amazon

Aşkı Hangi Mücevherle Anlatmalı?

Aşkı Hangi Mücevherle Anlatmalı

Sevgililer Gününün Anlamı

Adı Sevgililer Günü olsa da kalbinde sevgiyi taşıyan herkesin günü 14 Şubat. O kendini önce renklerle belli ediyor. Her yılın Şubat ayı ve özellikle de ayın 14’ü yaklaşırken vitrinlerde başlayan kırmızı, pembe hakimiyeti, her köşede belirmeye başlayan güller, sevgilileri saran hediye alma telaşı, ‘nasıl kutlasak, nereye gitsek’ konulu sohbetler, o güne özel tasarlanmış kartlar, kalpli kurabiye tarifleri, pastalar, çikolatalar ve daha nice detay… 14 Şubat Sevgililer Günü, pek çok ülkede kutlanıyor ve sevginin, aşkın, aşıkların günü olarak kabul ediliyor. Tahminlere göre 14 Şubat günü, hediyelerin yanı sıra tüm dünyada 1 milyardan fazla kart gönderiliyor. Hediye alımı ise ekonomi verilerini harekete geçirecek kadar yüksek… Aşkı hangi mücevherlerle anlatmalı? Bunun için tercih edebileceğiniz özel pırlanta modelleri hangileri?

Taşıdığı duygusal anlam aşkı ifade etmenin en güzel yollarından biri olarak kabul edildiğinden Sevgililer Günü’nde alınan hediyelerin önemli bir bölümünü takı ve mücevher oluşturuyor. Peki Sevgililer Günü’nde nasıl bir hediye seçmeli? Aşka gelin, pırlanta alın Hediye seçiminde mücevher tercih edilecekse sevilen kişiye yüzlerce ışıltılı seçenek arasından birinde karar kılmak çok kolay değil. Mücevher konusunda fazla bilgiye sahip değilseniz satın alacağınız yerdeki satış danışmanlarından destek alabilirsiniz. Pırlantalı mücevher alıyorsanız taşın 5C, yani berraklık(clarity), kesim (cut), renk (color), karat (carat) özelliklerine ve Ariş Pırlanta’nın sektörde öncülük ettiği ve ‘beşinci C’ olarak adlandırdığı sertifikasının (certificate)olmasına dikkat edilmeli.

Sevgililer Günü Hediyelerinde Neleri Tercih Etmelisiniz?

Sevgililer Günü’nün en özel hediyelerinden biri kuşkusuz pırlanta… Oluşumunda, mücevhere dönüşmesinde geçirdiği uzun ve zorlu yolculuk onu değerli ve özel kılıyor. Sevgi, aşk, bağlılık, devamlılık mesajları taşıyan pırlanta ile sevilen kişiye sonsuzluğu hediye etmekle aynı anlama geliyor. Aşk mucizesine yakışan ışıltı Pırlanta demişken sevgiliye alınacak en özel hediyelerden biri de hiç kuşkusuz tektaş… Geçmişi yaklaşık 600 yıl öncesine dayanan tektaş, sevilen kişiye ‘sen benim için teksin’ demenin bir ifadesi ve tabii ki evlilik yolunda atılan ilk adım olarak hayalleri süslüyor. Aşkı hangi mücevherlerle anlatmalı konusuna gelecek olursak bu ilk adımda hayalleri süsleyecek doğru modeli bulmak sevdiklerinizin mutlu olmasını sağlayacaktır.

İlk pırlantalı yüzük 1477 yılında Arşidük Avusturya Maximillian'ın Burgundyli Mary’ye nişan hediyesi olarak verdiği yüzük olmuş. O dönemde pırlanta, erkeğin sevdiğine aşkını arttırabilecek tılsıma sahip ve hatta aşk tanrısı Eros'un okunun başını simgeliyormuş. Ve bu kraliyet geleneği kısa bir süre içinde dünyanın birçok bölgesine yayılarak halkın benimsediği ve nişan törenlerinin vazgeçilmezi haline gelmiş. Farklı kesim ve büyüklüklerde tektaş ve beştaş, tamtur gibi seçenekler ile aşk mucizesi pırlantanın sonsuz ışığıyla taçlandırılıyor. Pırlantada son dönemde ışıltısıyla büyüleyen göz kamaştıran seçenekler var. Ariş Miracle Koleksiyonu’nda yer alan ve özel bir teknikle ışıltıyı kat kat artıran modeller aşkın mucizevi güzelliğini ihtişamlı bir ışıltıyla anlatıyor.

Farklı ve Gizemli Hediyeler

Bu yıl çok farklı bir hediye sunmayı isteyenler tercihlerini siyah pırlantadan yana kullanabilir. Sex and The City filminde kendini gösteren, son yıllarda giderek popülaritesi artan siyah pırlanta, ‘sen benim için herkesten farklısın’ mesajı taşıyor. Sıradışı ve farklı olmayı sevenlerin de tercihi siyah pırlanta, aşkın yoğun ve gizemli halini de ifade ediyor.

Pırlantada Nostaljik Esintilerden Yararlanın

Vintage esintiler taşıyan elmas, özel ve anlamlı bir hediye arayanların yardımına koşuyor. Nostaljik esintiler taşıyan, klasik çizgileriyle her dönemin yıldızı olan, modern yorumlarıyla ise gençler tarafından da tercih edilen elmas, beğenilen hediye seçenekleri arasında yer alıyor. Elmas daha eski zamanlarda belirli bir yaş grubuna hitap ediyor gibi duruyorduysa da artık her yaş grubunun ilgisini çekiyor. Artık trendlerden ilham alan, modern çizgilerin kullanıldığı elmas tasarımlar koleksiyonlarda karşımıza çıkıyor.

Şık ve anlamlı 14 Şubat’ın ruhuna uygun bir hediye için duygusal anlam taşıyan sembollerden yararlanmak da mümkün. Sevgi mesajı taşıyan kalpler, yıldızlar, kelebekler, sonsuzluk işareti sevgiliye verilebilecek şirin ve anlamlı hediye seçenekleri olarak ilk sıralarda yerini alıyor. Son yıllarda öne çıkan kişiselleştirilmiş mücevher trendinden de yararlanmak mümkün. Ariş Pırlanta’nın özel tekniklerle parmak izi kullanılarak tasarladığı ve bir eşi daha olmayan mücevherleri, saç telinin değerli taşlarla birlikte kullanarak hazırlandığı takıları anlamlı bir sevgililer günü hediyesi olabilir.

Kırmızıdan Vazgeçemeyenler İçin

Sevgililer Günü ruhunu her yere taşıyan evrensel bir mesaj. Mücevherdeki karşılığı ise yakut. Yakutun canlı, tutkulu ve aşkı yansıtan kırmızısı aşkınıza farklı bir sihir katabilir. Renkli taşlardan konu açılmışken tek seçeneğiniz yakut değil elbette. Taşıdıkları anlamlara göre renkli değerli taşlardan seçim yapabilirsiniz. Hayran bırakan yeşiliyle zümrüt, derin sevgi bağlarını ifade ederken, asil mavisiyle safir bağlılığı, muhteşem mor rengiyle ametist, mutluluğu, huzuru ve pozitif enerjiyi anlatır.

Beyler İçin Hediyeler

Mücevher denilince akla önce kadınlar gelse de erkekler için de pırlantanın ve diğer değerli taşların kullanıldığı tasarımlar da koleksiyonlarda yer alıyor. Kalemden kol düğmesine, yüzükten küpeye farklı seçenekler kadınların sevgisini anlatmak, aşkı hangi mücevherlerle anlatmalı? Sadece kadınlar için değil beylerin karizmasına ışıltı katmak için idealdir.

Gamze D.

Gamze D.
Merhaba 👋

Aradığınız bir ürün varsa, size hemen yardımcı olabilirim. 💎 
16:44
Whatsapp'dan Bilgi Al Whats’App Bölümü Aydınlatma Metni
×
Ariş Pırlanta