amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

Ariş Çakra Koleksiyonu

Yedi çakranın sembolleriyle hazırlanan Ariş Çakra Koleksiyonu, size bedensel, duygusal ve ruhsal dengeyi sağlayıp yaşam mucizesini yeniden keşfetmeniz için yepyeni bir pencere açıyor. Bedenimizin enerji merkezleri olarak kabul edilen çakraları mücevhere taşıyan Ariş, pırlantanın ve altının ışıltılı enerjisini çakra sembollerinin gücü ile birleştirerek beğeninize sunuyor. İletişimi güçlendiren beşinci çakra-Boğaz Çakrası kolye, sevgi, merhamet simgesi ikinci çakra- Kalp Çakrası bileklik gibi birbirinden anlamlı ve şık seçenekler, 7 çakra kolyeler, bileklikler ve daha fazlası Ariş Pırlanta Çakra Koleksiyonu’nda sizinle buluşuyor.  

7 Çakra ve Anlamları Nelerdir?

Kökeni çok eskiye dayanan bir felsefeye göre, fiziksel, zihinsel, ruhsal, duygusal varlığımızı gözeten ve ÇAKRA adı verilen yedi enerji merkezimiz bulunmaktadır.  Çakralar, bedenimizin etrafında görünmeyen, aura adı verilen elekromanyetik alan üzerinde bulunur ve çark gibi dönen enerji girişleridir.

Yaşam enerjisini bedene dağıtan çakralar, beden-zihin-ruh uyumunun sağlanması için belli bir dengede olmalı, uyumlu çalışmalıdır. Çakralarımız tıkandığında ya da düzensiz çalıştığında enerji akışı sekteye uğrar. Bu durum, fiziksel, duygusal ve zihinsel sıkıntılara yol açar. Çakralarımız tamamen açık olduğunda ve enerjimiz özgürce dolaşabildiğinde ise mutlu, huzurlu bir yaşamın keyfini çıkarabiliriz. Enerji akışını rahatlatmanın yollarından biri çakra renklerini ya da sembollerini hayatımızın içinde bulundurmaktır. 

Kök Çakrası / Birinci Çakra

Birinci çakra olarak bilinen Kök Çakrası hepimizin özünde bulunan masumiyeti temsil eder. Masumiyetle birlikte gelen saf ve çocuksu neşeyi, dengeyi ve yaşama sevincini sağlar. Bütün olarak iyi, huzurlu ve güvende hissetmemizi sağlar. Rengi kırmızı olan Kök Çakrası sembolünü veya rengini taşımak çakranın dengede çalışmasına yardımcı olmaktadır. Günlük kullanım tercihlerinize bağlı olarak altın kök çakra bileklik, pırlantalı altın kök çakra kolye gibi seçeneklerle çakranın dengede olmasına yardımcı olabilirsiniz.  Koleksiyonumuzda yer alan Mineli çakra kolye, bileklik seçenekleriyle ise çakranın hem rengini hem sembolünü bir arada kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

Sakral Çakra / İkinci Çakra

İkinci çakramız Sakral Çakra’nın dengede olması, yaratıcılığı, dikkati, bilgiyi arttırır. Özdeğer, yaratıcılık, haz alma gibi konuları temsil eder. Dengede çalıştığında gereksiz hırslardan arındırır, huzur ve pozitif enerji verir. Sakral Çakra’nın sembolünü ve rengini hayatınızda bulundurmanız çakranızın dengeli çalışmasına yardımcı olur.  Ariş Çakra Koleksiyonu’nda yer alan çakranın rengini taşıyan ipli çakra bileklikler, pırlantalı altın sakral çakra kolye, altın çakra bileklik gibi seçeneklerle çakranın dengede olmasına yardımcı olabilirsiniz.  Koleksiyonumuzda yer alan Mineli sakral çakra kolye, bileklik seçeneklerini tercih ederek ise hem rengiyle hem de sembolüyle bir arada kullanabilirsiniz.

Göbek Çakrası  / Üçüncü Çakra

Kelime anlamıyla “Mücevher Şehri” anlamına gelen üçüncü çakramız Göbek Çakrası’nın dengede olması, hayatın her evresinde mutlak dengeyi sağlar. Stres ve gerginlikten uzaklaştırır. Güç, itibar, gelişim ve ilerleme sağlar. Göbek Çakrası'nın sembolünü ve rengini hayatınızda bulundurmanız da çakranızın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Kullanım tercihlerinize bağlı olarak altın göbek çakra bileklik, pırlantalı altın göbek çakra kolye gibi seçeneklerle çakranın dengede olmasına yardımcı olabilirsiniz.  Koleksiyonumuzda yer alan Mineli göbek çakra kolye, bileklik seçenekleriyle ise çakranın hem rengini hem sembolünü bir arada kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

Kalp Çakrası / Dördüncü Çakra

Dördüncü çakramız, kalbin çakrasıdır. İçimizde gizlenmiş bir elmas gibi parlayan, ezeli ve ebediyen saf olan ve hiç bir şey tarafından bozulmayan gerçek kendimizi temsil eder. Sevgi, merhamet, şefkat duygularının merkezidir. Çevremizdekilere duyduğumuz sevgiyi, şefkati bağlılığı temsil ettiğinden kalp çakrasının işleyişinde sorun olduğunda hüzün, yalnızlık, güvensizlik duygularına yola açabilir. Kalp çakrasının sembolünü ve rengini hayatınızda bulundurmanız çakranızın dengeli çalışmasına yardımcı olur.  Kalp çakrasının rengi yeşildir. Ariş Çakra Koleksiyonu’nda yer alan çakranın rengini taşıyan ipli çakra bileklikler, pırlantalı altın kalp çakrası kolye, altın kalp çakrası bileklik gibi seçeneklerle çakranın dengede olmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Boğaz Çakrası / Beşinci Çakra

Beşinci çakra (boğaz çakrası) yaratıcılık, kendini ifade etme ve iletişim merkezidir. Rengi mavi olan boğaz çakrası dengede olduğunda; hissettiklerimizi, düşündüklerimizi kolaylıkla ifade ederiz. Bu çakra dengede değilse bencil oluruz; reddedildiğimiz, dışlandığımız hislerine takılı kalırız ve kendimizi ifade etmekte zorlanırız. Beşinci çakra sembolünü veya rengini taşımak çakranın dengede çalışmasına yardımcı olmaktadır. Kullanım tercihlerinize bağlı olarak altın boğaz çakrası bileklik, pırlantalı altın boğaz çakrası kolye gibi seçeneklerle çakranın dengede olmasına yardımcı olabilirsiniz.  Koleksiyonumuzda yer alan Mineli boğaz çakrası kolye, bileklik seçenekleriyle ise çakranın hem rengini hem sembolünü bir arada kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

Alın Çakrası / Altıncı Çakra

Alın çakrasının iki kaşın arasında, alnın gerisinde yer aldığı düşünüldüğünden, sezgisel gücün merkezi olarak kabul edilir ve “Üçüncü Göz” olarak anılır. Alın Çakrası dengede olduğunda sezgiselliğimiz artar, iyimserlik, affedicilik, şefkat duyguları yükselir. Rengi koyu mavi olan Alın Çakrası sembolünü veya rengini taşımak çakranın dengede çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ariş Çakra Koleksiyonu’nda yer alan çakranın rengini taşıyan ipli çakra bileklikler, pırlantalı altın alın çakrası kolye, altın alın çakrası bileklik gibi seçeneklerle çakranın dengede olmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Taç Çakra / Yedinci Çakra

Başımızın üst tarafında yer alan taç çakra, yedinci çarkadır. Taç çakra maneviyat, ruhsallık, yüksek benlik ile ilişkilendirilir. Saf bilincin merkezidir. Taç Çakra insanın kendisini anlamasını kendi temel amacına yakınlaşmasını sağlar. Yaradılıştan gelen manevi değer yargıları taç çakra ile açılır. Rengi mor olan Taç Çakrası’nın sembolünü ve rengini hayatınızda bulundurmanız çakranızın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Koleksiyonumuzda yer alan Mineli taç çakra kolye, bileklik seçenekleriyle çakranın hem rengini hem sembolünü bir arada kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta