariş Pırlanta’nın benzersiz pırlanta koleksiyonlarında sizlerle buluşuyor. Yüz yılı aşan deneyimiyle, ustalığı ve kalite anlayışıyla hayallerinizdeki ve hayallerin ötesindeki tasarımları sizlerle buluşturan Ariş, her zevke uygun kolye modelleriyle seçiminizi kolaylaştırıyor. Her biri özenle seçilmiş taşlarla hazırlanan pırlanta kolye modellerinde, tektaş kolyelerden renkli kolyelere, trendy kolyelerden harf ve isim kolyelere pek çok seçenek bulunuyor. Doğadan ilham alan formlarla tasarlanan kolyelerle stilinizi yansıtırken, evrensel sembollerle hazırlanan sembol kolyelerle enerjinizi tazeleyebilir, pırlanta ve safir, zümrüt, yakut gibi diğer değerli taşlarla hazırlanan kolyelerle şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Kendiniz için aradığınız şık bir pırlanta kolye ise, sevdiğinize duygularınızı çok seveceği bir kolye modeli ile anlatmak istiyorsanız Ariş kolye modelleri sizi bekliyor. Pırlanta kolye arayışınız Ariş’in zengin model çeşitliliğiyle son bulacak.

Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Kolye Modelleri Nasıl Seçilir?

Pırlanta kolye, genellikle altın, gümüş gibi metalden yapılmış zincire takılan pırlanta kolye ucu ile hazırlanır. Kolye ucu zincire küçük bir halka ile tutturulduğu gibi, zincir kolye ucu ile birleşik halde de olabilir. Pırlanta kolyeler sevginin, güzel duyguların ifadesi veya zevklerin, stilin bir yansıması olarak tercih edilmektedir. Pırlanta kolye seçerken kolye modeli, boyutu, kolyede kullanılan taşın 4C özellikleri (pırlantanın karatı, kesimi, berraklığı, rengi) kullanılan metal ve ayarı, zincir uzunluğu gibi pek çok dikkat edilmesi gereken konu vardır.

Pırlanta kolye seçiminde pırlantanın kesimi, rengi, berraklığı ve karatı hem görünümü hem de pırlanta kolyenin fiyatını etkileyen özelliklerdir. İyi kalitede, iyi kesilmiş bir taşın yer aldığı kolyeyi tercih etmeniz hayal ettiğiniz ışıltıya sahip olmanızı sağlar. Pırlantanın 4C özelliklerine hakim olmanız alışverişinizi daha kolay hale getirecektir. Pırlanta kolye satın alırken şu noktalara dikkat etmenizde fayda var: Sertifikalı pırlanta ile güvenli alışveriş pırlanta kolye çarpıcı ve anlamlı bir hediye seçeneğidir.

En güzel kolyeyi satın aldığınızdan emin olmak için pırlanta kolyenin kaliteli ve gerçek bir parlaklık sunuyor olması önemlidir. Pırlanta kolye nereden alınır, sorusunun en basit cevabı; güvenilir bir yerden satın almaktır. Pırlanta kolye satın alırken sertifikası olması da önem taşımaktadır. Sertifika mücevherinizdeki pırlantanızın değerini yansıtmaktadır. Sertifikalı pırlanta kolye satın aldığınızda yanılmadan, güvenli bir alışveriş yapmış olursunuz.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Kolyenin Kesimi Neden Önemlidir?

Kolyenizle ilgili karar verirken, zevkinize göre yuvarlak, baget, prenses, zümrüt gibi pırlanta kesimlerinden dilediğiniz bir kesimi seçebilirsiniz. Pırlantanın kesim şekilleri kadar nasıl kesildiği de önemlidir. Pırlantanın doğadan çıkan ilk hali elmas olarak adlandırılır. Elmasın, 57 faset (açı) ile şekillendirilmiş, taç, kemer, külâhtan oluşan kesilmiş haline pırlanta adı verilmiştir. 57 fasetin ışığın yansımasını sağladığı ve ışıltıyı ne kadar artırabileceği düşünüldüğünde pırlantada kesimin gerçek bir ustalık gerektirdiğini anlayabiliriz.

İyi kesilmiş bir pırlanta, ışığı mükemmel şekilde yansıtan ve hayranlık uyandıran bir ışıltı sağlar. Pırlanta kolye iyi kesilmiş bir pırlanta ile hazırlanmışsa boynunuzda harika bir ışıltı taşıyabilirsiniz. Şekil açısından kesim söz konusu olduğunda, pırlanta kolyelerde yuvarlak, baget ve prenses kesim pırlantalar en çok tercih edilen seçeneklerdir.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Kolyenizin Rengi Nasıl Olmalı?

D ile başlayıp Z’ye kadar giden pırlanta renk skalasında en çok tercih edilen renkler D, E,F,G ve H renkleridir. Pırlantanın en iyi rengi, en beyazı D rengidir. D color (renk) pırlantanın beyazlığı ışıltının mükemmel şekilde görülmesini sağlar. Pırlanta kolye seçerken ayırdığınız bütçeye göre en iyi rengi seçmeye dikkat etmeniz bütçenize göre en iyi pırlanta kolyeyi satın almanızı sağlar. Genel olarak, daha düşük bir derecenin netliğini veya rengini seçmeye karar verirseniz, kalitedeki düşüşü telafi etmek için daha yüksek dereceli bir kesim seçmeniz önerilir.

Altın ve pırlantalı kolye modeli seçerken altın ayarı, altın rengi ne olmalı sorusu ilk aklınıza gelen soru olabilir. Kolye modeli seçerken beğendiğiniz modelin dayanıklılığı da sizin için ilk sıralarda yer alıyorsa 14K (ayar) veya 18K (ayar) altın kolye seçmeniz daha uygun olacaktır. Beyaz altın, sarı altın ve rose (pembe) altın arasından seçim yaparken ise sarı altının diğer altın renklerine göre daha yumuşak olduğunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Pırlantaların içine yerleştiği montür açısından bakıldığında, 4 veya 6 tırnaklı montürler en popüler çeşitlerdir. Pırlantanın metal ile minimum teması içine daha fazla ışık girebilmesini ve parlaklığın artmasını sağlar.
Ariş Pırlanta Ariş Pırlanta

Pırlanta Kolyenin Zincir Uzunluğu Ne Olmalıdır?

Kolye satın almadan önce boyun ölçüsünü bilmek fayda sağlar. Bir mezura yardımıyla boynunuzu ölçebilirsiniz. Ortalama bir kolye için boyun ölçünüze 10 cm kadar eklemek iyi olacaktır. Genellikle pırlanta kolyeler 40-45 cm uzunluğunda ise, hemen her boyun yapısına uygundur ve pek çok kıyafetle kombin yapılabilir. 50-60 cm uzunluğundaki kolyeler ise boyunu daha ince ve uzun göndermek açısından kullanılabilmektedir.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta