amazon

Ünlülerin En Çok Tercih Ettiği Pırlantalar

Ünlülerin en çok tercih ettiği pırlantalar denildiğinde şüphesiz akla ilk gelen mücevher tektaş pırlanta yüzüklerdir. Bununla birlikte tarihin belli dönemlerine sanat icra ettikleri alanda damga vurmayı başarmış ünlü isimler, birçok ikonik mücevher ile anılır. Pırlantanın kusursuz formları olan; bileklikler, kolyeler, gerdanlıklar, küpeler ve yüzükler ünlü isimlerin ilk tercihi konumunda olmuştur. Marilyn Monroe’nin “bir kadının en iyi arkadaşı” dediği pırlanta, kusursuzluğuyla ünlü isimlerin şöhretlerine şöhret katmayı da başarmıştır. İşte ünlülerin en çok tercih ettiği pırlantalar ve kendileriyle özdeşleşen mücevher seçimlerinden oluşan listemiz!  

Kraliyet Geleneğinden Maghan Markle’ın Yüzüğü

İngiliz Kraliyet Ailesi, mücevher seçimiyle her dönem bir ikondur. Kendine özgü bir mücevher geleneğine sahip olan ailede bazı isimler ise ikonik mücevherlerle anılır. Son dönemde kraliyet ailesinin biricik gelini olarak kabul gören Meghan Markle’nin manevi değer açısından oldukça iddialı yüzüğü, uzunca bir süre konuşuldu. Pırlantanın muhteşem dokusunu eşsiz bir ışıltıyla yansıtan bu yüzükteki pırlantalar, trajik bir olay sonucunda yaşamını yitiren Lady Diana’nın yüzüğündeki taşlardan kullanılarak oluşturuldu.

Kim Kardashian’ın Tektaş Yüzüğü

Neredeyse taktığı tüm mücevherler ve takılar ile gündem olmayı başaran ABD’li yıldız Kim Kardashian’ın 4 milyon dolar değerindeki tektaşı ise çok daha büyük bir gündem yaratmıştı. Ünlülerin en çok tercih ettiği pırlantalar arasında olan yüzükteki pırlanta taşlar, oldukça ihtişamlı bir büyüklükte. Son derece görkemli bir tasarım olan Kim Kardashian’ın pırlanta yüzüğü, daha sonra trajik bir şekilde çalındı.

Salma Hayek’in Pırlanta Küpeleri

Salma Hayek, Hollywood tarihinin sahip olduğu mütevazi imaj ile en sevilen karakterlerinden biridir. Hemen her törende sade imajıyla kendine hayran bırakmayı başaran Salma Hayek’in, 1997 Oscar töreninde tercih ettiği pırlanta küpeleri, kendisiyle özdeşleşti. Hayek’in pırlanta küpeleri son derece mütevazi, oval kesim ve sade görünümüyle izleyicileri büyülemeyi başarmıştı.

Marilyn Monroe ve Baget Kesim Pırlantası

Pırlantanın tüm formlarıyla özdeşleşen en ikonik isim şüphesiz Marilyn Monroe’dir. ABD’li ünlü beyzbol oyuncusu Joe Di Maggio ile evlilik yaşayan Monroe, bu evliliğin başlangıcında aldığı baget kesim pırlanta yüzüğüyle çok konuşulmuştu. Di Maggio’nu tercihi platin banttan oluşan baget kesim pırlanta yüzükten yana oldu. Ünlü beyzbol oyuncusunun bu seçimi, ilerleyen dönemde baget kesim pırlantanın trend haline dönüşmesini de sağladı.

Madonna’nın Pırlanta Bilekliği

Ünlülerin en çok tercih ettiği pırlantalar denildiğinde akla gelen bir diğer ikonik isim ise Madonna’dır. 1991 Oscar Ödül Töreninde muhteşem görünümüyle büyüleyen Madonna, dönemin popüler kültürünün en önemli temsilcisi haline dönüşmüştü. Ünlü sanatçı, bu törende tercih ettiği tüm kombiniyle olay olmayı başardı. Madonna’nın kombinini tamamlayan ve en dikkat çeken mücevherler ise minimal pırlantaların muhteşem uyumuyla tasarlanan pırlanta bilekliğiydi.

Gwyneth Paltrow ve Pırlanta Gerdanlığı

Oscar Ödül Törenlerinde kombinini pırlanta ışıltısıyla tamamlamayı tercih eden bir diğer isim de Gwyneth Paltrow olmuştu. 1996 yılında düzenlenen Akademi Ödüllerine pembe elbisesiyle damga vuran yıldız oyuncu, pırlanta gerdanlıkla tüm gözleri üzerine topladı. Ayrıca Paltrow’un pırlanta bileklikleri de uzun süre konuşulmuştu.

Jacqueline Kennedy’nin Zümrüt Kesim Yüzüğü

ABD’nin unutulmaz başkanlarından biri olan John F. Kennedy, başkanlık kariyerinin yanı sıra magazin dünyası ile kurduğu iletişimle de dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Eski başkanın 1953 yılında eşi Jacqueline Kennedy’e aldığı zümrüt kesim pırlanta yüzük ise dönemin trendlerini belirledi. Zümrüt kesimin trend haline dönüşmesine vesile olan Kennedy, aynı zamanda zümrüt taşının yüzüklerde yaygın olarak kullanılmasını da sağladı.

Blake Lively’nin Oval Kesim Pırlanta Tektaşı

Ünlülerin en çok tercih ettiği pırlantalar arasında başarılı oyuncu Ryan Raynolds’un evlilik teklifi ettiği yüzükte bulunuyor. Müstakbel eşi Blake Lively’e eşsiz bir oval kesim pırlanta yüzükle evlenme teklifi eden Raynolds, uzun süre konuşulmuştu. 12 karattan oluşan ve 2 milyon dolar değerinde olduğu düşünülen oval kesim bu pırlanta yüzüğün çevresi ise mikro boyutta pırlantalarla kaplı.

Victoria Beckham’ın Koleksiyonu

Magazin ve moda dünyasının en ikonik çifti şüphesiz Beckham ailesidir. David Beckham’ın eşi Victoria Beckham, tercih ettiği pırlantalar ile her zaman gözler önünde oldu. Kendine ait bir pırlanta koleksiyonu bulunan Beckham’ın katıldığı her törene pırlantanın kusursuz ışıltısını taşıdığını söylemek mümkün.

Ariş Pırlanta, ünlülerin en çok tercih ettiği pırlantalar arasında yer alan eşsiz tasarımları ve benzersiz modelleri ile tarzınıza ışıltı katıyor. Ariş’in özel koleksiyonlarında her tarza, zevke ve bütçeye hitap eden benzersiz pırlanta mücevherler bulunuyor.

Bir önceki yazımıza https://www.arispirlanta.com/aris-blog/pirlanta-bilekliklerin-isiltisiyla-goz-kamastirin linkinden ulaşabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta