amazon

Neden Beştaş Yüzük?

Elbette evlilik yüzükleri olarak altın alyans yüzükler genelde kabul edilir ve hem erkek hem kadın bu çift alyansları takarak evlilik yeminlerini pekiştirirler. Arzu edilen bu alyansların ölene kadar hiç parmaktan çıkmayacak olmasıdır. Aşklarının ölümsüzlüğünün yegâne göstergesi sanki budur. Kadınlar sahip oldukları tektaş yüzüğe model ya da taş boyu olarak uyacak bir beştaş tercihi yaparak bu iki önemli yüzüğü beraber takmayı tercih ediyor. Tektaş pırlanta yüzük ile evlenme teklif almış ve tektaşını parmağında taşıyan bir kadın için en ideal evlilik yıldönümü hediyesi tabi ki tektaşına uygun bir beştaş olacaktır.

Beş pırlantanın son derece estetik bir şekilde yan yana gelmesiyle tasarlanan beştaş pırlanta yüzükler, zarafet ve şıklığın mücevher dünyasındaki temsilcisidir. Evliliğin beşinci yılında takılan bu tür yüzük tasarımları, evlilikteki mutluluk ve huzuru sembolize eder.

Beştaş yüzükler her ne kadar son zamanlarda yaygınlık gösterse de Victoria döneminden beri popülerliğini koruyan bir yüzük tasarımıdır. 19. yüzyıldan itibaren nişan yüzükleri olarak da kullanılmış olup zaman içinde daha çok evliliğin beşinci yılında kullanılan bir yüzük tasarımı haline gelmiştir. Son derece şık, zarif ve estetik detaylarıyla kadınların çok özel bir tarz elde etmesine katkıda bulunur. Neden beştaş yüzük sorusuna bir cevap olarak kombinlerin şık yanlarına vurguda bulunmak için de beştaş yüzüklerin tercih edildiğini belirtmek mümkündür.

Aşkınızın Büyüleyici Sembolü Beştaş Yüzükler 

Aşkınızın büyüleyici sembolü beştaş yüzük modelleri, zarafet ve şıklığın yansıması ile neden beştaş yüzük sorusunu cevaplar. Farklı detaylara sahip olan bu tür yüzükler, kadınlara sunulabilecek en özel hediyeler arasında yer alır. Beş pırlantanın bir şiirin en özel mısrası gibi yan yana dizildiği beştaş yüzüklerde pırlanta, ışıltısı ile görenleri büyülemeye yeter. Bu nedenle tek başlarına ya da farklı yüzük tasarımları ile bir arada muhteşem bir kullanım vadeder. 

Beştaş Yüzükler Ne Zaman Alınır? 

Beştaş yüzükler, genelde evliliklerin beşinci yıldönümünde, eşlere yıldönümü hediyesi olarak sunulur. Uzun ve mutlu birlikteliği temsil eden beştaş yüzüklerde her taş, farklı bir duyguyu temsil eder. Bu nedenle eşsiz beştaş yüzük tasarımları, çok özel bir hediye olarak değerlendirilebilir.  

Beştaş Pırlantanın Anlamı

Beştaş pırlantada, farklı anlamlara sahip beş pırlanta yer alır. Bu pırlantalar sırasıyla aşk, sadakat, huzur, mutluluk ve bereket anlamlarına gelmekte olup her biri; mutlu birlikteliği temsil eder. Çiftlerin zaman ilerledikçe birbirlerine çok daha fazla bağlandıkları ve birbirleriyle eşsiz bir iletişim kurduklarını ifade etme konusunda son derece başarılı olan beştaş pırlanta yüzükler; Ariş Pırlanta’nın yüzük koleksiyonunda yer alıyor.

Tasarımları farklılık gösteren, zengin bir koleksiyon içinde kendisine yer bulan beştaş yüzük tasarımlarını inceleyebilir, benzersiz tasarımlar arasından arzu ettiklerinizi çok özel fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için neden beştaş yüzük başlığına değindik. Ariş Pırlanta, göz alıcı beştaş yüzük tasarımlarıyla her zaman sizlerle!

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta