amazon

Mücevher Modasında Neler Oluyor?

Moda değişimle anılan bir kavram… Her yıl hatta günümüzde altı ay içinde değişiyor. Mücevherler modasında neler oluyor?  Her yıl ortaya yeni trendler çıkarken eskileri sönüp gidiyor. Mücevher dünyası da bu değişimden, trendlerden payını alıyor elbette… Ama değişmeyen tek bir şey var ki o da mücevherin hayatımızdaki yeri. Trendler ne olursa olsun özel günlerin, mutlu anların, hatta mutsuz anlardan çıkışımızın ışığıdır mücevherler…

Bugünün mücevherinde alışılagelmiş tüm klasik modellere ilave olarak, bir yanda minimal çizgilerle vurucu etkiyi uyandıran zarif tasarımlar, diğer yanda ihtişamın, parıltının, modern ve fütüristik esintilerin görüldüğü tasarımlar var. Günümüz mücevher modasında her şeyden önce tasarıma ait bir hikayenin, renklerin, doğadan ilham alan tasarımların, geleceğin çizgilerinin, farklı kültürlerin unsurlarının karışımından oluşan bir çeşitlilik görmekteyiz. Pırlanta ise diğer değerli taşlarla birlikte bu çeşitlilikte her zaman tahtını koruyor. Hiçbir zaman değeri kaybolmayacak ve eşsiz olan pırlanta, akım ne olursa olsun, bazen siyah bazen renkli, kimi zaman klasik kimi zaman ise modern halleriyle mücevher tasarımlarında göz kamaştırmaya devam edecek.

Geometri ve Kıvrımlar

Son yıllarda mücevher tasarımlarında sert, keskin ve köşeli çizgiler, doğanın sanatsal kıvrımlarıyla buluşuyor. Mücevher modasında neler oluyor? Bu sorulara yanıt olarak, geometrik şekillerin içinde yer alan kıvrımlı çizgiler, yuvarlak hatlar, dalgalı formlar bilekliklerde, kolyelerde, yüzüklerde ve küpelerde sıklıkla karşımıza çıkacak.

Zıtlıklardan Doğan Uyum

Siyah ve beyaz, girintiler ve çıkıntılar, köşeler ve yuvarlaklar bugün ve gelecekte göreceğimiz uyumlu zıtlıklar arasında yer alıyor. Siyah ve beyaz pırlantalar ve diğer değerli taşlar, zıt kutupların muhteşem uyumunu sergileyen örnekler vermeye devam edecek. Yuvarlak bir form içinde yer alan köşeli hatlar, birbirini tamamlayan zıt çizgiler zıtlık temasına hizmet eden takılarda görülecek.

Öze Dönüş

Son yıllarda, mücevher tasarımlarında etnik çizgiler, kültürlere ait renkler ve detaylar, yöresel motifler gözlerden kaçmıyor.  Üstelik bu detaylar modern çizgilerle yoğrulmuş halde karşımıza çıkıyor. Artık mücevherde Anadolu motifleri veya Batı Afrika kabilelerinin sembollerini ilginç tasarımlarda görmek mümkün.

Hikayenin Etkisi

Mücevher stilin en büyük tamamlayıcısı… Belki sadece bir jean ve basic bir tshirt ile takacağınız bir kolye, günlük kıyafetlerinizle takacağınız bir yüzük, sıradanlıktan çıkmanızı sağlayarak stilinizi bambaşka bir yere taşıyabilir. Mücevher ve stil bağlantısından öte, mücevher aslında sizi anlatan bir unsur. Mücevheriniz sizin hakkınızda çok şey söyleyebilir. Bu nedenle günümüz mücevherlerinde hikayenin önemi büyük… Mücevherin tasarımının öyküsü sizi anlatan, sizin hayatınızla örtüşen bir noktaya dokunduğunda onunla kuracağınız bağ, gerçek ve samimi bir bağdır.  Farklı kültürlerden, sanattan, yaşamdan, duyu ve duygulardan ilham alan tasarımlar günümüz mücevherine yön vermeye devam edecek. Mücevher modasında neler oluyor? Başlığı altında yazımıza değindik..

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta