amazon
Müşteri Hizmetleri Menü

Sıkça Sorulan Sorular

 • Online siparişlerde, Ariş Pırlanta ürünümün güvenliği nasıl sağlanır?

 Online siparişleriniz teslimat sürecinde, Ariş Pırlanta tarafından sigortalı olarak size ulaştırılmaktadır. Teslimat süreci, Ariş Pırlanta tarafından ücretsiz sigorta ile güvence altına alınmaktadır.

 •  Sitenizde beğendiğim ürünü, nerede görebilirim?

Sitemizde beğendiğiniz Ariş Pırlanta ürününü tarafımıza iletmeniz durumunda, size en yakın Ariş Pırlanta mağazamıza ürünü yönlendirebiliriz.

 •  Ariş Pırlanta ürünlerinin garanti süresi ne kadardır? Satın almış olduğum ürün hangi haller de garanti kapsamındadır?

Garanti süremiz iki yıldır. Ayrıntılı bilgiyi ‘Garanti Koşulları’ bölümünde bulabilirsiniz.

 • Garanti süresi sonunda Ariş Pırlanta ürünleri ile ilgili destek alabilir miyiz?

Ürünlerinizi her zaman keyifle kullanmanızı sağlamak için, garanti süresi sonrasında destek ve yardıma hazırız. Konu hakkında talebiniz olduğunda mağazalarımızı ziyaret edebilir veya danışma hattımızı arayabilirsiniz.

 •  Ariş Pırlanta ürünlerinin iade / değişimini sağlayabilir miyim?

Ariş Pırlanta ürünlerinin iadesini /değişimini, iade değişim koşulları kapsamında iade /değişimini sağlayabilirsiniz.

 • Ariş Pırlanta ürünlerimin bakımını nasıl yapabilirim?

Ürünleriniz Ariş Pırlanta’nın ücretsiz bakım garantisi altındadır. Ürünlerinizi dilediğiniz zaman bakımının yapılması için, sertifikası ile birlikte Ariş Pırlanta mağazalarına getirerek, ücretsiz bakım hizmetinden faydalanabilirsiniz. Evde bakım yapmak isterseniz, ılık su, bulaşık deterjanı ve yumuşak bir diş fırçası yardımı ile ürününüzün bakımını yapabilirsiniz. linke tıklayarak, “Evde Mücevher Temizliği” videomuza ulaşabilirsiniz.

 • Ariş Pırlanta yüzüğüm nasıl ölçü yapılır? Yüzüğümde ölçü yapıldıktan sonra herhangi bir deformasyon olur mu?

Ariş Pırlanta yüzüklerinizin ölçülendirmesi lazer teknolojisi ile yapılır. Yüzüğünüzde ölçülendirme sonrasında herhangi bir deformasyon olmaz, ürününüzü sıfır hata ile teslim alırsınız.

 • Alyanslarınızda ölçü büyütme veya küçültme yapabiliyor musunuz?

Ariş Pırlanta alyansları kişiye özel ölçü alınarak üretilir. Üretimden sonra, klasik alyans modelleri dışında, ölçü değişikliği (modelde deformasyon olabileceğinden) tavsiye edilmez.

MÜCEVHER BİLGİLENDİRME

 • 1 Karat 5 adet pırlantadan oluşan yüzük, 1 karat pırlanta tektaştan çok daha uygun fiyatlı, neden?

Pırlantanın karatı (ağırlığı), değerini belirleyen 4 faktörden ilkidir. Karatı büyük olan tek bir taşı doğada bulmak daha zordur; daha nadiren bulunur. Bu yüzden 1 karat bir tektaş pırlanta yüzük, toplamı 1 karat olan 5 taşlı bir pırlanta yüzükten çok daha değerlidir.

 • Pırlanta alırken hangi rengi tercih etmeliyim?

Pırlantanın rengi, değerini belirleyen 4 faktörden ikincisidir. Pırlantada doğada bulunan en iyi renk D olup, renk skalası D’den başlar ve Z’de son bulur. D color pırlanta aldığınızda doğadaki en nadir ve en iyi renk pırlantaya sahip olursunuz.

 •  D color, pırlantada en iyi renk ise diğer renkleri tercih etmemeli miyim?

D color doğadaki en iyi renktir, ancak diğer renklerdeki pırlantalar da, doğadaki her pırlanta gibi eşsiz ve özeldir. Pırlantanızı tercih ederken, değerini belirlen karat, renk, berraklık, kesim faktörlerinden hangisinin sizin için öncelikli olacağını belirlemeniz faydalı olacaktır. Örneğin; Sizin için pırlantanın beyazlığından önce büyüklüğü önemli ise, karatı yüksek, rengi daha düşük bir pırlantayı tercih edebilirsiniz.

 •  Berraklığı  SI, VS ya da VVS olan pırlantalar arasındaki fark nedir?

Pırlantanın berraklığı, değerini belirleyen 4 faktörden üçüncüsüdür. Her pırlantanın içinde doğanın bıraktığı izler bulunmaktadır. Berraklığı SI, VS, VVS olan pırlantalar arasında çıplak gözle hiçbir fark göremezsiniz. Ancak mikroskop ya da x10 mercek altında farkı görebilirsiniz. SI İngilizce “Small Inclusions” yani pırlantada “Küçük İzler”olduğunu, VS İngilizce “Very Small Inclusions” yani pırlantada “Çok Küçük İzler”, VVS İngilizce olduğunu “Very Very Small Inclusions” yani pırlantada “Çok Çok Küçük İzler” olduğunu ifade eder.

 •  İki farklı firmada altın gramı, pırlanta karatı, rengi, berraklığı ve kesimi aynı olan yüzüklerin arasındaki fiyat farkı nedendir?

Firmaların farklı fiyatlama stratejileri bulunmaktadır. Ariş Pırlanta “Gerçek Kalite, Doğru Fiyat” mottosu ile sizlere beyan ettiği kaliteyi, en doğru fiyat ile sunmayı vaat eder.

 •  Pırlanta alırken neden Ariş Pırlanta’yı tercih etmeliyim?

Pırlantanın değerini belirleyen, karat, renk, berraklık ve kesim özellikleri, tüketicinin çıplak göz ile ayırt edebileceği özellikler değildir. Ürününüzü güven içinde almak için, pırlanta mücevher üretiminde uzmanlaşmış, bir firmayı tercih etmelisiniz. Ariş Pırlanta 1906’dan beri, pırlanta mücevher üretiminde uzmanlaşmış, 4. Kuşağın iş başında olduğu Türkiye’nin tek aile firmasıdır. Pırlantanızı 100 yılı aşkın, deneyime sahip Ariş Pırlanta bu yüzden pırlanta alabileceğiniz en güvenli adrestir.

 •  Elmas ile pırlanta arasında bir fark var mıdır?

Pırlanta, elmas madeninin 57 fasetli özel kesilmiş halidir. Elmas madenin ismi olmakla beraber, “elmas kesim” adı verilen bir kesim de vardır. Bu kesimde, pırlantadan farklı olarak külah kısmı olmayıp, “elmas kesim”de taşın üstü kubbe şeklindedir.

Tektaş alırken nelere dikkat etmeliyiz?

 Pırlanta tektaş yüzük alırken alanında uzman bir markanın güvencesiyle tektaş alışverişinizi yapmanız önemlidir. Tektaşınızı seçerken öncelikle bütçenizi belirlemeli ve istediğiniz taş büyüklüğüne karar vermelisiniz. Ariş Pırlanta, geniş Tektaş Koleksiyonu size zengin seçenekler sunmaktadır. Pırlanta tektaş fiyatlarını belirleyen kriterler; pırlantanın 4C’si olarak bilinen kesim-cut, berraklık-clarity, renk-color, karat-carat özellikleridir.  Ariş Pırlanta “gerçek kalite doğru fiyat” anlayışıyla dilediğiniz kesim ve renkte, arzu ettiğiniz karat ve berraklıkta pırlanta tektaş modellerini en uygun fiyatla size sunmaktadır. Hayallerinizdeki tektaşa avantajlı fiyatlarla sahip olmak için kampanyalı tektaş fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz.

Evlilik teklifi yaparken hangi tektaş yüzük modelini tercih etmeliyiz?

Aşkın ifadesi, evlilik tekliflerinin başrol oyuncusu tektaş yüzükte pek çok farklı seçenek sizi bekliyor. Ariş Pırlanta koleksiyonlarında tektaş yüzük modelleri arasından seçim yaparken klasik yuvarlak kesim tektaştan baget tektaşa, oval kesimden prenses tektaşa pek çok seçenek mevcut. Pırlanta tektaş yüzük özellikleri arasında kesimi ile birlikte diğer 4C (karat, renk, berraklık, kesim) kriterlerine dikkat ederken montür seçimini de zevkinize göre yapmanız mümkün. Montürün şekli, taş boyutu ile uyumlu olması, montür altın renginin belirlenmesi gibi konularda dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

 


 

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta