amazon
Müşteri Hizmetleri Menü

İade ve Değişim Bilgileri

Aşağıdaki koşullar yalnızca Ariş Pırlanta Online Mağazası için geçerlidir:

Arispirlanta.com’dan satın aldığınız mücevherinizi mesafeli satış sözleşmesi gereği teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarı geri alabilirsiniz. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. Maddesi gereği jelatini açılmış parfümler ve yüzük siparişlerinde yüzük ölçüsü kişiye özel olarak hazırlandığı için yasal koşullara bağlı olarak cayma hakkı (iptal ve iade hakkı) bulunmamaktadır.

İade hakkını kullanılabilmesi için cayma kararının arispirlanta.com’a 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.

Siparişinizin iptal ve iadesini hesap bilgilerinizde https://www.arispirlanta.com/siparislerim.php  Hesabım - Siparişlerim - Sipariş numarasına tıklayıp giriş yaparak  bildirimde bulunabilirsiniz.

Bildirimde bulunduktan sonra iade-iptal işleminiz onaylandığında size iletilen gönderi koduyla MNG kargoya teslim edebilirsiniz.

Arispirlanta.com’ dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde Satıcı'ya e-posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

Bu sürelerin dışında herhangi bir şekilde ürün iadesi ve değişimi yapılmamaktadır.

Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen maden ayar ve renginde veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mücevherlerde içine yazı yazılmış yüzüklerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Alıcı’nın isteğiyle internet sitesinde sunulan maden renginden farklı bir renkte kişiye özel olarak üretim yapıldığında ya da internet sitesinde sunulan yüzük ölçüsü aralığı kolye ve bileklik boyu dışında verilen özel siparişlerde içine yazı yazılan yüzüklerde ya da sipariş verilen ürünün Alıcı’ya tesliminden sonra ALICI’nın isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü kolye bileklik boyu ve modelindeki değişiklikler gibi işlemler yapıldığında sertifikalı taş ve montür evlilik alyansı ve tamtur alyanslarda müşterinin özel istekleri doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan bu mallar, jelatini açılmış parfümler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.

Kişiye özel olarak üretilen ürünler (isim yazılan ürünler, tamtur alyanslar, ölçüye göre yapılan evlilik alyansları, piercing, hızma, parmak izi ürünler vs) kampanyalı ürünler, outlet kategori ürünleri, alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen özel ölçü yapılan ürünler (Standart yüzük ölçüsü 13-14 dışında istenen bir ölçü, bileklik ve kolye ölçü değişimi, yazı yazma, farklı taşla üretim vb) indirimli ürünler, fırsat ürünleri, sertifikalı taşlar,yurtdışından özel olarak getirtilen sertifikalı taşlar, sertifikalı taş ve montür modelleriyle kişiye özel oluşturulmuş ürünler, jelatini açılmış parfümler kesinlikle iade alınamamakta ve değişim yapılmamaktadır.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin size gönderilen şekliyle mücevher fatura irsaliye sertifika ve varsa hediye ürünlerle birlikte,eksiksiz olarak gönderilmesi gerekmektedir. Ürün iade edilirken ürünün teslimi ile birlikte gönderilen fatura da iade edilmelidir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin kdv’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. Ürün iade edilirken hediye olarak gönderilen parfümlerin jelatininin açılmaması ve hiçbir şekilde kullanılmamış olması gerekmektedir. Aksi durumda ürün iadesinden %5 kesinti yapılacaktır.

Alıcı'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

Teslim edilen ürünün faturası İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturaları kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Paketin belirtilen iade adresine gelişi sırasındaki sorumluluk tüketiciye aittir. Öngörülen kargo MNG'dir.

İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli 14 gün içinde, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale / eft yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

İade edilmek istenen ürün  Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer alan Madde 9'daki Cayma Hakkı ve Madde 15'deki Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler şartlarına uygun olmalıdır.

14 gün içerisinde belirtilen koşullara uygun ürünlerimiz kayıpsız değişim yapabilir. 14 gün sonrasında iptal, iade ya da değişimi mümkün değildir.

Online mağazadan satın almış olduğunuz mücevheri yukarıdaki koşullara uygun olması durumunda mağazalarımızdan da değiştirebilirsiniz.

Mağazalara yapılan iadelerde ödemelerin iadesi iade edilen ürün merkez mağaza adresimize teslim edildiğinde yapılacaktır.

 

 

 

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta