amazon

Bileğinize Uygun Bileklik Seçimi İçin Öneriler

Bileklikler, kadınların en vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Özellikle mücevher formundaki bileklikler, şıklığınız ve stilinizin ayrılmaz bir parçası olmaya adaydır. Bilekliklerin her ortamda ve kombinde kusursuz şekilde kullanılabilen mücevherler olması ise birçok açıdan kolaylık sağlar. Bununla birlikte bileklik satın almadan önce ölçü sorunu yaşamamanız adına bilmeniz gerekenler vardır. Özellikle sevdikleriniz için bileklik satın almak istiyorsanız, mutlaka belli başlı durumlara dikkat etmelisiniz. 

Ölçüm tekniklerini kullanarak sevdiğinizin bileğine en uygun bilekliği kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda hediye vereceğiniz kişinin stillini anlamak ya da kendi stiliniz için en uygun bilekliği seçmeniz adına da dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut. Bileğinize uygun bileklik seçimi için öneriler arıyorsanız, işte bileklik seçmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar!

Bilek Ölçüsü Nasıl Alınır?

Bileğinize uygun bileklik seçimi için öneriler arasında dikkat etmeniz gereken ilk durum bilek ölçüsüdür. Kendinize ya da sevdiklerinize bileklik satın alırken, ölçü detayı son derece önemlidir. Bileklerinizin ya da bilekliğinizin ölçüsünü nasıl alacağınıza dair yöntemleri biliyorsanız, işiniz son derece kolaylaşacaktır. Bilek ölçüsü almak için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem vardır.

El Şekliyle Ölçü Alma

El şekliyle ölçü alma yöntemi, bileklik ölçüsü alırken belki de en zorlayıcı yöntemdir. Bundan çok daha basit yöntemlerle doğru bir ölçü alabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda el şekliyle ölçü alma yöntemini kullanmanız gerekebilir.

Bu yöntemi uygulamak için öncelikli olarak tüm parmaklarınızı birleştirmeniz gerekir. Daha sonra ise avuç içi yukarıda olacak şekilde ellerinizi uzatın ve sonrasında baş parmak ile serçe parmağı bileştirin. Son olarak bir ip yardımıyla baş parmak kökünü referans alarak ipi sarın. Cetvel yardımıyla ipin boyunu ölçün ve bileklik ölçüsünü elde edin.

Bilekliğin İç Çapıyla Ölçü Alma

Daha önce kullandığınız ya da armağan alacağınız kişinin kullandığı eski bir bilekliğin iç çapını ölçerek de doğru bilek ölçüsünü bulabilirsiniz. Bu son derece basit yöntemi uygulamak için bir cetvel yardımıyla bilekliğin iç çapını ölçün ve sonuca ulaşın. 

Bilek Çevre Ölçümü Yöntemi

Bileğinize uygun bileklik seçimi için öneriler arayışındaysanız, ölçü engelini ortadan kaldırabilecek en basit yöntem bilek çevre ölçümüdür. Mezura, ip ya da tel yardımıyla doğrudan bileğinizin çevresini ölçebilirsiniz.

Eğer ip ya da tel kullanacaksanız bu noktada bir de cetvele ihtiyacınız olacaktır. Ölçümü aldıktan sonra milimetre detaylarının yer aldığı bir cetvel yardımıyla, aldığınız ölçünün net değerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Mezura kullanacaksanız, zaten ölçümün ardından net değere ulaşabilirsiniz.

Konfor Detayını Dikkate Alın

Bileğinize uygun bileklik seçimi için öneriler, sadece ölçü ile sınırlı değildir. Aynı zamanda konfora da önem vermelisiniz. Bileklikler, gündelik yaşamdan özel davetlere kadar hayatın her alanında çeşitli kombinlerde kullanılabilen aksesuarlardır.

Bu çeşitlilik nedeniyle bileklikler tasarım ve model bakımından da son derece zengindir. Gündelik yaşamın her alanında böylesine etkili şekilde kullandığınız aksesuar ya da mücevherlerin hareket kabiliyetinizi engellememesi gerekir.

Tasarım ve Stil Seçiminiz İçin Belirleyici Olmalıdır

Bileğinize uygun bileklik seçimi yapmak için dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli detay ise tasarım ve stildir. Bileklikler, hemen her stile hitap edebilecek modellere ev sahipliği yapar. Tasarım bakımından doğru bir seçim, bileğinizde kusursuz bir görünüm oluşmasını sağlayacaktır. Bileğinize tam oturan, konforlu, hareket kabiliyetinizi önlemeyen ve stilinizi yansıtan bileklikler, kombinlerinizin ayrılmaz bir parçası olacaktır.

Ariş Pırlanta, gelenekten geleceğe uzanan muhteşem mücevher zanaatkarlığı ile, bileklerinizdeki ışıltıyı keşfetme fırsatı sunuyor. Pırlanta ışıltısıyla göz kamaştıran birbirinden seçkin tasarımlar, Ariş’in özel koleksiyonlarında sizleri bekliyor! 

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta