amazon

Tektaş ve Beştaş Uyumu

Tektaş yüzük tahmin edileceği üzere ortada yekpare bir taşın bulunduğu, evlenme tekliflerinin vazgeçilmez takısıdır. Doğada hiçbir pırlantanın birbirine benzemiyor oluşu da aslında yüklediği anlam bakımından tektaş yüzüğü oldukça değerli kılmaktadır. Karat, berraklık vb. değerlere bakıldığında eşit olan iki pırlanta aslında birbirlerinden çok farklıdırlar. Bu değerler çok benziyor gibi olsa da uzman gözler ve laboratuar ortamında incelendiğinde oluşumundan kaynaklı farkların olduğu ortaya çıkmaktadır, bunlar bir nevi parmak izi gibi düşünülebilir. Yani aslında hiçbir pırlanta tam olarak bir başka pırlantaya benzememektedir. Yalnızca bir tane olan doğanın mucizesini kendi mucizenize takdim ederek kendisinin eşsizliğini ona hissettirmiş oluyorsunuz.

Tektaş çoğu zaman bir alyans ile birlikte kullanılmaktadır. Doğru alyans tercihiyle tektaşınızı daha öne çıkartabilir, daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Alyans denilince ilk akla gelen klasik evlilik alyansları oluyor fakat öyle bir alyans var ki ışıltınıza ışıltı katacak ve tektaşınızı tamamlayacak. Bahsettiğimiz alyans ise ; Beştaş yüzük.

Tektaşın Zarafeti, Beştaşın Işıltısı: Mükemmel Birliktelik

Beştaş yüzük beş adet taştan oluşan; nişan yüzüğü alyans olarak kabul edilen bir yüzük çeşididir. Beştaş alyans genellikle eşit büyüklükte taşlara sahiptir ve çoğunlukla ışıltının kaybolmaması adına bu beş adet taşın kesimlerinin aynı olmasına dikkat edilir. Bazı tasarım yüzüklerde bu farklılık gösterebilmektedir. Beştaşın da tıpkı tektaş gibi temsil ettiği durumlar, vermek istediği mesajlar vardır.Beştaşın iyi bir ilişkinin beş niteliğini temsil ettiğini söyleyebiliriz. Aşk, bağlılık, güven, iletişim ve empati…

Beş yıllık yıl dönümleri için tercih edilebilir. Beştaş yüzük, kutlamaya değer bir başarı olan aşk ve mutluluk içinde geçen yılların her birini temsil edebilir.Bir ilişkinin başlangıcında da beştaş yüzük gelecek ilk beş yılı temsil edebilir.

İyi bir beştaş yüzük ve tektaş yüzük tercihi model ve karat ağırlıkları göz önünde bulundurularak yapılabilir. Tektaşın ışıltısını ve zarafetini kaybetmemesi için tektaş yüzüğünüzün karatı ve montür yapısı beştaş yüzüğünüze nazaran daha yüksek olmalıdır. Birbirlerinden farklı modellerde yüzükler tercih edilmemelidir. Beştaş yüzükler, alyans yerine geçiyor olmasından dolayı evlenmeden önce tektaş ile birlikte sağ elde evlendikten sonra ise her ikisi birlikte sol elde kullanılabilir.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta