amazon

Baget Kesim Nedir?

Baget kesim, sadece 100 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bagetin bu kadar popüler olmasının nedeni, insanların geleneksel yuvarlak kesim elmaslardan sıkılıp farklı kesimler aramalarıdır. Kendilerini ifade etmek için daha cesurca bir şey aradılar. Böylece baget kesim doğdu.

Baget kesim nedir sorusuna cevap olarak, pırlanta uzun, dikdörtgen bir şekle sahiptir ve 14 faset ile kesilmiştir. (Bazı durumlarda 24 faset olarak kesilmesi mümkündür). Elmasları doğru yerleştirmek her elmas şekli için önemlidir. Ama baget kesim için çok daha önemlidir. Her kesim mükemmel ve hassas olmalıdır. Bir yönü karıştırdığınızda baget kesimi başarısız olur. Ancak bir baget mükemmel bir şekilde kesildiğinde, inanılmaz bir ışıltı gösterir.

Önceleri baget kesim taşlar mücevherlerde yan taş olarak tercih edilmekteydi. Görevi ortadaki taşın ışıltısını desteklemekti. Fakat günümüzde bu tercih tek başına baget mücevher olmaya evrildi. Daha önce de bahsettiğimiz gibi klasik kesimlerden sıkılan ve diğerlerinden farklı olduklarını hisseden kadınlar tarafından tercih edilmeye başlandı ve birçok takıda, birçok farklı modelle hayatımıza girdiler. Sizler için hazırladığımız baget pırlanta koleksiyonumuzun size bereket ve mutluluk getirmesi dileğiyle..

Baget Pırlanta Mücevher Tasarımları 

Baget kesim, pırlantanın dikdörtgen formu olarak tanımlanabilir. Bir çeşit pırlanta kesimidir. Işığı son derece başarılı bir şekilde yansıttığı için parıltılı ve ihtişamlı tasarımların ortaya çıkmasını sağlar. Baget kesim kullanılarak baget kolye, yüzük ve küpe tasarlanabilir. Bu tür tasarımlar, özel günlerde benzersiz kombinlere imkan tanır. Bununla birlikte gündelik hayatın her alanında kullanılabilecek tasarımlar da ortaya çıkabilir. Ariş Pırlanta dokunuşuyla tasarlanan ve zengin bir koleksiyonun oluşmasını sağlayan baget mücevher modellerini inceleyebilirsiniz.

Baget Yüzük Ne Anlama Gelir?

Baget kesim nedir, baget yüzük ne anlama gelir sorusu; ihtişamlı tasarımlardan hoşlanan kadınlar tarafından merak edilen bir konudur. Baget yüzük, pırlantanın dikdörtgen formda kesilmesi ile oluşan bagetin merkezde yer aldığı eşsiz tasarımlardır. Sonsuz aşk ve bağlılığı ifade eden baget yüzükler, ışıltısı ve estetik detaylarıyla ön plana çıkar. Bu nedenle gündelik kombinler ve özel günlerde hazırlanacak kombinlerin tamamlayıcısı olarak kullanılabilir.

Baget Kesim Takılarda Öne Çıkan Detaylar

Baget kesim takılarda oldukça şık ve zarif detaylar ön plana çıkar. Baget kesim nedir, baget kesimde ön plana çıkan detaylar nelerdir sorusu kapsamında lüks detayların ön plana çıktığını belirtmek olanaklıdır. Baget kesimli tasarımlarda minimal dokunuşlar dikkatleri üzerine çeker. Genellikle yüzeyi düz çizgilerde olan baget kesim tasarımlarını hayatın her alanında kullanabilir, tarzınızı Ariş Pırlanta ile vurgulayabilirsiniz. 

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta