amazon

Yaka Tipine Göre Kolye Modelleri

Uzun yıllar boyunca kadınların en çok arzuladığı hediyelerin başında pırlanta ürünler gelmekte ve hayallerini süslemekte. Pırlanta,takan kişiye büyük bir zarafet,gösteriş ve asalet katmasının yanı sıra onlarda tarifsiz hisler ve mutluluk da oluşturmakta. Bu hediyeler hiç şüphe yok ki en unutulmaz anlarınızın mimarı olmaktadır. Böylesine anlamı ve değeri olan bir hediyede en önemli nokta elbetteki pırlantanın nereden alınacağı ve hangi kombinlerle kullanabileceğinizdir.

1906'dan beri pırlanta sektöründe olan Ariş, sizlere mutlak bir güven ve kalite güvencesi verirken hangi kombinle hangi Pırlanta ürünlerin tercih edileceğine dair sizlere birkaç öneride bulunacağız. Kıyafet kombininiz ve yapacağınız doğru pırlanta tercihiyle, gözalıcılığınızı ve zarafetinizi artırmak konusunda size umduğunuzdan daha çok yardım edecek. Örneğin giydiğiniz kıyafetin yaka modeline hangi kolye modelinin yakışacağına dair tüyolarımız şöyle:

Boğazlı Elbiselerle Nasıl Kolye Takılır?

-High Neck: Eğer kıyafet tercihiniz high neck olarak nitelenen boğazınızı kapatan bir seçimse pırlanta kolye seçiminde tercihinizin uzun,ince,sıralı ve görüntüsü itibariyle zarif denilebilecek kibarlıktaki kolye ve gerdanlıklardan yana olması,şıklığınızı artırmanız konusunda sizlere büyük bir avantaj sağlayacatır.

Not:Mevcut giyiminizin halihazırda ağır bir görüntü vermesi itibariyle pırlanta kolye tercihinizin ağır olmaması göz yormaması adına doğru bir tercih olacaktır.

Halter Yaka Üstler İçin En İyi Kolye Modelleri

-Halter Neck: Halter neck görünümündeki kıyafetler sizlere pırlanta seçiminde nasıl bir organizasyona katılmanıza bağlı olarak çok daha geniş bir tercih imkanı sunuyor.En çok dikkat edilecek nokta kolyenin boyu konusunda olacaktır.Kısa Pırlanta Kolye tercih etmeniz,kolyenin parıltısını ve dikkatini başka yöne çekecektir.Birden fazla kolye tercihi etmeniz bu kombinle büyük bir uyum sağlayabilir.En doğru ve sizi iyi hissettirecek kolyenin tesbiti için çeşitli kombinasyonları yapmaktan kaçınmamalısınız.

Straplez Kombinler İçin Özel Tasarlanmış Kolye Modelleri

-Strapless Neck:Straplez kıyafet kombinlerinde giyiminizin,zarifliğinizin ve pek tabii kolyenizin hak ettiği ilgiyi görmesi adına tercihleriniz biraz daha önemli bir konumda.En önemli nokta "fazlasıyla uzun,sıralı ve göz yoran" kolye tercihlerinin dekoltenizi kapatabileceğinin farkında olmanız.Bu tip kombinlere en uygun ve sevilen kolyeler ise "choker" tipi kolyeler olmakta.İkinci bir tercih de kısa ve kibar ya da gösterişli,taşlı kolyelerdir.Bu nüanslar,straplez kıyafetlerinize en uygun kolyeyi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Kare Yaka Kıyafetlerle Uyumlu Kolye Seçimi

-Square Neck:Bu tip yakalarda tercih edeceğiniz kolye çeşitleri biraz daha fazla.Taşlı,taşsız ya da sıralı,sırasız kolyeleri tercih etmeniz açısından uygun sayılabilecek modeller. Esas dikkat edilmesi gereken yer kolyenizin boyun çizginizi geçmeyecek olmasıdır.Gereğinden fazla uzun kolyeyi tercih etmeniz,dikkatin boyun ve göğsünüzden dağılmasına yol açabilir.Son zamanlarda gelinliklerde de sık tercih edilen kesim modeli olan bu kombinlere gösterişiyle göz dolduran "Ariş Suyolu Pırlanta Kolyeleri" tercih edebilirsiniz.

Asimetrik Yaka Detaylarına Uygun Kolye Modelleri

-Asimmetric Neck:Asimetrik boyun yakası kıyafetlerinizle tercih edebileceğiniz kolye modelleri diğer yaka modellerine kıyasla biraz daha az bulunmakta.Ancak böyle bir kıyafete sahip olduğunuzu varsayarsak doğru kolye tercihiniz tıpkı kıyafetiniz gibi görece asimetrik sayılan(bir yanı kısa bir yanı uzun),boynunuzu aşacak uzun modeller olabilir.Üstelik spor sayılabilecek,sembol,boncuk ve diğer biçimdeki altın ya da pırlantalı kolyeler bu kombininiz için doğru bir kolye seçimi olacaktır.

V yaka Elbiseler İçin Mükemmel Kolye Seçimi

-V-Neck: V şeklinde boynunuzda görüntü oluştuan kıyafetlerinize kombinleyebileceğiniz kolye modellerinin başında boynunuzdaki orantıyı bozacak ne uzun ne kısa boyutlardaki zarif kolyeler gelmekte.Yaka tipinizle eşleşecek bir "V Tipi Pırlanta Kolye" de şüphesiz görüntünüze olumlu bir katkı sağlayacaktır.

Not:Dışarıdan görüntünüzü yanıltabilecek asimetrik kolye tercihlerinden ya da boyun çizginizi aşan kolyelerden kaçınmak isabetli olacaktır.

Bisiklet Yaka Kıyafetler İçin Göz Alıcı Kolye Seçenekleri

-Scoop Neck: Boynunuzda genişçe bir alan oluşturan Scoop yaka kıyafetlerinizde doğru kolyeyi seçmeniz büyük önem arz ediyor. Boynunuzdaki genişliği kararınca kapatacak tek sıralı,geniş pırlanta ya da altın kolye tercih edebileceğiniz gibi çok uzun olup boynunuzu aşmayacak birkaç sıralı kolye modelleri de seçebilirsiniz. Çoğunlukla "çıtır" diye tabir edilen zarif kolyeler günlük kombinlerinizin en doğru noktasını oluşturacak. Özellikle yaz aylarındaki renkli kombinlerinize yine aynı renklilik ve canlılıktaki kolyeleri seçebilme imkanı,bu tip yaka modeli diğer yaka modellerine kıyasla sizlere daha kolay kolye tercihi imkanı sunuyor.

Kalp Yaka ile Kombinlenen Kolye Modelleri

-Sweetheart Neck: Çoğunlukla gelinliklerde ya da özel organizasyonlarda tercih edilecek zarif elbiselerde tercih edilen bu yaka modeli, bu gösterişe gösteriş katabilmeniz için uygun kolyeyi seçme adına sizlere sorumluluk yüklüyor. Bu tip modellerde çoğunlukla aynı zarafete ve asalete sahip pırlanta,suyolu,ya da inci modelleri seçerek en doğru ve şık tercihi yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Not:Boynunuzun ve dekoltenizin görünümünü gölgeleyecek ve göz yoracak,keskin,ağır kesim ve görüntülere sahip kolye tercihlerinden kaçınmanızı öneririz.

Kayık Yaka Detaylarına Uygun Kolye Modelleri 

-Boat Neck: Bu tip kıyafet yakalarında boynunuzda oluşan geniş alanı dengeleyecek en uygun ve şık kolye seçimi geniş,uzun ve sıralı kolyeler olacaktır. Yine kıyafetinize göre gösterişli ve ağır ancak boyun çizginizi geçmeyen pırlantalı kolyeleri kullanabileceğiniz gibi organizasyona göre daha spor,sembol ya da yaprak-yıldız gibi kolyeleri seçebilirsiniz.

İşte sizlere kıyafetlerinize ve şıklığınıza yaraşır en doğru kolye modelleri böyle. Şimdi gardırobunuz ve takviminize göre en uygun,gösterişli,kaliteli ve sizi mutlu edecek hediyeler için Ariş Pırlanta internet sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın! 100 yılı aşkındır,değişmeyen kalitesi ve doğru fiyat ilkesiyle Ariş,mutluluğa ve tarifsiz duygulara ulaşmanızda bir tık kadar yakın...

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta