amazon
  • KARAT
  • TAŞ RENGİ
  • TAŞ BERRAKLIĞI
  • MADEN RENGİ

D Color (D Renk) Pırlanta Nedir?

Kadınların hayallerini süsleyen hem özel hem de değerli pırlantalar, taş renkleri ve kalitesi bakımından birbirinden farklılık göstermektedir.  Renk, herhangi bir değerli taşın hem değerinin hem de cazibesinin en önemli özelliklerinden biridir. Pırlanta renkleri nelerdir? Pırlantanın en iyi rengi hangisidir? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızda hepsini bulacaksınız.

Pırlantanın En İyi Rengi Hangisidir?

Doğanın mucizelerinden biri olan pırlantanın birçok rengi vardır. Hepimizin bildiği klasik pırlanta rengi beyaz olarak tanımlanır, ancak sarı, kahverengi, mavi, yeşil, kırmızı ve hatta siyah pırlanta bulunabilmektedir. En çok bilinen renk olan beyazın da kendi içinde farklı tonları bulunmaktadır. D renginden Z’ye kadar uzanan bir renk skalası bulunmaktadır.  Bir pırlanta için D rengi (D color) en çok arzu edilen ve genellikle en değerlisidir.

D color olarak adlandırılan pırlanta rengi, pırlanta renk skalasındaki en beyaz pırlanta rengidir. Pırlanta renk skalasında D renk tektaş, en nadir bulunan, en iyi pırlanta rengidir. Uluslararası pırlanta derecelendirme kuruluşları tarafından en üst renk olarak tanımlanan D color pırlanta, “Exceptional White” (Üstün Beyaz) olarak tanımlanmaktadır. 

D Color Pırlantanın Özellikleri Nelerdir ?

4C kuralı olarak bilinen, renk, berraklık, kesim ve karat özelliklerinin standardize edilmesinden önce renkler genellikle A, AA, AAA veya daha yüksek olarak sınıflandırıldı. Eski derecelendirme standartlarıyla karıştırılmaması için standart ölçeğin D ile başlatılmasına karar verildi. Bir diğer sebep olarak da pırlanta anlamına gelen “diamond” kelimesinin D harfi ile başlaması gösterilir.

Bir pırlantanın beyazlık derecesini etkileyen unsur, pırlantada kendisinin özü olan karbon dışında başka elementlerin mikroskobik izlerinin bulunmasıdır. Örneğin Azot, pırlantanın beyazlığına sarı bir ton veren, pırlantalarda en yaygın rastlanan elementtir. D renge sahip bir pırlanta mikroskop altında 10x büyütme altında bile görünür bir renge sahip değildir. Pürüzsüz beyazdır.

Mücevher sektöründe ilklerin öncüsü Ariş Pırlanta, D renk pırlantayı Türkiye’ye ilk getiren markadır. Ariş Pırlanta, her biri uluslararası sertifikaya sahip D Color pırlantalarla her pırlantaseverin hayallerini süsleyen eşsiz parlaklıkta ve beyazlıkta mücevherler sunmaktadır. Tektaş yüzüklerden tamturlara, beştaş yüzüklerden tektaş kolyelere D color ile hazırlanmış tasarımlar, gerçek kalite doğru fiyat güvencesiyle Ariş Pırlanta koleksiyonlarında sizi bekliyor.

Ariş Pırlanta, D renk pırlanta tektaşların yanısıra, diğer nadir bulunan renklerde de (E, F ve G Color ) tektaş hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlere çok kısa bir süre için inanılmaz fiyat avantajları sunuyor. Ariş, her biri uluslararası sertifikaya sahip, sınırlı sayıdaki D, E, F, G, H Color tektaşlarla, fark yaratan beştaş, yeditaş ve tamtur seçenekleriyle en mutlu anlarınıza şahitlik ediyor. Çok nadir bulunan pırlanta tektaş seçenekleriyle, taşlı alyans modelleri ve evlilik setleriyle hayalleri süsleyen ışıltıyı Ariş’le yakalayacaksınız.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta