amazon

Kombine Göre Pırlanta Takı Seçimi

İyi bir görünüm sağlamak ve akılda kalıcı bir ilk izlenim vermek için temiz, uyumlu ve şık bir kombin yapmalısınız. Kıyafetlerinizle stil çizginizi oluştururken takılarınızla tarzınızı öne çıkarabilirsiniz. Böylece, iletişime pozitif düşünceler zemininde başlayabilirsiniz. Pırlanta takılar, diğer takı türlerinden daha uzun süre kullanılabilmesi, kombinleri olduğundan iyi bir noktaya taşıması ve ışıltısıyla ayrılır. Kombine göre pırlanta takı seçimi yaparak görünümünüze şıklık katabilirsiniz. Pırlanta takılarla ortamdaki tüm parıltıyı kendinize çekebilir ve gözlerin aradığı bir isme dönüşebilirsiniz. Farklı kıyafet kombinasyonlarına uygun pırlanta takı modellerini Ariş Pırlanta kalitesiyle temin edebilirsiniz.

Gece Elbiseleri ve Abiyelerle Pırlanta Takı Kullanımı

Kombine göre pırlanta takı seçimi yaparken ilk dikkat edilmesi gereken nokta kombinin kullanılacağı ortam ve saattir. Özellikle davet, özel gün ve kutlamalarda; gece elbisesi ve abiye kıyafet tercih edilen anlarda; akşam ve gece saatlerinde gümüş rengin yoğunlukta olduğu, parlak ve taşlı pırlanta takılara yönelebilirsiniz. Böylece, karanlık ve kalabalık bir ortamda yıldız edasıyla parlayabilirsiniz. Gece saatlerinde yüzünüzdeki ışıltıyı artırmak ve göz alıcı bir hale gelmek için kolye ve küpe tercih edebilirsiniz.

Klasik bir tarza sahipseniz tektaş kolye ve küpeler kombininizle uyumlu olabilir. Renkli, desenli ya da işlemeli kıyafet seçimlerinizde zümrüt, safir ya da yakut pırlanta takılara yönelebilirsiniz. Canlı, şık ve modern bir görünüm oluşturmak için seçtiğiniz takı ve kıyafetleriniz arasında bir uyum olmasına özen göstermelisiniz. Farklı pırlanta kolye ve küpe tasarımları sunan Ariş Pırlanta ile geceleri siz aydınlatabilirsiniz.

Günlük Kombine Göre Pırlanta Takı Seçimi

Pek çok kişi için özel günlerde kombin yapmak daha kolay ve keyiflidir. Fakat günlük yaşantının telaşında bazen kombinler istenen etkiyi oluşturamayabilir ya da istenmeyen görüntülerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Günlük kombine göre pırlanta takı seçimi yaparak yoğun geçen bir günün bile estetik bir görünümle tamamlanması mümkündür. Sevgilinizle, arkadaşlarınızla ya da iş ekibinizle bir görüşmeye giderken, bir şeyler içmeye çıkarken ya da gezinti yaparken tercihinizi günlük ve sade kombinlerden yana kullanabilirsiniz. Böyle anlarda şıklığı yakalamak zorlayıcı olabilir. Görünümünüzün istediğiniz etkiyi yaratması için kombine göre pırlanta takı seçimi yapılması gerekir.

Günlük kombinlerle birlikte küpe, minimal yapıda bir bileklik ya da kolye tercih edebilirsiniz. Sıcak havaların baskın olduğu bir zaman dilimindeyseniz ayak bileğinizi açıkta bırakacak bir kombin yaparak takı seçimine halhal seçeneğini de ekleyebilirisiniz. Düz renk ve sade bir üst giyim parçası tercih ettiğinizde takılarınızı büyük, renkli ya da parlak olanlardan tercih edebilirsiniz. 

Kıyafetin Renk ve Desenine Göre Pırlanta Takı Seçimi

İyi bir görünüm sağlamak için tercih edilen kıyafet vücutla uygun olmalı; takılar da kıyafetle uyumlu olmalıdır. Kıyafet ve takı arasında bir ahenk yakalamak tüm havanızı değiştirebilir. Kombine göre pırlanta takı seçimi yaparken kıyafetlerin renkleri göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu tonlardan oluşan bir kombine sahipseniz renkli takılardan ziyade taşlı ve sade takılara yönelebilirsiniz.

Elbise tercih ettiyseniz ve boynunda kolye takacak ölçüde kıyafet açıklığı bulunmuyorsa kombininizi pırlanta küpe ve yüzükle tamamlayabilirsiniz. Kırmızı, mavi, turuncu, pembe gibi canlı ve parlak renklere sahip bir kombin oluşturduğunuzda takı seçiminizi benzer renklere sahip pırlanta takılardan yana yapabilirsiniz. Zümrüt, safir ve yakut taşlarının zarafetini pırlanta tasarımlarla buluşturan Ariş Pırlanta’nın takı modellerini inceleyebilir, kombine göre pırlanta takı seçimi yapabilirsiniz.

Kıyafetin Modeline Göre Pırlanta Takı Seçimi

Kombine göre pırlanta takı seçimi yaparken tercih edilen kıyafetin kesimi ve modeli göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; göğüs dekoltesi olan ya da V yaka kesime sahip bir üst giyim tercih ettiğinizde taşlı ya da zincirli kolyeler kullanabilirsiniz. Kolye ve küpe uyumu ile tüm kıyafetleri olduğundan iyi göstermek mümkündür fakat her iki takının da birbirini dengeler nitelikte seçilmesi gerekir. Örneğin; tercihinizi büyük küpelerden yana kullanıyorsanız zarif ve ince bir kolye seçebilirsiniz..

Bir önceki yazımıza https://www.arispirlanta.com/aris-blog/mucevherlerin-gizemli-gucu-cakra-koleksiyonu linkinden ulaşabilirsiniz.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta