amazon

Nişan Yüzüğü

Nişan yüzüğü bir evlilik vaadini sembolize eder ve alyansınız bu vaadi sağlamlaştırır. Başlangıç veya bitiş olmadan, bir alyans çemberi sonsuzluğun ve ömür boyu bir ortaklığa adanmışlığın sembolü olarak kabul edilir. Bir klasik haline gelmiş bu yüzükler zamanla yapılan kaliteli işçilikler ile pırlantayla buluşmuştur.

Ülkemizde evlilik tekliflerinden sonra tektaş ile birlikte kullanılan bu yüzük; evlenmeden önce sağ el yüzük parmağında, evlendikten sonra ise bir inanışa göre doğrudan kalbe giden bir damar bulunduran sol el yüzük parmağında tektaş yüzüğe eşlik eder. Nişan yüzükleri çoğunlukla aile arasında gerçekleşen bir organizasyon ile çiftlerin parmağındaki yerini alır. Kırmızı bir kurdeleye bağlanmış bu yüzükler aile büyüğü tarafından kesilir ve çiftler evliliğe bir adım daha yaklaşmış olurlar.

Nişan yüzükleri taşsız olduğu gibi pırlantalı modellerle de karşımıza çıkmaktadır. Çiftlerin yüzük tercihleri birebir aynı olmak zorunda değildir. Günümüzde erkekler daha klasik halka modelleri tercih ederken kadınlar birlikte kullanacakları tektaş ile uyum sağlayacağını düşündükleri tamtur, yarım tur ya da beştaş pırlanta gibi modellere yönelmektedirler, ancak klasikten de vazgeçememektedirler. Nişan yüzüklerinin içine isteğe bağlı olmak üzere belirli tarihler, isimler ya da semboller eklenebilir. Bu, çoğu zaman çiftlerin isimleri, tanıştıkları tarih ya da belirlendiyse evlenme tarihi gibi yazılardan oluşmaktadır. Her iki alyansta da çiftlerin isimlerinin yazıyor olabileceği gibi yalnızca tek bir isim de yazıyor olabilir. Kadın alyans modelinde beyefendinin, erkek alyans modelindeyse hanımefendinin ismi yazabilir. Siz de mükemmel işçiliğiyle bir Ariş Pırlanta alyansa sahip olmak istemez misiniz?

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta