0545 916 01 02 0212 528 88 00

İŞLEM REHBERİ

Üye Olma Adımları

arispirlanta.com’a üye olmak için ana sayfamızdan sağ üst köşede "GİRİŞ" seçeneğini  tıklayın.

Açılan sayfanın sağ tarafından “Yeni Üyeler” kısmında Ad, Soyad, E-posta, Şifre bilgilerini eksiksiz doldurun. 

Eğer kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız,  “Haber Bülteni ve Kampanya E-Maillerinizi Almak İstiyorum.” ve "SMS Kampanyalarından haberdar olmak istiyorum" başlıklı kutucukları işaretleyebilirsiniz. Sonrasında "Gönder" butonuna basarak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Üye girişinizi yaptıktan sonra ana sayfamızdan sağ üst köşede yer alan "Hesabım" butonuna basarak, profilinizi, verdiğiniz siparişlerinizi, yaptığınız iadeleri, birikmiş para puanınızı görüntüleyebilirsiniz.  Aynı sayfadan  e-posta adresinizi ve şifrenizi güncelleyebilirsiniz.  “Adres Defteri” sekmesinden fatura ve teslimat adres bilgilerini ayrı ayrı girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz. “Siparişlerim”sekmesinden siparişlerinizin sipariş tarihini, sipariş numarasını, tutarını ve durumunu görüntüleyebilir; siparişin yanında yer alan “Siparişi Göster” linkini tıkladığınız zaman ise, o siparişinize ait ürün bilgisi, kodu ve sipariş verdiğiniz adet bilgisi, birim ve toplam fiyat, sipariş son durumu detaylarına ulaşabilirsiniz.

 

Üye Giriş Adımları

arispirlanta.com adresine girin ve sağ üst köşedeki "GİRİŞ" linkine tıklayın.

Açılan sayfanın sol tarafında, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin.

“Üye Girişi” butonuna basın.

Eğer şifrenizi unuttuysanız “Şifremi Unuttum” linkine tıklayın. Açılan sayfada e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi girin ve “Gönder” butonuna basın. Şifreniz size e-posta ile bildirilecektir.

Bir Facebook hesabınız varsa, "Facebook Hesabı İle Giriş" butonuna basarak da hızlı bir şekilde üye girişi yapabilirsiniz.

 

Ürün Satın Alma Adımları

arispirlanta.com adresine girip alışverişe başlayabilirsiniz.

Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, yüzük ölçüsü tercihlerinizi yaparak, sepetinize "SEPETE EKLE" butonu ile ekleyebilirsiniz.

Sepetinize ürün eklediğinizde; “Alışverişe Devam”, “Ödeme” ve "Çantama Git" butonlarını içeren bir mesaj kutusu açılır. Alışverişe devam etmek istiyorsanız; “Alışverişe Devam” butonuna tıklayarak, alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip, direk satın alma yapmak istiyorsanız, “Ödeme" butonuna tıklayarak adres bilgisi sayfasına ulaşabilirsiniz.

"Çantama Git" butonuna bastığınızda, sepetiniz sayfasına ulaşırsınız ve burada adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.

Sepet sayfasının ilk aşamasında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

“Alışverişi Tamamla” butonuna tıkladığınız zaman Üye Girişi sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girerek “Teslimat- Fatura Adresi” sayfasına yönlendirileceksiniz.

"Adres Bilgisi" sayfasında, siparişiniz hangi adresinize teslim edilmesini istiyorsanız, adres bilgilerinizi girerek kayıt oluşturup kaydetmelisiniz. İsterseniz fatura adersiyle teslimat adreslerini ayrı ayrı giriş yapabilirsiniz. Bunun için "Fatura Adresi" girişinizi yaptıktan sonra altında bulunan "Başka Adrese Gönder" diyerek ürününüzün teslimat adresinin girişini yapabilirsiniz. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. 

Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizi oluşturduktan sonra “Ödeme” başlığı altından, kredi kartı bilgilerinizi girerek ve istediğiniz taksit seçeneğini seçerek doldurunuz. Kredi kartı dışında EFT/Havale, Kapıda Nakit Ödeme veya Paypal ödeme seçeneklerinden birini de tercih edebilirsiniz.

Ödeme tercihinizi belirleyip bilgilerinizi girdikten sonra "Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formunu'nu okudum ve onaylıyorum" başlığını, okuyarak onaylamanız gerekmektedir.

"Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formunu'nu okudum ve onaylıyorum" onay kutucuğunu seçerek onaylayıp, “Siparişi Onayla” butonu ile alışverişinizi tamamlyabilirsiniz.

Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.

“Siparişi Onayla” butonu kullanılarak yapılan alışverişlerde; banka gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ve/ya e-posta adresinden ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edebilmektedir. 

Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.

 

Gizlilik Politikası

arispirlanta.com sitenize verdiğiniz, iletişim bilgileri ve diğer kişisel bilgileriniz , kanunlara uygun biçimde, Şirketimiz Ariş Pırlanta ve/veya bunların belirleyeceği ifa yardımcısı niteliğindeki üçüncü kişiler/kuruluşlar ile yapılacak gizlilik sözleşmesi doğrultusunda her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, üyelik işlemleri, bilgilendirmeleri ve uygulamaları yapılması amacı ile süresiz olarak yazılı/manyetik arşivlerde muhafaza edilecek,  kullanılacak, güncellenecek, paylaşılacak ve işlenecektir.

 

Bilgilendirme

İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz bilgilerin altında diğer ön bilgilendirmeler bölümü altında görüntülenmektedir. Bu aşamada isterseniz üst bölümden sepetinize dönebilirsiniz.

“Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;

a) İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,
b) Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,
c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,
ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.

Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.”