amazon

Yüzük Parmağının Anlamı

İnsanoğlu yüzyıllardan beri içindeki sevgiyi aşka dönüştürebileceği, bir ömür mutluluğu bulabileceği, hayatını ve sevgisini paylaşabileceği doğru insanı bulmak için çabalayıp durmuştur. Ne mutlu ki birçoğu da o insanı bulabilmiş ve tarifsiz duyguları birbirleriyle paylaşmış, en unutulmaz anlara yine birlikte şahit olmuşlardır. Bu adanmışlığı sembolleştirmek için ise Eski Mısır'dan, Roma'dan beri süregelen alışkanlıkla sevgililer bir yüzükle aşklarını sonsuza dek sürdüreceği inancını bugüne değin getirmişlerdir. Peki ya hiç düşündünüz mü evlilik yüzüklerini neden sol elimizin dördüncü parmağına takarız ve yüzük parmağının anlamı nedir? 

İlişkilerimizi farklı boyutlara taşıdığımızın en belirgin göstergelerinden olan yüzükleri hangi elimizde ve hangi parmaklarımızda kullanacağımız rastlantı olmadığı gibi içinde çeşitli anlamlar barındıran önemli bir konudur. İşte sol elimizin dördüncü parmağının bugün "yüzük parmağı" olarak anılmasının tarihi ve bir o kadar da özel anlamı bulunmaktadır:

Veno Amoris Aşk Damarı

Eski Roma'lılar tarafından dile getirilmiş aşk damarı söylemi, bugün Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede yüzük parmağı kavramını kültürlerine sokmuştur. Peki, bu Romalıların Aşk damarı dedikleri şey nedir? Rivayet odur ki sol elimizdeki dördüncü parmaktaki bir damar doğrudan bu parmak aracılığıyla kalbe gider. Eğer aşk denilen şey bir insanın başkasına duyabileceği en kalbî duyguysa ve evlilik de bu aşkın büyüyebileceği, birbirine adanmış sevenlerin ömürlerince mutlu olması ise bu parmağımızı yüzük parmağı, oradan geçip kalbimize giden damarı da Aşk damarı olarak nitelememiz hiç de tesadüfi bir şey değildir. İşte birçoğumuzun bilmeden kullandığı evlilik alyansları şimdi çok daha özel bir anlama işaret ediyor.

114 senedir sevenlerin kalplerine ulaşan Aşk damarlarına en layık evlilik yüzüklerini üreten Ariş, dün olduğu gibi bugün de sizlere tarifsiz hisleri yaşatacak ve mutluluğunuzda pay sahibi olabileceği en özel ürünleriyle karşınızda. Bir ömür mutluluğun bir yüzükle pekişmesi dileğiyle...

 

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta