amazon

Kraliyet Ailesinin İhtişamlı Mücevherleri

Kraliyet ailesinin ihtişamlı mücevherleri, nesilden nesle aktarılan bir mücevher geleneğinin parçasıdır. Değerli taşların kusursuz işçilikle işlenerek oluşturulduğu bu mücevherler, kraliyet ailesinin ihtişamının birer sembolüdür. Bu mücevherlerin büyük bir çoğunluğuna bugün değer dahi biçilemiyor. Özellikle düğün törenlerinde nesilden nesle aktarılan kraliyet ailesinin ihtişamlı mücevherleri, belli dönemlerde kraliyet üyeleri tarafından kullanılmıştır. Bazıları uzun bir süre gün yüzüne çıkmamış olsa da birçoğu sahip olduğu değer ve anlamlarla iz bırakmayı başarmıştır.

Kraliçe Elizabeth’in Dört Sıra İnci Gerdanlığı

Kraliçe Elizabeth, kraliyet mücevher kültürüne katkılarıyla her dönem dikkat çekmeyi başarmıştır. Bizzat onun tarafından yaptırılan pek çok mücevher, zaman sınırlarına aşarak bugüne kadar ulaştı. Tüm bu mücevherler arasında en özeli ise gerdanlıktı. Daha sonra önce Lady Diana, daha sonra ise Kate Middleton tarafından da kullanıldı.

Lady Diana’nın Eşsiz Yüzükleri

Her anlamıyla kraliyet ailesinin en ikonik fertlerinden olan Lady Diana, bilineceği üzere vahim bir trafik kazası sonrasında yaşamını yitirmişti. Prenses Diana her ne kadar kraliyet mücevherlerinden uzak bir görünüm sergilese de özellikle yüzük koleksiyonuna fazlasıyla önem verdi. Prens Charles ile olan nişan merasimi öncesinde taktığı safir yüzük, uzun süre çok konuşuldu. Kraliyet ailesinin ihtişamlı mücevherleri arasına giren bu safir yüzüğün etrafı minimal pırlanta detaylarıyla donatılmıştı.

Kraliçe Alexandra’nın Düğün Kolyesi

Kraliyet ailesinin en özel ve anlamlı mücevherlerinden biri olan ametist, elmas ve inciden oluşan kolye, Kraliçe Mary tarafından Prenses Alexandra’ya düğün hediyesi olarak takıldı. Orta noktasında ametistten yapılmış kalp şekli bulunan bu kolye, gerçek anlamıyla göz kamaştırıcıydı. Kraliyet ailesinin ihtişamlı mücevherleri arasında son dönemde en çok konuşulan mücevherlerden biri de bu kolye oldu.

Son Olarak Meghan Markle’ın Kullandığı Pırlanta Taç

Kraliyet ailesinin mücevher kültürünü en iyi yansıtan aksesuarlar, şüphesiz taçlardır. Özellikle düğün dönemlerinde kraliçeler tarafından kraliçe adaylarına takılan taçlar, her zaman ailenin sembolü olmayı başarmıştır. Son olarak 2018 yılında Prens Harry ile evlenen Prenses Meghan Markle tarafından düğünlerinde takılan pırlanta taç, kraliyet ailesinin en eski ve kadim taçlarından biriydi. Günümüzde değerinin hesabı yapılamayan bu taç, göz kamaştıran dokusuyla yüz yıllara meydan okudu. Bu eşsiz pırlantalarla dolu taç, daha önce Kraliçe Mary ile özdeşleşmişti.

Chocker Bralet

Kraliyet ailesinin ihtişamlı mücevherleri arasında bilekliklerde her zaman dikkat çekmeyi başarmıştır. Orijinal hali gerdanlık olan bu bileklik, Kraliçe Mary’nin yıllara meydan okuyan eşsiz mücevher koleksiyonunun en değerli parçalarından biriydi. Daha sonra Kate Middleton tarafından dönüştürülerek bileklik olarak kullanılmaya başlandı.

Kraliçe Victoria’nın Safir Broşu

Kraliyet ailesinin mücevherler geleneğinde en çok yer edin en parçalardan biri de broşlardır. Tamamen değerli taşlarla tasarlanan bu kusursuz broşlar, sadece tarihe meydan okumakla kalmaz, aynı zamanda ailenin ihtişamlı mücevher kültürüne ilişkin detayları da yansıtır. Kraliçe Victoria’nın safir broşu, aile açısından oldukça önemli bir mücevherdir. Safir ve elmastan tasarlanan bu kusursuz broş Kraliçe Victoria’nın dışında; Kraliçe II. Elizabeth, Kraliçe Elizabeth, Kraliçe Mary ve Kate Middleton tarafından da farklı törenlerde tercih edildi.

Kral V. George’un Hediyesi: Akçaağaç Yaprağı Broşu

Kraliyet ailesinin ihtişamlı mücevherleri arasında yer alan bir diğer parça olan “Maple Leaf Brooch” ailenin Kanada’ya olan saygısını simgeler. Birçok törende kraliyet ailesinin farklı üyeleri tarafından takıldı. Göz kamaştıran dokusuyla tüm dikkatleri üzerine çeken akçaağaç yaprağı broşu, eşsiz bir tasarımı bünyesinde barındırıyor.

Ariş Pırlanta, kraliyet ailesinin mücevherat geleneğinden izler taşıyan muhteşem parçalarıyla yaşamınıza değerli taşların anlamını taşırken, eşsiz bir geleneğin başlatıcısı olmayı amaçlıyor. Sevdiklerinizi mutlu ederken, değerli taşların anlam ve kusursuz dokusunu ailenizin geleneği haline dönüştürebilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta